Instalacia Debian-u

Sekcia: Konfigurácia 21.12.2006 | 14:22
Alex   Návštevník
Ahojte...chcem sa spytat na instalaciu debiana.Mam debian v Compe s PC WIN XP(A) on je zo sietov spojeny s PC(B).Debian jena disku..Lenze PC(B)Nema DVD romku a ja mam DVD ISO..Chcem to spravit neako cez siet nevie ale ako...Mozte poradit dakujem :)
    • Re: Instalacia Debian-u 21.12.2006 | 12:06
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      na sietovu instalaciu su tie male 100M image, ktore ti nainstaluju minimalny zaklad systemu. Bootovat zo siete som este neskusal :-) Myslim ze najjednoduchsim riesenim by bolo zobrat srobovak a na hodinku prehodit tu mechaniku... alebo... 1) stiahni si niektory z tych 100M - network install imagov a napal si ho na cd alebo ho cez rawrite zapis na usb kluc, pripadne na ine mass-storage-device (ja som takto bootoval uz aj zo svojho fotoaparatu;-) 2) na pocitaci s windowsami rozbehaj ftp alebo http server a pomocou neho spristupni balicky z dvd druhemu pocitacu 3) nabootujes z toho network-install media a ked si bude pytat sietove zdroje balickov, tak pridaj ten z druheho pocitaca alebo... vykasles sa na to dvd a ako zdroj balickov pouzijes niektory z internetovych - napriklad ftp.sk.debian.org v tychto internetovych repozitaroch ostatne najdes aj tak viac veci ako na DVD; pokial mas aspon 0,5Mbit linku tak nemas nad cim spekulovat
      • Re: Re: Instalacia Debian-u 21.12.2006 | 14:22
        Alex   Návštevník
        Dik moc... :)