open source software (oss) vs. verejna sprava

Sekcia: Ostatné 25.04.2005 | 00:56
Fanda   Návštevník
Co si myslite o usmerneni EK zaviest OSS do verejnej spravy? Preco nasa vlada nerobi ziadne kroky? Co je potrebne nato, aby sa zacal vo verejnej sprave presadzovat OSS? Uvitam fundovane komentare, vdaka!
    • Re: open source software (oss) vs. verejna sprava 11.04.2005 | 22:26
      Toudy   Návštevník
      Preco nasa vlada nerobi ziadne kroky? Pretoze na Slovensku je slaba propagacia alternativ.. Netyka sa to len OS, ale vsetkeho! Od webbrowserov, cez naramkove hodinky az po toaletny papier.. :) Ved si zoberte pocinanie si v USA, kde reklamu na Firefox daju cez celu stranu velkych novin (New York Times)! Take nieco by sa mi na Slovensku velmi pacilo.. Najskor by sa malo zacinat s tymito produktami, ktore sa uz celkom osvedcili, napr. OpenOffice.org, Thunderbird, Firefox a ostatne ci uz Open Source alebo Free Software vyrobky.. Skratka treba dobra reklama! Ved aj mikrosrot alebo bse (myslim tym bsa) robia reklamu, ktora ich len zviditelnuje (a zosmiesnuje).. ;o) Myslim, ze na Slovensku celkovo chyba nejaka organizacia, ktora by zastresovala taketo cinnosti, rozumej propagacia.. A kto mi povie, ze "Ved tu mame SKLUG!" tak mu zaprajem dobre rano.. :) Co si myslite o usmerneni EK zaviest OSS do verejnej spravy? Bola by to dobra vec, ale si myslim kusok tazsie uskutocnitelna, kedze v EK povolila softwarove patenty.. :((( Ale kedze EK dala po prstoch aj mikrosrotu, tak neviem na koho strane stoji.. ;o) Co je potrebne nato, aby sa zacal vo verejnej sprave presadzovat OSS? Myslim, ze uz som to spomenul.. Ale jedna vec by sa este zisla: nepodpisovat kadejake somarske zmluvy s (de)billom.. HOWGH! Dohovoril som..
      • Re: Re: open source software (oss) vs. verejna spr 25.04.2005 | 00:56
        metaSE   Návštevník
        ale sw patenty este schvalene niesu ...