nenabehnutie linuxu po pridani uzivatela

Sekcia: Konfigurácia 07.01.2007 | 18:23
dezo   Návštevník
Zdar, zacinam s linuxom, mal som 2 roky staru verziu Mandrake 10.1, bezala mi cisteho casu 3 dni, spustil som asi 30x, nainstaloval kadeco, az ked som pridal dalsieho uzivatela dalsi krat uz mi system nenabehol. najprv pri boote v konzolovom rezime hlasi, ze "Bringing up interface eth0" neprebehlo OK, potom, ze je malo miesta. Potom sa normalne ukaze prihlaosvacia obrazovka uzivatelov a aj ked zadam master heslo, tak to divne preblikuje a vrati sa spet..inak, ako ked to po zlom hesle preblikne. Inak hesla pre inych userov som nenastavoval.
Z windowsu sa ale na ext3 particiu dostanem, mozem z nej citat, je na nej vraj 200MB volne miesto(dal som na linux 3GB a swap 1GB) a sietovka bezi.
    • Re: nenabehnutie linuxu po pridani uzivatela 07.01.2007 | 18:48
      WlaSaTy   Návštevník
      volne miesto 200Mb z 3Gb je akurat na to aby sa system dokazal nastartovat ale uzivatel uz nema pravo zapisu preto je mu ukoncene sedenie (teda je automaticky vykopnuty). tych cca 10% je definovanych ako percentualna rezerva v nastaveniach suboroveho systemu. takze: nakopnut live/zachranne cd, pripojit disk a zmazat hovadiny alebo zvecsit diskovu oblast. ...