USB multi boot ISO files

Sekcia: Ostatné 01.01.2007 | 19:23
Avatar 321Peto PCLinuxOS 2007  Používateľ
Zdravim, vie niekto poradit ako spravit na USB kluci bootovanie z viacerych ISO suborov? BOli by to live distribuce DSL, Slax ale aj zachranne CD ako SystemRescueCD alebo Hiren Boot CD. Pripadne lubovolne dalsie, pridanim iba *.iso suboru a upravenim potrebnych konfiguracnych suborov. Podarilo sa mi spravit bootovatelne DSL na USB kluci ale pridat *.iso subor uz nie. Mal by na to sluzit isolinux ak som dobre pochopil. V syslinux.cfg mam: LABEL slax kernel isolinux.bin append boot_image=slax505.iso a konci mi to takouto hlaskou: isolinux: Loading spec packet failed, trying to wing it ... isolinux: Failed to locate CD-ROM device; boot failed. Google mi nepomaha. Vie niekto poradit?
    • Re: USB multi boot ISO files 01.01.2007 | 19:23
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím v zásade sa to dá niekolkými spôsobmi: spôsob1: A: na usbklúč nainštaluj slaxa spolu s lilom (na cd je make_disk.sh) B: zober dalšie cd napr SRCD a tiež jeho obsah nakopči na usb klúč (priamo na klúč nie do podpriečinkou) ale daj pozor aby sa súbor z jadrom a initrd nevolal rovnako ako ten od slaxa (premenuj). súbori s jadrom a initrd by mali byť tiž v priečinku boot.... pri SRCD sa vmlinuz nachádza v priečinku isolinux tušim C: otvor súbo lilo.conf a skopíruj sekciu so slaxom a len pomen jadro, initrd a prametre štartu podla syslinux.cfg na SRCD D: znovu zapíš lila (man nájdeš na abclinuxu v sekcii faq) E: otestuj to a ak to pojde pridaj takto aj dalšie cd. ale daj pozor lebo niektoré live initrc sú zamknuté na prítomnosť nejakého súboru na médiu z ktorého štartujú (pri slax je to livecd.sgn). - ak ho tam nedáš systém ti pri štarte vytuhne spôsob 2 to isté ibaže využiješ pokročilejší zavádzač grub (tušin ho po každej zmene konfiguráku netreba znova zapisovať) lilo má istú nevýhodu že sa mi stalo že na niektorých notebookoch skolaboval a vobec nezaviedol systém (pritom na inom NB všetko ok) sposob 3 každé live cd sa dá spusťiť priamo z dosu pomocou loadlin.exe, linux.bat a loadlin.cfg (použi tie zo slaxa sú ok) ak si pametáš časi dosu alebo máš ešte nejakú w98 záchrannú disketu tak si na usb zaíš dosovy bootloader: "sys C:" a dalej si tam sprav bootmenu tak ako je na diskete ibaže pod jednotlivými položkami sa bú skrývať basúbori (linux1.bat, linux2.bat) čo spustia loadlin.exe s príslušným loadlin.cfg (pozri ako to má slax v boot/dos) - ten bude pre každé distro samostatný (loadlin1.cfg, loadlin2.cfg ...) jedná sa o trochu náročnejší tuning ale dobre že si sa spítal - dal si mi námet na članok do mojho seriálu - SLAX - portable tuning na lnx.sk preskúmam to a spravim si to aj ja na mojom usb boxe ked niečomu nebudeš rozumieť sem napíš... inak takmer všetko čo zvláda SRCD zvláda aj slax (sekcia modules na slax.org) je tam aj partimage..... tomolc
      tomolc
      • Re: USB multi boot ISO files 02.03.2008 | 09:27
        Avatar 321Peto PCLinuxOS 2007  Používateľ
        Botovanie linuxovskych LIVE CD dokazem spravit, problem nastava ak chcem pridat bootovatelne CD ako su Hiren's Boot CD, alebo Utility CD. 8. 13 skratka live cd, ktore nie su zalozene na unixe. Extrahovanim prislusneho *.iso/El Torito Boot/Default Image sa sice da nabootovat ale potom mam problem s pristupom na programy na USB (vyzera, ze iba vtedy, ked ma USB viac ako jednu particiu - 8GB USB kluc, kedze FAT ma obmedzenie na 2GB) Vyskusam este ten treti sposob, kedze doteraz mi to na povodnom 2GB kluci fungovalo aj podla prveho sposobu
        • Re: USB multi boot ISO files 02.03.2008 | 12:02
          WlaSaTy   Návštevník
          :kedze FAT ma obmedzenie na 2GB

          pocul si uz o FAT 32? viacero z nas to pouziva na vecsie disky bez najmensieho problemu.

          mimochodom, kedysi bol nejaky projekt pridat do grubu aj boot z iso, uz s tym sekli?
          • Re: USB multi boot ISO files 03.03.2008 | 20:06
            Avatar 321Peto PCLinuxOS 2007  Používateľ
            mal som na mysli FAT16, moja chyba ze som neuviedol. Problem bol v mp3 prehravaci, ktory s FAT32 nespolupracoval a preto som sa obmedzil na FAT16 a aj ten 8GB som tym padom delil na bootovaciu 2GB particiu s FAT16 a zvysok. Skusim s FAT32
        • Re: USB multi boot ISO files 02.03.2008 | 13:31
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          2GB je len obmedzenie max. veľkosti súboru, nie partície.
          • Re: USB multi boot ISO files 02.03.2008 | 14:39
            WlaSaTy   Návštevník
            ozaj?

            http://www.ntfs.com/ntfs_vs_fat.htm
          • Re: USB multi boot ISO files 04.03.2008 | 13:39
            Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
            hmm akosi mi tiež sedí tento názor z mojich aj momentálnych praxových znalostiach s USB klucmi a inými diskami týkajúcimisa FAT/16/32.
            Close the Windows Open The Source
            • Re: USB multi boot ISO files 04.03.2008 | 15:31
              WlaSaTy   Návštevník
              Mne nie, fat32 ma 4G limit. Testovane i ked nie na dose alebo 16bit windows programoch popripade prastarej implementacii win32.

              Ale hadat sa nemam preco, usb kluce nepoznam. Ja pouzivam blokove zariadenia na ktorych je vytvorena struktura suboroveho systemu.
    • Re: USB multi boot ISO files 04.03.2008 | 18:05
      Grawp   Návštevník
      Nedokáže náhodou GRUB bez problémov nabootovať iso?
      • Re: USB multi boot ISO files 04.03.2008 | 18:13
        Grawp   Návštevník
        *edit*
        naozaj by ma zaujimalo ako sa da nastavit GRUB aby bootoval iso subory.
        • Re: USB multi boot ISO files 05.03.2008 | 21:40
          Avatar 321Peto PCLinuxOS 2007  Používateľ
          kluc chcem pouzivat na viacerych PC (lin aj win) volba padla na FAT32. Ked som skusal grub4dos, tak sa mi ho nepodarilo presvedcit aby bootoval z iso suboru. Po nabehnuti dosu (instalovane z win98) a natiahnuti grub4dos som chcel spustit prislusny iso subor koncilo to zakazdym inou hlaskou, ci dokonca spustilo opat dos. Ostavam pri prvej moznosti a to rozbalit kazde live CD iso a premenovat prislusne image subory aby neboli rovnake a pomocou syslinuxu bootovat pozadovanu distribuciu/CD
          • Re: USB multi boot ISO files 05.03.2008 | 23:58
            WlaSaTy   Návštevník
            ano, jedina stabilna moznost je rozbalit iso a pichnut pri boote jeden parameter naviac. priamy boot z iso bol kedysi davno implementovany do vyvojarskej verzie takze hotovy balik to asi neobsahoval.
            • Re: USB multi boot ISO files 06.03.2008 | 11:17
              Avatar srigi   Používateľ
              Viac o tejto teme tu.
          • Re: USB multi boot ISO files 10.03.2008 | 12:22
            Avatar 321Peto PCLinuxOS 2007  Používateľ
            Dalsie informacie o bootovani SIBLO (derivovany zo SYSLINUX) pomocou ntloader (Windows Live Systemy ako BartPE z FAT32 na USB):
            http://www.boot-land.net/forums/lofiversion/index.php?t3180.html
            http://www.msfn.org/board/BartPE-USB-RamDisk-t102988.html

            ntloader by mal podporovat aj GRUB4DOS, ale neskusal som to