Valknut a Mandrake 10.1

Sekcia: Ostatné 26.03.2006 | 17:26
Tibor   Návštevník
Mam jeden problem, stiahnem si balicky na valknut original pre Mandrake 10.1 a pri instalacii mi pise, ze kvoli neuspokojenume devel(lybcrypto) mi nemoze nainstalovat pozadovane balicky? Co to znamena?
    • Re: Valknut a Mandrake 10.1 11.04.2005 | 15:50
      otrek   Návštevník
      Zdar, znamena to, ze mu nieco chyba, teda chyba mu libcrypto. Co mozes urobit, je nainstalovat si vsetky zavislosti. Otazka pre teba: ako to instalujes? Prikazom rpm alebo urpmi? otrek
      • Re: Re: Valknut a Mandrake 10.1 11.04.2005 | 17:04
        Tibor   Návštevník
        No ved prave, vsetky balicky, ktore maju byt, mam stiahnute. Instalujem to cez rpmdrake, takze mi napise, ze treba nainstalovat dane zavislosti, potvrdim to a napise mi to, co som uz pisal. Ale to nie je ziadny balik, pretoze ked chyba nejaka zavislost, tak napise, ze kvoli chybajucemu tomu a tomu to nemoze nainstalovat, ale mne pise kvoli neuspokojenemu lybcrypto a to netusim, ako to vyriesit. Mam Mandrake 10.1 a takisto su to baliky na Mandrake 10.1 tak skutocne neviem v com je problem
    • Re: Valknut a Mandrake 10.1 11.04.2005 | 18:30
      andrew   Návštevník
      Ak chces mas nejake kniznice, ktore potrebuju programy pre "rozsirene" vyuzivanie, linux potrebuje mat este doinstalovanu kniznicu s takym istym nazvom plus na konci slova ma -devel. Preto ak si instalujes niektore kniznice, zdy je dobre doinstalovat k nim aj devel kniznice.
      • Re: Re: Valknut a Mandrake 10.1 12.04.2005 | 01:02
        Tibor   Návštevník
        Ked instalujem devel kniznicu, tak mi pise, ze ju nenainstaluje kvoli neuspokojenemu lybcrypto
        • Re: Re: Re: Valknut a Mandrake 10.1 26.03.2006 | 17:26
          Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
          mne sa vidi, ze toto pise ked je stara verzia programu, ktory je neuspokojeny
          http://www.grains.sk