Gentoo: dhcpd neprideli DNS addr servrera

Sekcia: Konfigurácia 17.01.2007 | 23:12
Avatar Igor Hlina Mac OS ML  Používateľ
Hi, taq som sa rozhodol k ArchLinuxu vyskusat jeho bratranca Gentoo. Idem si tak podla handbooku.x86, krok za krokom. Po zkompilovani kernelu ide na rad konfig systemu, kde v sekcii net sa odporuca emergnut dhcpcd. Vsetko facha ok, az na to, ze po reboote mi router neprideli ip-cku DNS serveru. V Archu a Widlach samozrejme vsetko ide normalne. IP addresu mi router prideli korektne. Len resolv.conf nema ziadny obsah.

A maly offtopic, zkompiloval som si kernel s podporou framebuferu, ale konzola mi nejde viac ako 640x480 (v GRUBe predavam parameter VGA=791 co je 1024x768)
while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
    • Re: Gentoo: dhcpd neprideli DNS addr servrera 17.01.2007 | 23:15
      Zabudol som dodat, ze pri boote bezia hlasky init skriptov, tam sa hlasi bring up lo potom nasleduje bring up eth0, bla bla bla dhcpd on eth0 a vsetko bez jedinej chybovej hlasky.
      while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
    • Re: Gentoo: dhcpd neprideli DNS addr servrera 17.01.2007 | 23:18
      Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
      Daj sem vypis suboru /etc/conf.d/net
      • Re: Gentoo: dhcpd neprideli DNS addr servrera 17.01.2007 | 23:27

config_eth0=( "dhcp" )
        dhcp_eth0="nodns nontp nonis"
        • Re: Gentoo: dhcpd neprideli DNS addr servrera 17.01.2007 | 23:29
          Krista ja som cocot, no nic kto nema v hlave, ma v rukach a potom otravuje po forach.

Sry za otravovanie, ale kazdemu je asi jasne, kde je chyba.

Netreba slepo COPY -> PASTE