xorg.conf - VÝZVA na TESTOVANIE (slax 3D tunning)

Sekcia: Hardware a Drivery 04.01.2007 | 18:34
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím tak som mal trochu času a zostavil som prvé pokusné "univerzálne" xorg.conf pre ATI a NVIDIA karty (zatial) Žial nastav taký stav že mi na email prišiel len jeden!!!! xorg.conf a tak som nemal dostatočne reprezentatívnu vzorku.... nakolko moja znalost html je chabá (zatial) tak som výsledky tohto snaženia umietnil na ftp server. chcem podakovať kamošom a ľudom na tomto fóre za povzbudenie a cenné rady. tento projektík je zatial v začiatočnom štádiu. návod na testovanie sa nachádza priamo na ftp - je to textový dokument NAVOD - prosím držte sa tho čo je v nom napísané abz na ftp nevznikol chaos. toto ftp konto je dočasne zriadené pre tento projektík prosím nekopírujte tam nič iné ako veci súvisiace s 3d akceleráciou na slaxovi.... ftp server: ftp.tomolc.ic.cz meno: tomolc heslo: tomolc ďakujem tomolc tomolc@azet.sk ICQ: 306398429
tomolc
    • Re: xorg.conf - VÝZVA na TESTOVANIE (slax 3D tunni 30.12.2006 | 01:31
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím: tak som cez vianoce trochu testoval a dopadlo to úspešne: SLAX+ ATI ide v pohode na: x300, x1600, r9600 nVdia dostal som sa len ku: GF 7900 a tam to islo v pohode. zároveň som zistil že nije možné nahrať súčasne oba slaxovske moduli z ovládačmi lebo si navzájom asi (ešte mi to nieje jasné) prepíšu niektoré inicializačné skrypti a potom nefunguje ani jeden ovládač. pri pokuse naštartovať X vypíše že nevie nájsť jadrový modul.... poriešil som to tak že slax modul z príslušným ovládačom sa mountne s uselivemod až po detekcii grafiki s detekčným skryptom - zatial som to testoval len u mna doma na ati a ide to (zatial) tu je pracovná verzia detekčného skryptu: #!/bin/bash #zaloha povodneho konfigu cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg_orig.conf POMF=`mktemp` /sbin/lspci > $POMF #NVIDIA 3d if [ "`grep NVidia $POMF`" != "" ]; then echo "Nasiel som nVidia kartu..." uselivemod /mnt/sdb2/boot/ostatne/nvidia.mo cp /root/configy/grafika/nvidia_xorg.conf /etc/X11/xorg.conf echo "konfiguracia zmenena na nvidia s 3D akceleraciu" exit 0 fi #ATI 3d if [ "`grep ATI $POMF`" != "" ]; then echo "Nasiel som ATI kartu..." uselivemod /mnt/sdb2/boot/ostatne/ati.mo cp /root/configy/grafika/fglrx_xorg.conf /etc/X11/xorg.conf echo "konfiguracia zmenena na fglrx s 3D akceleraciu" exit 0 fi #GMA900 3d #if [ "`grep 915GM $POMF`" != "" ]; then #echo "Nasiel som Intel GMA900..." #prepise "vesa" na "i810" - nejak mi to nefungovalo - asi je tam chybicka #cat /etc/xorg.conf | sed -e 's/"vesa"/"i810"/g' > /etc/xorg.conf #echo "konfiguracia zmenena na GMA900 s 3D akceleraciu" #exit 0 #fi #GMA945 3d #if [ "`grep 950GM $POMF`" != "" ]; then #echo "Nasiel som Intel GMA960..." #cp /root/configy/grafika/nvidia_xorg.conf /etc/X11/xorg.conf #echo "konfiguracia zmenena na GMA960 s 3D akceleraciu" #exit 0 #fi #VIA UNICHROME nadalej vás vyzývam na testovanie. všetko je na ftp.tomolc.ic.cz (meno a heslo je tomolc) tomolc
      tomolc
    • Re: xorg.conf - VÝZVA na TESTOVANIE (slax 3D tunni 27.12.2006 | 13:58
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      ďakujem administrátorovi za opravu preklepu v nadpise tomolc
      tomolc
      • Re: Re: xorg.conf - VÝZVA na TESTOVANIE (slax 3D t 27.12.2006 | 22:14
        -   Návštevník
        ja tam vidim este jednu vec: slovo 'tunning' je nezmysel - je obrazotvornosťou vytvorené od anglického slova 'tun' [vyslov.: tan] (kaďa, veľký sud) od slova 'tune' [vyslov.: tún] (ladiť) je vytvorené slovo 'tuning' (ladenie...) v angličtine je to významovo aj výslovnostne veľmi veľký rozdiel - asi ako v slovenčine rozdiel medzi slovami paradajka a motorová píla p.s.: to bol len taky postreh na okraj lebo vela slovakov robi podobne chyby :-) prosim ostatnych aby toto uz nerozoberali a venovali sa teme
    • Re: xorg.conf - VÝZVA na TESTOVANIE (slax 3D tunni 27.12.2006 | 19:31
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      pripojte sa do testovania - ak to pojde na slaxovi - tak sa pokúsim aj o akýsi univerzálni ovládač na desktop - ale to je zatial vec udúcnosti (jar 2007) tomolc
      tomolc
      • Re: Re: xorg.conf - VÝZVA na TESTOVANIE (slax 3D t 28.12.2006 | 19:10
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        blišie info - v diskusii xorg.conf - výzva o pomoc http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=49510 tomolc
        tomolc
    • Re: xorg.conf - VÝZVA na TESTOVANIE (slax 3D tunni 04.01.2007 | 15:48
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím Bez testovania sa nemozem posunut dalej.... Uz pomali zacinam pracovat na intel a via konfigu.... Prosím testujte tomolc
      tomolc
      • Re: Re: xorg.conf - VÝZVA na TESTOVANIE (slax 3D t 04.01.2007 | 16:06
        mlp   Návštevník
        ja bych to testnul, jenze ta stranka se nemuze stale nacist :(
        • Re: Re: Re: xorg.conf - VÝZVA na TESTOVANIE (slax 04.01.2007 | 16:10
          mlp   Návštevník
          firefox2 to nezvlada , opera ano
        • Re: Re: Re: xorg.conf - VÝZVA na TESTOVANIE (slax 04.01.2007 | 18:34
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          aka stranka? slax.org - ide ok vo firefoxe pre ftp pouzite gftp alebo krusader, alebo konqueror ftp.linux.cz - ok ftp.tomolc.ic.cz - ok mne setko ide napiste kde sa to sekne rad poradim a ponavigujem moje icq: 306398429 tomolc
          tomolc