Telefonovanie z internetu na pevnu

Sekcia: Ostatné 10.01.2007 | 17:34
Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
Objavil som výborný spôsob, ako sa dá zadarmo telefonovať z internetu na pevnú. Je to www.lowratevoip.com . Ten program je síce len pre Windows NT, ale ak máte v blízkosti PC telefón, môžete volať z neho a stačí vám hocijaký internetový prezerač. Hovory sú obmedzené na 5 minút, ak nemáte kúpený kredit. Už som to skúsil a je to skvelá vec!
    • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 10.01.2007 | 17:58
      Pepo   Návštevník
      Funguje DÍK.
      • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 10.01.2007 | 19:32
        Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
        no aj mne funguje, volal som domov. Len nie ze mi pride od Telecomu obrovsky ucet ;)).
        • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 10.01.2007 | 21:21
          Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
          Dlho, dlho pouzivam ich dalsiu sluzbu voipdiscount.com a absolutna spokojnost. V Linuxe to ide v pohode cez Twinkle, Linphone a Ekigu.
          Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
          • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 10.01.2007 | 21:28
            Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
            vdaka :)
          • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 15.01.2007 | 20:07
            Avatar smolko Ubuntu  Používateľ
            Ja som pouzival www.voipbuster.com tiez od firmy Betamax, ale nevedel som, ze sa s tym da volat aj na Slovensko a do CR. Nemate nahodou niektoru zo spominanych sluzieb nastavenu v ekige (pripadne v inom programe)? Ak ano, podelte sa prosim o vase nastavenie.
            Ukonci to hovor automaticky po 5 minutach?
            • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 15.01.2007 | 20:20
              Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
              Ak mne lowratevoip (vo win, v linuxe neviem rozbehat mikrofon) prerusi spojenie, automaticky mi zablokuje konto. Musim sa nanovo registrovat, pricom z jednej IP povoli iba 4 registracie. Hovor musim ukoncit este red 5. minutou sam.
              • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 15.01.2007 | 20:26
                Avatar smolko Ubuntu  Používateľ
                Tak to je neprijemne, lebo mam staticku ip... odpoved na nastavenie som nasiel na ich stranke nastavenie sip . Uz len najst komp s windowsom :)
                • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 16.01.2007 | 11:50
                  Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
                  Nestačí sa registrovať. Musíš si kúpiť aj kredit, ak nechceš mať hovory obmedzené na 5 minút. Hovory sú zadarmo aj keď si kúpiš kredit, do tých krajín na hlavnej stránke.
    • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 15.01.2007 | 16:30
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Niektorý z tých programov si skúsim inštalovať. Škoda, že to nemajú na stránke, lebo už som kvôli tomu inštaloval Windows na jeden komp.
      • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 15.01.2007 | 17:57
        Hooonza   Návštevník
        Je tam napsané, že registrovaní uživatelé mají 200 volných minut v průběhu posledních 7 dní z 1 IP. Volání by teda nemělo být omezené jen na 5 minut.
        K volání není nutný jen jejich program. Po registraci (toto nejspíš jen z jejich programu a ve Windows) lze potom volat jakýmkoliv VoIP jiným programem, který zvládá SIP (http://www.lowratevoip.com/en/sip.html) - v Linuxu např. Ekiga, KPhone, ... A samozřejmě, volat jde prostřednictvím prohlížeče, pokud máme k dispozici pevnou linku.
    • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 15.01.2007 | 20:51
      Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
      Opakujem sa, mam konto u voipdicsount.com, aj s kreditom, takze volania do free zon mam neobmedzene, momentalne je aj nekonecna expiracia kreditu. Hodim sem moje nastavenia z twinkle, niekomu sa budu mozno hodit. Kto pouziva sestersku sluzbu, vyladi si to lahko :-)

      User
      Sip account
      User name: mojeusername
      Domain: sip.voipdiscount.com

      Sip authentication
      Realm: voipdiscount.com
      Name: mojeusername
      Password: mojeheslo

      Sip server
      Registrar: sip.voipdiscount.com
      Expiry: 3600

      Outbound proxy
      zaskrtnut Use outbound proxy
      Outbound proxy: sip.voipdiscount.com

      RTP audio
      medzi aktivne kodeky treba dat G711
      DTMF auto

      Nat
      zaskrtnut use Stun
      Stun server: stun.voipdiscount.com

      Tot vsio.


      Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
      • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 15.01.2007 | 23:24
        Avatar smolko Ubuntu  Používateľ
        Je to cudne, cez ekigu som skusal kodek PCMU, PCMA aj dalsie a vzdy som pocul "roboticky" hlas. Z twinkle pri pouziti G711 je vsetko absolutne bez problemov.
        • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 16.01.2007 | 18:55
          Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
          To je bug Ekigy. Obcas to spravi, obcas nie, alebo naopak :-) Twinkle je bezproblemovy, alebo Linphone...
          Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
      • Je to na VoipDiscount inak? 22.01.2007 | 12:22
        Lorg   Návštevník
        Volanie funguje 5 minut. jeden ucet som presvihol a uz to chce kupit kredit.
        Druhy ucet funguje ked tesne pred piatou minutou hovoru spojenie prerusim. Mozem volat zas.
        Podla toho ako som to pochopil z ich stranky:
        kupit sa da len kredit 10eur
        s nim potom mozem volat
        200 minut do free destinacii pocas 7 dni
        ak sa to prekroci zacne sa odratavat z kreditu
        Dalsie odratavanie je po 30 dnoch od dobitia. Potom uz hovori niesu free.
        Treba dobit a znovu je to "free" dalsich 30 dni.

        Takze to nieje free.

        Je to na VoipDiscount inak? Tam pisu to iste...30 dni freedays a potom sa zacne odratanie kreditu.

      • ako zadat tel. cislo? 27.01.2007 | 23:28
        Nicco   Návštevník
        Krasa, funguje. Ale neviem ako vytocit SK cislo na pevnu linko v twinkleovi
        davam +421..... aj 00421...
        ale stale napise
        Sat 22:26:08
        Line 1: call failed.
        404 User not found
        • Re: ako zadat tel. cislo? 29.01.2007 | 12:32
          Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
          Mne zase vôbec nefunguje telefonovanie v Twinkle. Po zadaní čísla to začne robiť čudné zvuky.

          Neviem, či chyba neni v tom, že používam slabý komp (Pentium II 266 MHz, 192 MB RAM).

          Doma mám zase dobrý počítač, ale pomalé pripojenie (cez telefón, max. 50,6 kb/s). Myslíte, že mi to bude doma fungovať? Skúšal som cez telefónne pripojenie program VoipStunt pod Windows, ale keď som telefonoval, druhá strana ma nepočula (ja som ju počul).
          • Re: ako zadat tel. cislo? 29.01.2007 | 14:11
            Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
            V prvom pripade slaby komp(vseobecne uz aj Linux dnes potrebuje min. 300 MHz procesor).
            V druhom pripade slaby net. Mne osobne to funguje aj na EDGE.
            Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
            • Re: ako zadat tel. cislo? 29.01.2007 | 14:25
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              min. 300 MHz CPU?? ja som prevadzkoval linux aj na slabsom kompe. samozrejeme neboli to distra ala mandriva, suse.
              • Re: ako zadat tel. cislo? 29.01.2007 | 14:39
                Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
                Jasne ze rozbehnes Linux aj na slabsom kompe, ale my sa tu bavime aj o pouzivani programov pod nim. V dnesnej dobe je aj pri programovani standard mininum 300 MHz. A to sa radsej nebavme o tom, keby si chcel na takej masine nieco sam skompilovat. Konkretne Twinkle je aj sucastou SUSE a je naprogramovany s podporou KDE kniznic. Ide to aj bez nich, ale nie so vsetkymi ficurami(napriklad telef. zoznam). Tak asi tak :-)
                Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
                • Re: ako zadat tel. cislo? 29.01.2007 | 14:43
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  da sa programovat aj pri nizsom takte ako 300 MHz, programy ktore nie su narocne na vykon tiez idu v pohode. dokonca aj X Window system + odlhaceny window manager (fluxbox, blackbox) v pohode. to je jasne ze na KDE je taky stroj pomaly (ale keby si tam dal starsie verzie KDE, tak by to tiez slapalo).
          • Re: ako zadat tel. cislo? 30.01.2007 | 11:39
            Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
            Mám na tomto PC inštalované Xubuntu 6.06 a ide to celkom dobre. Až na to telefonovanie. Normálne mi ide aj zvuk a programy sa nespúšťajú až tak pomaly.

            Keď vravíte, že je to málo, tak to telefonovanie nebudem ani rozbehávať.

            Ale doma sa mi zdá, že by som sa mohol o to pokúsiť. Keď sa nad tým zamyslím, telefónna linka predsa dokáže preniesť hlas oboma smermi. Nuž a keď sú to digitálne dáta, malo by to fungovať tým skôr. Počul som, že digitálny prenos hlasu zaberá menšiu šírku pásma, či čo.
            • Re: ako zadat tel. cislo? 30.01.2007 | 15:08
              Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
              Skus, ale ani teoreticky to nie je mozne..dialup je pomaly.
              Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
              • Re: ako zadat tel. cislo? 30.01.2007 | 15:26
                Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
                Keď prvýkrát spustím Ekigu, spúšťa sa sprievodca nastavením a jedna z otázok je druh pripojenia. Nuž a medzi možnosťami je aj "Dial-up modem 56k". Keď budem doma, tak to skúsim.

                Vlastne Voip Stunt požaduje rýchlosť 64 kb/s, nuž a to nie je oveľa viac ako 50,6 .
                • Re: ako zadat tel. cislo? 30.01.2007 | 18:50
                  Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
                  Kamarat mal 128K wifi, a neslo mu to. Teraz ma 256K a ide. Ale skusni.
                  Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
                  • Re: ako zadat tel. cislo? 21.02.2007 | 14:20
                    stanislav   Návštevník
                    ja mam cable 256, ide to ale nie na 100%. občas ten zvuk "trhá", zvuk podobný ako keď máte prelomený kábel
                    • Re: ako zadat tel. cislo? 21.02.2007 | 14:22
                      Stanislav   Návštevník
                      dodatok: takže si neviem predstaviť ako to môže fungovať na 64 kbps
    • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 18.01.2007 | 18:34
      stanka   Návštevník
      Ahoj, chcela by som sa spýtať, ako to funguje, pretože som si nainštalovala lowRateVoip urobila som dva hovory a viac ma nepusti,pretoze si pyta kredit. Ako mam obist totu nemilú prekažku?
      • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 18.01.2007 | 19:58
        Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
        Skús sa zaregistrovať ešte raz a keď budeš volať, volaj kratšie ako 5 minút. Vtedy by to nemalo zablokovať konto. Nuž ale jediné spoľahlivé riešenie asi bude predsa len si kúpiť kredit (hovory na Slovensko budú zadarmo aj potom). Ja somár som si kúpil kredit na VoipStunt a ten má zadarmo volania len do západných krajín (Nemecko, Anglicko...). Vtedy som ešte nevedel že existuje aj lowratevoip.
        • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 20.01.2007 | 16:11
          Stanka   Návštevník
          Ahoj, dík za informáciu a pomoc, takže keď volám na SVK tak je to zadarmo a nikomu nepríde platiť učet... Nie že ma niekto doma zabije, pretože ja volám aj hodinu na jedno číslo :)
          • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 22.01.2007 | 14:29
            Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
            Ako to, že voláš hodinu? Veď mne to volania obmedzuje na 5 minút. Kúpila si si kredit?

            Ak máš kúpený kredit, môžeš prevolať 200 minút za týždeň, ak sa nemýlim. Minúty nad limit sa spoplatňujú asi 1 euro cent za minútu.
            • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 22.01.2007 | 22:49
              Stanka   Návštevník
              áno, kúpila som si kredit. A teda keď mi začnú skákať impulzy spoplatňované, platím to ja alebo príjemca hovoru? Teda na slovenská pevná linka?
              Viem, že sú to hlúpe otázky, ale za opýtanie nedám nič.
              Vďaka za informácie
              • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 24.01.2007 | 13:01
                Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
                Príjemca hovoru nič neplatí. Musel by s tým súhlasiť. Ale po spotrebovaní voľných minút by sa ti malo začať odrátavať z kreditu.

                Nevoláš náhodou často do zahraničia? Ja som si kúpil kredit na Voip Stunt a to neni najvýhodnejšie pre volanie na slovensko. Mám tam ešte väčšinu voľných dní a asi 8 Eur. Vymenil by som si s tebou meno a heslo za tvoje na lowratevoip.
            • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 22.01.2007 | 23:04
              Stanka   Návštevník
              A ešte som ti chcela povedať, že už mám teda určite viac pretelefonované ako 200 minút za týždeň a stále mi píše, že je to Free.
              Ale dnes som si všimla, že mi začalo písať, že mi ešte ostáva 116 Freedays. Tak z tohto usudzujem, že by som teoreticky mohla volať zhruba do mája zadarmo. Po skončení tohto obdobia sa mi hovori normálne započítavajú...
              • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 22.01.2007 | 23:53
                Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
                Spadli im totalne servre, tak idu na zalohy... Kam som volal, potom to tam este vyzvanalo pol dna a zralo mi to kredit....Inak ma byt free na slovensko 30 dni, ked dokupis dalsi kredit, tak sa doba predlzuje(mne na voipdiscount to tak funguje), limit by mal byt 200 minut tyzdenne. Voipdiscount ma free obobie 120 dni a 300 minut tyzdenne. Ale LowrateVoip.com ma vyhodnejsie tarify....
                Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
                • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 24.01.2007 | 12:37
                  Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
                  pozeral som stránku voipdiscount.com a nevidel som Slovensko medzi krajinami s volaním zadarmo. Vravíš, že je to zadarmo 30 dní?

                  Predvčerom som chcel volať a nešlo to. Ani stránka sa nezobrazila. Ale keď som skúsil o pol hodinu, všetko bolo OK.
                  • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 24.01.2007 | 16:08
                    Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
                    Free na Slovensko je len cez lowratevoip
                    Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
    • Telefonovanie z internetu na pevnu 17.02.2007 | 21:09
      jajaja   Návštevník
      Kto sa vyzna v tom telefonovani z netu, môžete mi prosim povedať, či je to nejak časovo obmedzené...a potom si musím kúpiť kredit... či ako to je. Určite mi chcete všetci pomôcť, tak vďaka :))) píšte :) ...myslim telefonovanie z www.lowratevoip.com
      • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 18.02.2007 | 17:54
        Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
        Ako sme už spomínali na tejto diskusii, bez kúpeného kreditu sú hovory obmedzené na päť minút. Navyše môžeš urobiť len pár hovorov na jednu registráciu, po nich ti už nedovolí ani tých 5 minút telefonovať. Prečítaj si poriadnejšie túto diskusiu.
      • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 18.02.2007 | 17:56
        Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
        Nepotrebuješ to náhodou na volanie na pevné linky v zahraničí? Ja som si kúpil kredit na VoipStunt a nepoužívam ho, mohli by sme sa nejako dohodnúť.
    • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 18.02.2007 | 21:46
      Avatar Plado ubuntu  Používateľ
      Funguju aj hovory na mobil
    • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 19.02.2007 | 20:15
      Avatar pokuston111   Používateľ
      Je mozne, ze po registracii lowratevoip sa da volat na slovensky mobil aj bez kupi kreditu. Skusil som len par sekund.
    • Nápad a ponuka 09.05.2007 | 19:11
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Dostal som jeden nápad, ktorý však zatiaľ neviem zrealizovať.

      Zišlo by sa mi, keby som mohol volať na pevnú linku zadarmo aj bez prístupu k internetu a vidím spôsob, ako to urobiť.

      Kúpil by som si 10 eurový kredit na LowRateVoip. Po prihlásení na ich stránke je v ponuke "Make a phone-to-phone call", čo znamená, že môžem zadať dve telefónne čísla, prvé je číslo telefónu v mojej blízkosti a druhé je volané číslo. Po kliknutí na tlačidlo Call zazvoní telefón v mojej blízkosti a keď ho zodvihnem, na druhej strane to tiež začne zvoniť a keď to zdvihnú aj tam, môžeme sa rozprávať.

      Keby som vedel napísať taký program, ktorý by dokázal prijať e-mail, prečítal by z neho tie dve telefónne čísla a vyplnil by ich do tej stránky, mohol by som volať z hocijakej pevnej linky zadarmo aj bez prístupu k internetu, lebo e-mail sa dá odoslať aj mobilu.

      Ak sa nájde niekto, kto mi s tým pomôže, odmením sa poskytnutím mena a hesla na moje konto s kreditom, pomocou ktorého bude môcť aj on zadarmo telefonovať. Ozvite sa mi na ondrejandrej (zav.) gmail (bodka) com .
    • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 26.09.2007 | 16:11
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Podarilo sa niekomu rozbehať linuxové softphone programy so službou justvoip.com ? Táto služba tiež ponúka volanie zadarmo na Slovensko, a má 120 voľných dní. Lenže na tej stránke som nenašiel napríklad návod na nastavenie SIP zariadenia. Možno sa to dá používať len s ich vlastným programom.
      • Betamax sú hajzli 12.10.2007 | 17:31
        Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
        Odporúčam nekúpiť si už nikdy žiadny kredit na služby Betamaxu (Lowratevoip, VoipStunt, JustVoip).

        Práve som si kúpil kredit na lowratevoip a hneď som to aj oľutoval.
        Ja som si myslel, že mi to bude fungovať so SIP programom, ale mýlil som sa. Na stránke medzi novinkami majú oznam z 31. januára, že "telefonovanie so SIP zariadeniami momentálne nie je možné. Prosím použite Lowratevoip SW klient."

        To znamená, že som odpísaný.

        Najhoršie je, že to fungovalo na tie 5 minútové hovory pred zakúpením kreditu. Len si musím vždy zaregistrovať nový username. Okrem toho je od nich mimoriadne chrapúňske, že majú na stránke návod na nastavenie SIP zariadenia a plno hesiel "Volajte bez zapnutého počítača" atď. Sú to chrapúňski hajzli. Normálne uvažujem, že na nich podám žalobu.

        Okrem toho mi nefunguje telefonovanie phone-to-phone po prihlásení na stránku. Nefunguje to z/na české čísla (ja so momentálne v česku). Funguje mi to len z Lowratevoip SW klienta, čo je naprd.
        • Re: Betamax sú hajzli 23.06.2008 | 01:51
          ROBERT   Návštevník
          TY BUBUS.CO SI SI NENAINSTALOVAL JUSTVOIP.MNE Z CIECH NA SLOVENSKO NA PEVNE LINKY A I V CECHACH,FUNGUJE ZADARMO,ZA MIERNY POPLATOK.A TO 10eur. 5 HODN TYZDENNE MAM VOLNY LIMIT PO DOBU 4 MESIACOV.
          • Re: Betamax sú hajzli 23.06.2008 | 12:58
            Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
            JustVoip neodporúčam. Pokiaľ viem, nie je
            kompatibilný so SIP, teda neumožňuje použitie VOIP telefónu ani PC s OS iným ako Windows NT.
    • Telefonovanie z internetu na pevnu 07.11.2007 | 10:46
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Tento mesiac (19. novembra) sa má spustiť služba ViPhone (viď www.unient.sk), ktorá prideľuje aj slovenské telefónne číslo a umožňuje používanie softphone programov (na stránke spomínajú napr. SJphone). Volanie na slovenskú pevnú linku by malo stáť 1,20 Sk/min s DPH. Podľa mňa by to mohla byť lepšia alternatíva k službám Betamaxu. Skúsim to hneď ako to začne. Zatiaľ funguje česká verzia služby www.viphone.cz.
      • Re: Telefonovanie z internetu na pevnu 19.11.2007 | 07:27
        Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
        Teraz som sa pozrel na stránku a zistil som, že oznam je zmenený: už tam nie je dátum 19. november, ale vraj "služba viphone break bude spustená v novembri 2007". To neni bohviečo, asi sa flákajú a nestihli uzávierku. Budem to sledovať a hneď ako to spustia to skúsim.