PCMCIA a usb

Sekcia: Hardware a Drivery 04.01.2007 | 09:28
zaciatocnik   Návštevník
Chcel by som rychly internet od tmobilu cez pcmcia ale moj notebook (asus f2hf) ma iba express card slot. Existuje nieaka redukcia USB->pcmcia/express->pcmcia, resp bude fungovat na ubuntu uplne v pohode s flarion kartou od tmobilu? Ak ano, kolko stoji Dakujem Maros
    • Re: PCMCIA a usb 04.01.2007 | 09:28
      WlaSaTy   Návštevník
      karta umoznujuca pripojit CardBus alebo PCMCIA kartu existuje: http://www.alza.sk/adapter-pro-pcmcia-karty-elan-u132-d66119.htm otazka je ci sa ti za nu oplati vyhodit tolko penazi, ved jeho cena vyzera byt vyssia ako cena za kartu s rychlym internatom. ale o kompatibilite neviem ...
      • Re: PCMCIA a usb 18.02.2007 | 18:34
        Robo   Návštevník
        Ahoj Maros, cital som o Tvojom probleme.....ja Ti nepomozem, ale mam taky isty problem.
        Prosim, ak si ho vyriesil k spokojnosti, napis mi ako. Dakujem. Robao
        kubanyi@lawit.sk
    • Re: PCMCIA a usb 18.02.2007 | 18:54
      Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
      Pred nedavnom som sa o tuto temu dost zaujimal, vysledok bol taky, ze sa snazime vyhnut predaju notebooku s express card slotom. Tento projekt

      http://www.duel-systems.com/products/adapters.aspx

      by mal byt riesenim problemov, ale bolo to v stadiu odbugovania, ako dnes pozeram, malo by to uz fungovat, ale este sa to testuje.

      Prehlad fungujucich adapterov je tu:

      http://www.expresscard.org/web/site/wirelesswan.jsp#adapters

      ,ale ako sam zistis, kazdy adapter je viazany k tomu ktoremu produktu(karte).
      Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
      • Re: PCMCIA a usb 20.02.2007 | 15:17
        rroossii   Návštevník
        nechapem tych debilov v orange preco nevedia dodavat aj aj, ved skoro vsetky nove NB maju express card
        • Re: PCMCIA a usb 20.02.2007 | 17:03
          Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
          Express Card zacal Orange predavat na konci minuleho roka vo Francuzsku. V priebehu roka 2007 by ju mali predavat aj v inych europskych krajinach. Kedy na Slovensku, uvidime. Kedze HSPDA zatial Orange nema v prilis vela krajinach, mozno by to nemuselo byt tak neskoro. Ale express card pre HSPDA mozno na Slovensku kupit uz dnes (Merlin XU870), stoji nieco cez 11 000,- Sk a je kompatibilna aj s Linuxom. Takze kto ma peniaze nazvys...
    • Re: PCMCIA a usb 20.02.2007 | 16:30
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Len tak mimo problému: Tiež som kupoval sestre notebook Asus s expres card slotom. Ale myslím si že do budúcnosti je výhodné toto rozhranie. Predajca ma hneď upozornil na chýbajúci PCMCIA slot, internet som riešil zatiaľ cez USB, kým sa Orange nezobudí.
    • Re: PCMCIA a usb 07.03.2007 | 20:18
      sal   Návštevník
      tiez mam internet od tmobile cez pcmcia a chcel som si kupit novy notebook, no co som si vyhliadol, tak ma iba express card. Tak som napisal do tmobile a tu je ich odpoved zo vcera "Momentalne nemame v ponuke datove karty tohto typu, do buducnosti vsak uvazujeme o zaradeni do predaja, blizsie informacie o zaradeni do predaja Vam vsak zatial nevieme poskytnut." A osobne za adapter pcmcia express card nie som ochotny dat 5tisic