radeon 9000 + Beryl

Sekcia: Hardware a Drivery 18.01.2007 | 19:38
Avatar Tommy Angelo   Používateľ
Pekný deň prajem,

chcem sa spýtať, že či na grafickej karte ATi Radeon 9000 PRO 64 Mb dokáže bežať dobre "najnovší" Beryl ??

Lebo, donedávna mi bežal celkom fajn, dokedy som nedal adpt-get update a apt-get upgrade ;)

Žeby najnovší beryl už na tieto grafiky nie je možný??

V konzole po zdani prikazov na grafiku to pise toto ::

kaskaderi@PC-2:~$ glxinfo | grep direct
Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display "localhost:1.0".
direct rendering: No

root@PC-2:~# fglrxinfo
Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display "localhost:1.0".
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: RADEON 9000 PRO DDR Generic
OpenGL version string: 1.3.1091 (X4.3.0-8.28.8)


Please ako rozchodiť Beryla? Lebo viem, že ovládače ATi sú trošku horšie podporované na Linuxe, tak keď som našiel návod kde bolo písané " Instalace ovladače ATI karet (8.25.18) ::
Naneštěstí OpenGL je v této verzi ovladače poškozený pro karty R200 (všechny karty před Radeon 9500). Tohle může být napraveno nahrazením /usr/lib/libGL.so.1.2 souborem libGL.so.1.2 z předchozí verze ovladače (8.24.8) Soubor si mužete stáhnout např. ..."

Žeby som skúsil stiahnúť ten najnovší ovládač?
    • Re: radeon 9000 + Beryl 18.01.2007 | 21:24
      Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
      Ja mam ATi Radeon 9800 PRO 128 Mb a dodnes sa mi nepodarilo rozchodit beryla a ani xgl a ani aiglx ... nuz co ked som kupoval graficku kartu som este nemal linux a nevedel som ze budem nadavat kazdym dnom ...

      "IB, thy name is homework." -- IB
      • Re: radeon 9000 + Beryl 18.01.2007 | 22:51
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        Mne sa to podarilo rozbehať aj na šunke grafike. Ale asi pozmenili sources lebo toto sa mi stalo prvýkrát. Pred 2-3 týždňami mi to šlapalo perfeknte. A ináč, celkom náročné je v linuxoch dobre nastavenie ovládačov od ATi grafík. Treba to prelúsknúť nejako ;)
        • Re: radeon 9000 + Beryl 18.01.2007 | 23:00
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          Ešte som zabudol dodať, že ak sa na začiatku vyberiem tip sedenia GNOME čiže štandartný xorg tak v konzoli po výpise zobrazuje ::
          kaskaderi@PC-2:~$ fglrxinfo
          display: :0.0 screen: 0
          OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
          OpenGL renderer string: RADEON 9000 PRO DDR Generic
          OpenGL version string: 1.3.1091 (X4.3.0-8.28.8)

          kaskaderi@PC-2:~$ glxinfo | grep direct
          direct rendering: Yes


          Čo je dobre ;) No a ja by som chcel práveže späť rozbehať XGL a Beryl .

          P.S. keď mi ešte išiel Beryl, tak sompo výpisoch fglrxinfo a glxinfo | grep direct dostával väčšinou chybné hlášky (viď hore, môj úvod)
      • Re: radeon 9000 + Beryl 19.01.2007 | 00:48
        DiMaggio   Návštevník
        No ja mam radeon 9550(RV350) a vsetko mi ide ...
        Xorg7.1 s AIGLX (open source drivers) nastavene podla gentoo-wiki ale trebalo
        nastavit 16bitove farby lebo na 24bit beryl nechel ist aj ked glxinfo hlasilo DRI "yes"
    • Re: radeon 9000 + Beryl 18.01.2007 | 23:00
      WlaSaTy   Návštevník
      ako prve by si mal rozchodit 3d akceleraciu pretoze ju nemas (direct rendering: No) a az potom budes moct nahodit beryl.

      k tomu budes asi potrebovat starsi ovladac, link na archiv ovladacov je na stranke odkial si to stahoval uvedeny dolu v strede (Previous Drivers and Software) a samozrejme to budes musiet asi aj nejako nastavit konfigurak. alebo mas dalsiu moznost, pouzit opensource ovladace kedze vyrobca zrusil podporu pre tvoju kartu.
    • Re: radeon 9000 + Beryl 18.01.2007 | 23:01
      Avatar srigi   Používateľ
      Bohuzial ATI uz nepodporuje v fglrx cipy R200. Takze nic nestahuj, nepomozes si. V najnovsich driveroch jednoducho nie je podpora pre tvoj Radeon9000. Jedine mozes skusit prepisat v xorg.cong device z fglrx na ati alebo radeon (co su open-source drivery).
      • Re: radeon 9000 + Beryl 19.01.2007 | 12:04
        WlaSaTy   Návštevník
        stiahnut ovladac neznamena vzdy najnovsi ovladac, v tomto pripade je asi vhodnejsie pouzit starsi ...
    • Re: radeon 9000 + Beryl 21.01.2007 | 09:53
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      Tak problém je už vyriešený...Mal som pravdu keď som sa domnieval, že výrobca "tudíž" BERYL robil niečo s balíkmi. Lebo dneska (t.j. 5 dni od najdenia problemu) som dal updatovat svoj system, a potom upgradovat a čo sa upgradlo ako prve a najviac? No predsa BERYL. Čiže už mi ide aj 3D Desktop na šunke :) Tak fajn, dík za reakcie, pekný zvyšok dňa
      • Re: radeon 9000 + Beryl 21.01.2007 | 09:56
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        P.S. bolo by fajn, keby zakladatel príspevku ho mohol potom označiť svoju diskusiu/príspevok za vyriešenú/ý čiže už sa nemusí prispievať. Samozrejme iba registrovaný...Ako to dám teraz???? Please oprav te to