Zadavanie znakov v konzole.

Sekcia: Ostatné 14.04.2005 | 22:08
pepson   Návštevník
Ako mam v konzole zadat znak pre ruru tj. " | ".Vo win je to Alt 124,ale v tej konzole na to za boha prist.Mam SuSE 9.2. Diky.
    • Re: Zadavanie znakov v konzole. 11.04.2005 | 21:08
      Toudy   Návštevník
      A klavesnicu mas aku? Myslim keymap na konzole..
      • Re: Re: Zadavanie znakov v konzole. 11.04.2005 | 21:21
        pepson   Návštevník
        To Toudy.V konzole mam moznost si vybrat zo styroch klavesnic:Linux,neviem co,3.xx,4.xx.Dufam,ze si myslel toto.Skusal som ich aj prepinat a nic.
        • Re: Re: Re: Zadavanie znakov v konzole. 11.04.2005 | 22:01
          Toudy   Návštevník
          Coze..??? Si si isty ze myslis konzolu a nie len nejaky emulator terminalu (xterm, aterm, gnome-terminal, eterm, konsole, ...)?
          • Re: Re: Re: Re: Zadavanie znakov v konzole. 11.04.2005 | 22:09
            pepson   Návštevník
            To Toudy.Sorry az som sa zle vyjadril.Nemyslim textove rozhranie(ciernu obrazovku),ale konzolu spustitelnu z grafickeho rozhrania.Konzola to bolo nazvane v nejakom dokumente o Linux-e.
    • Re: Zadavanie znakov v konzole. 11.04.2005 | 22:03
      andrew   Návštevník
      daj si eng klavesnicu, stlac [shift] + [tlacitko vedla backspacu(ja to tam mam ň)]
      • Re: Re: Zadavanie znakov v konzole. 11.04.2005 | 22:14
        pepson   Návštevník
        To andrew.Vyskusam,diky.Zajtra sa ozvem,ci to funguje,dnes na to uz kaslem.Restart+boot Linux+vyskusat ten znak+restart+boot WinXP,kvoli internetu.No proste vela roboty.Pod Linux-om sa nepripojim,lebo mam Vigor 318 a podla tych navodov,co som tu nasiel mam problemy.
      • Re: Re: Zadavanie znakov v konzole. 14.04.2005 | 22:08
        pepson   Návštevník
        To andrew.Ten shift+tlacitko vedla backspace-u nefunguje.Pise mi to opacne lomitko,alebo zatvorku,podla klavesnice.Aj tak dik.