Meranie GSM signálu príkazom AT+CSQ

Sekcia: Ostatné 03.01.2007 | 00:35
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
Minule som riešil meranie signálu grafickými nadstavbami. Po tom ako som prešiel z Ubuntu Dapper na Edgy, nepracuje mi nadstavba Gnokii - Gnocky (Kmobiletools nenahodím, pretože používam len GTK apps). Nechal som sa inšpirovať Wlasatym a chcel by som to riešiť inak: Ako dosiahnem, aby som dookola posielal AT príkaz AT+CSQ na zariadenie (GPRS modem) /dev/ttyUSB0 tak, aby mi vyhadzovala konzola aktuálnu intenzitu signálu nie jednorázovo? Mám nahodený ppp.
    • Re: Meranie GSM signálu príkazom AT CSQ 02.01.2007 | 00:47
      WlaSaTy   Návštevník
      Wlasatym bol v tom ze ti tu myslienku vnukol niekto iny (
    • WlaSaTy   Návštevník
      oops, myslim ze to useklo. Wlasaty nemysli ze by tu myslienku vnukol on a najme nie pred vyse rokom: http://www.abclinuxu.cz/forum/show/113860
      • Re: Re: Meranie GSM signálu príkazom AT CSQ 02.01.2007 | 01:36
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Na to sa vykašli, myšlienka je síce spred roka, ale naposledy si ma inšpiroval ty, keď som sa rozhodol riešiť signál znova kvôli zmene desktopu. Odvtedy som preskákal s Linuxom dosť, nemusím mať za každú cenu grafické nadstavby, využívam viac príkazy a konzolu. Riešim to zatiaľ tak, že som nastavil cez wvdial adresu modemu a neúplné AT príkazy včetne AT+CSQ (aby som sa nepripojil, len meral signál) a cez skript spúšťal a vypínal wvial. Ešte musím doriešiť v skripte cyklus a možno mi to pomôže. Nemáš iný nápad?
      • Re: Re: Meranie GSM signálu príkazom AT CSQ 02.01.2007 | 03:07
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Wvdial nevyhodí len výslednú hodnotu signálu. Vynikajúce by bolo, keby som dosiahol len hodnotu bez hlásení chýb (zámerne som nezadal číslo). dumaru@ubuntu:~$ wvdial --> WvDial: Internet dialer version 1.56 --> Initializing modem. --> Sending: AT+CSQ AT+CSQ +CSQ: 10,99 OK --> Modem initialized. --> Configuration does not specify a valid phone number. dumaru@ubuntu:~$ V predchádzajúcom príspevku som spomenul, že to riešim cez skript, lenže skripty zatiaľ neovládam. Ako by som dosiahol nekonečké opakovanie príkazov v bashi? #!/bin/bash wvdial C sleep 1s Skript by spustil wvdial, zrušil by ho, počkal sekundu a znova by urobil to isté. Videl by som intenzitu signálu a súčasne by som ju mohol monitorovať, kým by som nezrušil celý skript (CTRL+C).
        • Re: Re: Re: Meranie GSM signálu príkazom AT CSQ 02.01.2007 | 10:59
          WlaSaTy   Návštevník
          a co ti brani napisat jednoduchy programik ktory si otvori port, nastavi parametre linky (ak treba) a v kvazi nekonecnom cykle posle jedno slovo a precita jednu vetu? mozno uz nieco podobne existuje, netusim. mozno sa to vola
        • Re: Re: Re: Meranie GSM signálu príkazom AT CSQ 02.01.2007 | 11:00
          WlaSaTy   Návštevník
          man cu http://www.die.net/doc/linux/man/man1/cu.1.html akosi to tu nedava linky.
          • Re: Re: Re: Re: Meranie GSM signálu príkazom AT CS 03.01.2007 | 00:35
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Linky idú s s úvodzovkami, nie s apostrofmi. Inak hoď mi názornú ukážku ak vieš, dáko mi to nezapaľuje. Zatiaľ núdzovo používam skript, v ktorom je 20 rovnakých príkazov (cykly robiť ešte neviem): wvdial C (ak nezobrazí tak Control+C) sleep 2s