prihlasenie-textovy rezim

Sekcia: Konfigurácia 30.12.2006 | 14:41
nuxill   Návštevník
V grafickom rezime je mozne nastavit automaticke prihlasenie uzivatela pri starte systemu, tak ako je to vo windowse pri jednom uzivatelovi. Ja by som ale potreboval nastavit automaticke prihlasenie ked spustam system v textovom rezime (3). Pochopitelne to potrebujem pre start servera aby som nemusel stale pri jeho starte prihlasovat. (nejde o webovy server) Vdaka za pomoc
    • Re: prihlasenie-textovy rezim 30.12.2006 | 13:57
      WlaSaTy   Návštevník
      server sa startuje aj sam. pokial po jeho starte potrebujes vykonat zasah (kontrolu) tak ta tie dalsie dve slova nezabiju. kazdy system je tak bezpecny, ako to nastavi jeho spravca. ak potrebujes spustit nejaku sluzbu, tak ju spustaj z initu pomocou prislusneho runlevelu. ale k veci, ked chces mat server s nulovym zabezpecenim, tak si nastuduj nieco o procese init. ps.: ako pises, tak uspesne zlikvidovanie bezpecnosti v pracovnej stanici mas za sebou, teraz si sa vrhol na server. mas tie stroje napojene na internet?
      • Re: Re: prihlasenie-textovy rezim 30.12.2006 | 14:03
        nuxill   Návštevník
        nejde mi o zrusenie bezpecnosti ale pokial sa pri starte rucne neprihlasim tak neviem ci funguju sluzby servera. je to lokalny sietovy server s pripojenim na internet cez dalsi router
        • Re: Re: Re: prihlasenie-textovy rezim 30.12.2006 | 14:41
          fat   Návštevník
          Nerob to.Radsej sa po spusteni servra na pripoj cez ssh a skontroluj si sluzby, ktore maju bezat. Server je server, ma sluzit a nie byt otvoreny. Alebo tu zverejni tvoju IP a urcite sa tu najde niekto, co ti hned "pomoze".
        • Re: Re: Re: prihlasenie-textovy rezim 30.12.2006 | 14:21
          WlaSaTy   Návštevník
          cool, daj nam jeho IPcku a dokazeme ze spyware existuje aj pre linux.
        • Re: Re: Re: prihlasenie-textovy rezim 30.12.2006 | 14:07
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          nerob to. nemozes to overit z ineho pocitaca? alebo si tam pridat pipnutie aby si vedel, ze sa to nastartovalo?
          Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: prihlasenie-textovy rezim 30.12.2006 | 14:11
          autologin   Návštevník
          nainstaluj si mingetty a v /etc/inittab zmen ... #These are the standard console login getties in multiuser mode: c1:1235:respawn:/sbin/mingetty --autologin uzivatel tty1 c2:1235:respawn:/sbin/agetty 38400 tty2 linux c3:1235:respawn:/sbin/agetty 38400 tty3 linux ... http://linuxgazette.net/issue27/kodis.html