Stary RISC PROCESsor a nejaka HP grafika

Sekcia: Hardware a Drivery 29.01.2007 | 17:34
<<<>>>   Návštevník
Prosim vas o vasu pomoc
Doma mam stroj od HP Hewlett packard 9000 c110
Processor to ma RISC 128MHz + 512RAM
nainstaloval som tam debian sarge3.1r2 a chcel by som rozbehat xka
zial neviem ktory driver tam mam nastavit skusal som vesa ale ten nefungoval
kukol som do tej masiny a ta grafika je trosku ina ako grafiky pre osobne pc uz len v rozmeroch dlha bola okolo 20-25 cm na grafike bolo len napisane:
H&P
1FU2-0003
NPFUC6362
honk kong 9634

viem ze xka tam chodia lebo tam bol OS HP unix kde islo do grafiky no ja som ho uz preformatoval priinstalacii debianu (necakal som problemui z grafikou) a nekukol som aky driver tam je nastaveny =(
Dakujem zakazdu radu ...
Prosim vas este raz o pomoc
    • Re: Stary RISC PROCESsor a nejaka HP grafika 29.01.2007 | 18:20
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      no asi by pomohlo lspci =]]]
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Stary RISC PROCESsor a nejaka HP grafika 29.01.2007 | 18:33
        WlaSaTy   Návštevník
        pokial ma ten stroj PCI zbernicu. ale ako hovori google, grafika bude bud Vesa Local Bus (dlha ISA s dvoma konektormi) alebo GSC.
        • Re: Stary RISC PROCESsor a nejaka HP grafika 30.01.2007 | 18:35
          <<<>>>   Návštevník
          dakujem za prispevky

          nie ten stroj nema PCI zbernicu ... lspci nevypise absolutne nic (kedze vobec neni v celom stroji pci) ... a neviem aka zbernica to je asi nejaka packard


          Vesa Local Bus (dlha ISA s dvoma konektormi) --- ma len jeden konektor cize tato nie (nevyznam sa v tom uplne ale szsi by tam isiel ovladac vesa)
          a ta GSC (to neviem co je) a aky driver by som k nej mal priradit ??

          este raz vas prosim Poradte mi =( lebo sam to asi nezvladnem ...
          • Re: Stary RISC PROCESsor a nejaka HP grafika 30.01.2007 | 19:20
            <<<>>>   Návštevník
            opsss nema to pci zbernicu taq to nebude teda gsc ... :(((
          • Re: Stary RISC PROCESsor a nejaka HP grafika 30.01.2007 | 19:24
            WaSaTy   Návštevník
            Vesa Local Bus (VLB) bola zbernica ktora vznikla ako rozsirenie 16 bit ISA a s ovladacom na grafiky vesa ma spolocne iba meno takze ten ovladac by ti bol na prd. teoreticky je mozne ze tam mas 16 bit ISA zbernicu d ktorej mozes pichnut nejaku muzealnu grafiku ale taku ci este funkcnu najdes, to je vo hviezdach.

            GSC bola stara zbernica ktora umoznovala na HP strojoch pripojit hardware cez rychlejsie droty, pripajaly sa na to grafiky, pamete alebo procesory, mozno aj radice diskov a sietovky ale tak daleko som v googli nezasiel.

            ale ako som pochopil, tak ti na tom stroji startuje linux, skus sa pozriet aspon do vypisu z dmesg, mozno tam bude nieco zmysluplne. ale asi by bolo rozumnejsie opytat sa tam, odkial to mas ... mimochodom, nemas z toho nejake normalnejsie fotky (nemyslim z mobilu ktory nefoti v budove) ?
            • Re: Stary RISC PROCESsor a nejaka HP grafika 30.01.2007 | 23:12
              <<<>>>   Návštevník
              ten stroj mam vedla tochto pc z ktoreho pisem a mam webcamerku taq nafotim a kake fokty by si chcel vnutro vonka ??? graficku kartu som po 2hod som vzdal... lebo vybrtat je ju nemozne som vsetko skusil a le to neni stroj akomame mi tento je taqy profesionalny zbernicu ktoru tam vidietako na zariadenia typu cd disketova mechanika a HDD vsetko scsi zbernica tej disketovej som sa dost cudoval ze scsi :D no a cely stroj je taq inak urobeny ma 25kg ale napr ma rucne sroby ani srobovak netreba je rozdeleny na dve casti maticna doska v setko s tym a druha HDD mechanikny ... ale dost brutalne je to tam v nutri urobene no fotky grafarni vam nedam lebo namam ako ale vsetko ostatne no zajtra lebo dnesnemam cas ...(vraj mam ist spat)
              • Re: Stary RISC PROCESsor a nejaka HP grafika 30.01.2007 | 23:23
                WlaSaTy   Návštevník
                webkamerkou nefot, ked si to pozres, pochopis. to uz skorej ten vystup z dmesg ... mimochodom, scsi je normalka, take floppy mechaniky mali aj 2.88Mb co doteraz pcckari nechapu :) a tie disky bli spolahliveee a spolahliveee ...

                inac taky stroj, to by som si mozna aj pozrel.
                • Re: Stary RISC PROCESsor a nejaka HP grafika 31.01.2007 | 15:03
                  <<<>>>   Návštevník
                  diskety spolahlive ??? :D nezartuj ... ale nechapem nac taqu rychlu zbernicu na 2.88MB? tomu pc sa ale budem venovat vecer :) pre zaujimavost ma okolo 25KG :D
                  • Re: Stary RISC PROCESsor a nejaka HP grafika 31.01.2007 | 16:31
                    WlaSaTy   Návštevník
                    SCSI disky boli spolahlive, tie mali uz v davnych pradavnych casoch vlastnost ktora v pripade potreby presunula blok ktory mal problem s citanim alebo zapisom do rezevnej casti disku. Jednalo sa o predchodcu S.M.A.R.T. Diskety boli zo svojej podstaty spolahlive asi tak ako ked pocuvas radio v elektricke :)

                    no ale kazdopadne by som si pozrel vypis z dmesg :)

                    ps.: mozno to bude zniet dementne, ale takym masinam viacej slusil operacny system pre ktory boli nabrhovane, teda HPUX. Ale kazdopadne sa jedna o krasny muzealny exponat okolo ktoreho budu navstevy chodit po spickach ...