Rozbalenie rar archivu

Sekcia: Ostatné 13.04.2005 | 12:36
Tibor   Návštevník
Zdravim. Ako mam rozbali v Mandrake rar archiv. Skusal som cez ark, ale ten mi napise, ze v Path nemam k cestu k suboru, alebo nieco take a prikaz v terminali nepoznam. Dakujem za radu
    • Re: Rozbalenie rar archivu 12.04.2005 | 14:52
      lukipuki   Návštevník
      Skús toto: http://www.rarlab.com/rar_add.htm
    • Re: Rozbalenie rar archivu 12.04.2005 | 20:45
      siso   Návštevník
      Chod na stranku www.linuxsoft.cz a tam v menu softu najdes programcek na rozbalovanie rar.
    • Re: Rozbalenie rar archivu 12.04.2005 | 22:27
      Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
      alebo ako root "urpmi unrar" a ark zacne poznat aj rar neviem ci je to v standardnych zdrojoch, keby nie, tak si za pomoci http://easyurpmi.zarb.org pridaj plf a contrib zdroje (a ked uz tam budes, kludne si pridaj aj main a cd zdroje mozes zrusit a cdcka vyhodit;)) a potom ho urcite nainstalujes...
    • Re: Rozbalenie rar archivu 13.04.2005 | 01:49
      Tibor   Návštevník
      No stiahol som si utilitku z prveho odkazu a vsetko pekne nainstaoval, tak uz mi to ide. Len nechapem, preco to mandrake nema v sebe, ved .rar archiv je pomerne casto pouzivany, aj ked nie som vobec jeho nadsencom, mnoho ludi ho pouziva a je to nevyhnutnost, tak myslim, ze verzia Mdk 10.1 by to uz mohla mat unrar a rar
      • Re: Re: Rozbalenie rar archivu 13.04.2005 | 03:25
        otrek   Návštevník
        preco nepozna rar? dobra otazka, ale na druhej strane na co by bol linuxakom rar ked tumame bzip a gzip, ktore su vyborne nastroje. otrek
        • Re: Re: Re: Rozbalenie rar archivu 13.04.2005 | 12:36
          peter golis   Návštevník
          problem s licenciou. unrar je takmer free, kedysi mal distribuovany aj zdrojovy kod pod nejakou divnou licenciou. Ale rar pouzivany na zabalenie je bud shareware (bez podpory vytvarat poruchyvzdorne archivy,...) alebo commercial. a ako by to tam mohli predsa dat, ked distro mdk download edition je free/gpl?