nejde mi zvuk

Sekcia: Hardware a Drivery 29.12.2006 | 19:44
peter   Návštevník
takze dnes som si preinstaloval SUSE 10.1 lebo som chcel zvacsit miesto na disku pre linux ale nejako som to posahal. Takze SUSA som nanovo nainstalovat a nejde mi v nom zvuk, vcera mi este isiel bez problemov a nic som neprenastavoval. Vo windowze mi ide zvuk v pohode, akurat pise ze sa nasiel novy hardwer a ked dam instalovat ovladace tak sa nenainstaluju, ale zvuk mi ide. Dakujem za kazdu radu a Vesele Vianoce!!!
    • Re: nejde mi zvuk 24.12.2006 | 06:25
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Yast nic nehlasi pri opetovny konfiguraci? Existujou nejaky zarizeni zvuku v /dev? SuSE neznam :/
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: nejde mi zvuk 24.12.2006 | 17:26
        peter   Návštevník
        yast nic nehlasi, ono sa to akoze prehrava, normalne cas ubieha len nepocut zvuk, a zvukovka tam je normalne nainstalovana
        • Re: Re: Re: nejde mi zvuk 24.12.2006 | 19:34
          meno   Návštevník
          a ze som taky smely, aku to zvukofku ty vlastnila ???
          • Re: Re: Re: Re: nejde mi zvuk 25.12.2006 | 12:28
            peter   Návštevník
            C-Media CMI8738-4CH, ale ako som uz spominal predtym nez som ten linux preinstaloval mi v nom isiel zvuk.
            • Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi zvuk 25.12.2006 | 12:37
              Attila   Návštevník
              to je v pohode zvukovka :) ..je aspon obavenáikona pre ovladanie zvuku ? ak hej, tak je to len vecou nastavenia, asi najskôr to bude len pošahaným nastavením pcm hlasitosti, skus si to skontroovať v aumixe alebo kmixe, podla toho čo požívaš :) Ak tam nieje, alebo ti niečo hlási linux počas štartu vo výpisoch, tak o bude ž vážejší problém, ale ten by nasta iba vtedy, keby si sa babral v inite, alebo vypol službu, ako je sound či alsa
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi zvuk 25.12.2006 | 18:07
                skywaker   Návštevník
                niekedy pomoze dat ju do ineho PCI slotu.... ale nie som si isty ci toto je ten tvoj problem --- skludom mohla aj odist
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi zvuk 25.12.2006 | 18:59
                  meno   Návštevník
                  skusal si spustit alsamixer a pozriet na hodnoty ci nemas neco nastavene na nulu... skus potom este alsaconf spustit ako root ako detekuje tvoju zvukofku...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi zvuk 26.12.2006 | 15:12
                    peter   Návštevník
                    v kmixe mam vsetko nastavene, hlasitost atd...co sa tyka toho odpalenia tak to urcite nie kedze vo windowze mi ide, a linux pri starte nepise ziadnu chybu, ked som dal ten alsaconf tak mi normalne naslo zvukovku potom sa ma spytalo ci ma prehrat zvuk, ja ze hej, on sa prehraval ale nic nebolo pocut
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi zvuk 26.12.2006 | 15:24
                      peter   Návštevník
                      odfotil som si spustene skoro vsetky mixery, mozno mam nieco zle nastavene, poradte...obrazok je tu: http://img213.imageshack.us/img213/695/zachytenobsah2dr5.png
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi zvuk 26.12.2006 | 16:08
                      WlaSaTy   Návštevník
                      skus tie konektory pichnut do inej diery.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi z 26.12.2006 | 16:17
                        peter   Návštevník
                        nejde aj tak
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde 26.12.2006 | 18:53
                          meno   Návštevník
                          podivne... aku mas verziu alsy ? pozeral si na ich stranke ci netreba dodat nejaky dodatocny parameter pre dany modul ? viem ze si pisal ze to predtym islo ale aj tak...
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ne 26.12.2006 | 19:32
                            skywaker   Návštevník
                            vo Windowse ide zvuk v pohode? skus potom zadat pri botovani parameter acpi=off (mne to tiez pomohlo), ... skus tiez vyskusat nejake live linux cd ako napr. slax
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 26.12.2006 | 20:30
                              peter   Návštevník
                              skusal som knoopix, ten je tiez live a robilo to iste, zvuk sa akoze prehraval ale nic nebolo pocut
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 26.12.2006 | 22:21
                                meno   Návštevník
                                skus pozriet na stranku alsy ci nieco nenajdes. inak skus potom hodit vypis modulof lsmod | grep snd
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 26.12.2006 | 23:15
                                  peter   Návštevník
                                  tu je ten vypis [URL]http://img232.imageshack.us/img232/2971/zachytenobsah4ps9.png[/URL]
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.12.2006 | 10:06
                                    meno   Návštevník
                                    nemas nahodou 2 zvukofky( mozno som tresol ale nechce sa mi rozmyslat... ). inak tunak mas original drivre od vyrobcu, tak sa chces pohrat tak to skus
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.12.2006 | 13:49
                                      peter   Návštevník
                                      jj mas pravdu, mam 2 zvukovky, 1 na maticnej ale tu som odpalil asi pred pol rokom a jednu normalnu
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.12.2006 | 13:52
                                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                        a v biose si ju vypol?
                                        Debian. apt-get into it…
                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.12.2006 | 15:15
                                          meno   Návštevník
                                          hej, prave na to som narazal... malo by stacit dat do blacklistu tu ac97( aspon tak som to pochopil z tych vypisov lsmod | grep snd ), ale neviem presne ktore moduly, mozno sa to da vidiet v tom lsmode........#@#$ ale teraz si ista niesom, popripade ju vypnut v biose...........#@@!
                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.12.2006 | 15:47
                                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                            blacklist? a co ak su obe zvukovky AC97?
                                            Debian. apt-get into it…
                                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.12.2006 | 16:15
                                              peter   Návštevník
                                              v biose som ju vypol asi pred po rokom ked som ju odpalil a keby som ju nemal vypnutu tak by mi zvuk nesiel ani vo wine nie?
                                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.12.2006 | 16:26
                                                meno   Návštevník
                                                tak skus pouzit ten modul od vyrobcu ak si tak este neurobil :-P ps. 2 ac97 nema, jedna je ta cmedia... ale z tych vypisov som mal dojem ze nacitaval aj modul pre ac97...........#@!
                                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 29.12.2006 | 19:44
                                                  peter   Návštevník
                                                  ked to chcem stahnut z tej stranky tak ma hodi na alsa a tam to neviem najst