Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port

Sekcia: Hardware a Drivery 07.01.2007 | 19:46
Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
Zdravim, mam staru technologiu, fotak Olympus D-460 ZOOM, ktory sa pripaja cez seriovy port. Len netusim ako ho v linuxe pripojit a stiahnut to co je v nom. Skusal som Gimp, ale tam som netusil ako na to. Keby to bolo USB tak by som to akosi snad zmakol ale takto .... dik.
    • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 07.01.2007 | 20:19
      WlaSaTy   Návštevník
      wov, to mas odkial?

      inac skus gphoto/digicam.
      • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 07.01.2007 | 20:38
        Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
        dal mi ho kamos ako vrak. ma ten problem, ze na slnku strasne prejasuje - nepouzitelne, a vo vnutri velmi posuva farby do velmi cervenej alebo fialovej. aj ked na displeji vyzera vsetko O.K. hmm skoda ze netusim co s tym, ale na obcasnu pokusnu fotku doma sa to da.
        • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 07.01.2007 | 20:45
          WlaSaTy   Návštevník
          hlavne si nastav prava pre prislusny com port.

          inac nechces sa ho zbavit?
          • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 07.01.2007 | 20:53
            Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
            ako mam nastavit tie prava?

            paaaana a naco by ti bol? ak chces pokecat tak icq 336688969
            • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 07.01.2007 | 20:57
              WlaSaTy   Návštevník
              chmod go+rw /dev/ttyS0

              inac icq a ani skype nepapam.
              • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 07.01.2007 | 21:03
                Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
                dik. len mi to dostahuje a hned vyskusam.

                :-) nebodaj to vies opravit. inak planujem kupit novy fotak takze mi ho moc nebude treba
                • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 07.01.2007 | 21:23
                  WlaSaTy   Návštevník
                  opravit, ono je to pokazene?
                  • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 07.01.2007 | 21:45
                    Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
                    diiiik slape to. stahuje to sice brutal pomaly ale co by som xcel od toho portu.

                    pokazene hmm. vsak som hore pisal ze vonku cez den to je nepouzitelne pretoze extremne prejasuje a vnutri posuva farby do velmi cervena alebo do fialova aj ked na displeji sa to zda byt v poriadku. nepomaha ani nastavovanie. tiez nefunguje blesk. ked ho zapnem tak stale blika ze ho nabija a nic a vtedy sa ani fotit neda. je to starucka 1.3Mpx
                    • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 07.01.2007 | 22:08
                      WlaSaTy   Návštevník
                      rychlost com portu zavisi od jeho typu, ale nepredpokladam ze by si mal uart 16c950 ...

                      aha, ta farebnost a ten blesk vyzera byt pokazeny. keby bola cena adekvatna stavu a vlastnostiam, tak by mozno skoncil u mna v muzeu. predsa len fotak bez usb je rarita :)
                      • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 07.01.2007 | 22:56
                        Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
                        no po x pokusov sa mi podarilo docielit vcelku normalne farby ale iba pri setriacej ziarovke. pri normalnej sa mi nedari. takze zatial sa da pouzit. ked si kupim ten co xcem tak ti ho asi ak podarujem ale to moze kus trvat. ked pockas :D
                        • Re: Pripojenie Olympus D-460 cez seriovy port 08.01.2007 | 09:47
                          WlaSaTy   Návštevník
                          to je v pohode, ked to tak beriem tak si ajtak musim zohnat nejaku pamet k jednemu muzealnemu noutbuku :) a ako sa poznam tak to tiez bude chvilu trvat ...