Xubuntu:pomaly start gnome aplikacii

Sekcia: Konfigurácia 23.01.2007 | 12:33
Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
Nechapem, preco ked spustim v Xubuntu 6.06.1 nejaku gnome aplikaciu, napriklad gnome-commander alego gedit, tak najprv procak zacne pracovat, ako by ju loadoval, no po chvili prestane a nejakych 30 sekund sa nic nedeje, a az po tomto case sa aplikacia otvori.
Toto sa mi este v Xfce nestalo :(.
    • Re: Xubuntu:pomaly start gnome aplikacii 23.01.2007 | 16:26
      Keno   Návštevník
      A preco pouzivas gnome aplikacie v xfce(Xubunte) ? Neber to v zlom ale to mozes pouzivat ako desktop rovno Gnome kde ti natiahne gnome kniznice rovno do pamete (to bude mozno ten tvoj problem, najskor sa musi natahat kopec kniznic do pamete to moze byt tych tvojich 30s ). Namiesto gedit mozes pouzivat napr SciTE .
      • Re: Xubuntu:pomaly start gnome aplikacii 23.01.2007 | 16:57
        Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
        na dramlinuxe a xfce mi gnome aplikacie spustilo do 1,5 sekundy, a KDE aplikacie (amarok) do 5 sekund. sorry ale toto nebude tych mojich 30 sekund

        ja viem co tym myslis, ale s niektorymi xfce aplikaciami nevyzijem v xfce. dokonca gnome aplikacie mi startovali a sli rychlejsie pod xfce ako pod samotnym gnome. v xubuntu sa to povedat neda, je pre mna sklamanim. Ale podla mna problem bude niekde inde.

        ps: k3b, amarok, ci gedit jednoducho nemaju nahradu
        • Re: Xubuntu:pomaly start gnome aplikacii 23.01.2007 | 17:23
          Keno   Návštevník
          Tak potom neviem kde by mohol byt problem, mozno skus update na Xubuntu 6.10
          • Re: Xubuntu:pomaly start gnome aplikacii 23.01.2007 | 18:51
            Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
            :) s *buntu 6.10 nemam dobre skusenosti. dapper siel do pohody(az na xubuntu), ale edgy nie
    • Re: Xubuntu:pomaly start gnome aplikacii 23.01.2007 | 17:16
      Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
      Programy>Nastavenia>Sedenia s start-Pokrocile-Zaskrtni pri starte spustit sluzby Gnome, popripade aj KDE. JA mam zaskrtnute obe volby a nemam s tym problem...
      Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.