instalacia linux na notas bez fdd

Sekcia: Ostatné 23.12.2006 | 21:33
tom   Návštevník
Chcem nainstalit mandrake 10.0 na notebook. Normalne nabehne graficke prostredie instalacie, ale po zvoleni instalacie vypise, ze nerozpozna cd-rom. V navode a na nete som nasiel len, ze treba spravit startovaciu disketu, co neprichadza do uvahy. Ako by sa to dalo rozbehnut?
    • Re: instalacia linux na notas bez fdd 22.12.2006 | 14:18
      Elven   Návštevník
      da sa pridat externa fdd mechanika - ale to je vrazenie dost vela penazi do prakticky zbytocnosti. ak mas viac CD, skus spustit instalaciu z ineho ako z prveho, a potom normalne pokracuj (vyzve ta na vlozenie CD1) skus inu distribuciu
      • Re: Re: instalacia linux na notas bez fdd 23.12.2006 | 19:03
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Zdravím Máte nejaký špeciálny dvovot používať Mandrake 10.0?? (Ak áno tak potom nič) Ak nie tak skúste Mandrivu 2007, Fedoru 6 alebo príjemný Zenwalk..... Pri výbere balíčkou nezabudnite že ide o notebook a grafické prostredie volte podla výkonu Vážho stroja..... tomolc
        tomolc
        • Re: Re: Re: instalacia linux na notas bez fdd 23.12.2006 | 19:31
          Elven   Návštevník
          hodil by som tam nekompromisne Ubuntu :)
    • Re: instalacia linux na notas bez fdd 22.12.2006 | 13:23
      GRI   Návštevník
      check CD (MD5 sum).
    • Re: instalacia linux na notas bez fdd 23.12.2006 | 20:09
      Dumaru   Návštevník
      Je zaujímavé že sa spustí inštalácia, keď nepozná CDROM :-) Inak súhlasím so Stanom, nahoď tam jednocédečkové Ubuntu, ktoré okrem iných výhod dobre rozoznáva hardvér. Tiež nechápem prečo chceš nahodiť starý Mandrake, veď už vyšli 4 verzie po desiatke (10.1, 10.2, 2006, 2007).
      • Re: Re: instalacia linux na notas bez fdd 23.12.2006 | 20:17
        Pajko   Návštevník
        Prečo by ste volili ubuntu ja rozmýšlam že si ho nainštalujem na domáci počítač. Viete mi povedať či som si dobre vybral alebo mám zvoliť inú distribúciu???
        • Re: Re: Re: instalacia linux na notas bez fdd 23.12.2006 | 20:22
          Srigi   Návštevník
          Ubuntu ma zivu komunitu (aj CZ a SK a to mega vyhoda) a plne repozitare. +Vybornu HW detekciu (moja Atheros WiFi funguje OUT-OF-BOX)
        • Re: Re: Re: instalacia linux na notas bez fdd 23.12.2006 | 20:24
          ---   Návštevník
          stiahni si live ubuntu , pozri ako to vyzera (hlavne ci vyhovuje Gnome) a chybu urcite neurobis , na tom cd-cku je rozumny vyber softu ,urcite nieco bude chybat (multimedia,...) ale to sa da lahko doinstalovat.Stabilita ubuntu je velmi dobra (kubuntu je na tom o nieco malo horsie)
          • Re: Re: Re: Re: instalacia linux na notas bez fdd 23.12.2006 | 20:48
            Pajko   Návštevník
            Stiahol som si to live cd vyhovuje mi super. Ale čo je GNOME? V linuxoch som obrovská lama. A je nejaký program ako icq ktorý ale komunikuje s icq? Napr. keď budem chcieť kamarátom napísať na icq je na linuxe program ktorý to dokáže???
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia linux na notas bez 23.12.2006 | 21:04
              Dumaru   Návštevník
              > Ale čo je GNOME? Kompletné desktopové grafické prostredie... > A je nejaký program ako icq? Gaim, Kopete, SIM, Centericq...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia linux na notas 23.12.2006 | 21:33
                Pajko   Návštevník
                Ok diki moc ľudia keď zazálohujem potrebné dáta tak prejdem na Ubuntu. Dúfam že to bude dobrá voľba.