Casopis a internetova komunita

Sekcia: Komunita 31.01.2007 | 17:02
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Napadlo ma spravit nieco take ako je linuxos.sk ale tam by ludia prispievali pre casopis, boli by tam clanky atd. Casopis by bol dostupny na internete vo formate pdf a rozpisany v podobe textu na stranke. Nasledovne by sa dal vytlacit a sirit medzi susedmi, spoluziakmi, znamymi atd. Bol by to mesacnik, a v prvom cisle by sa docitali ludia historiu a zakladne pojmy, ako to tam chodi atd ( maximalne na 30 stran ). V dalsom cisle by boli zakladne programy, rozne distribucie, graficke prostredia a tak by to pokracovalo az k roznym navodom a pod. Chceli by ste do takeho casopisu prispievat a sirit ho medzi ludmi? Ide hlavne o volu sirit linux. Ktomu by sa dalo pri casopise zakupit aj CD ( cena za ciste cd ) so softwarom, popripade distribuciou a tak. Mam pocit ze by sa to dalo. Hlavne ak by sme vedeli ludi zaujat a ohurit, clanky pisat tak, aby sa nevedeli dockat dalsieho cisla. Ja osobne by som vedel tento casopis sirit po skole, kedze chodim na SOG zamerane na programovanie. Ak by ste chceli, dalo by sa za casopis ziadat 10 - 20 Sk ako naklady na farbu do tlaciarne a tak, ale cena by musela platit pre vsetkych, no najradsej by som bol keby sa casopis rozdaval a nie predaval. Ved ide o FSF. Alebo by sa dal casopis rozosielat alebo ja neviem no. Mozno by mohol byt zadarmo a v pripade ze by bolo ku casopisu aj CD platilo by sa zan. Takze otazka znie, vedeli by ste ho sirit a chceli by ste ho sirit? Dakujem za vsetky komentare.
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Casopis a internetova komunita 31.01.2007 | 17:06
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      preco triestit este aj tak slabe sily? komunita na svk je slaba, bolo by ju lepsie centralizovat na jedno miesto, napriklad na tento portal. clanky, ktore by si chcel vydavat v casopise by bolo lepsie vydavat na tomto portali. ak by ich bolo dost, tak by nebol problem z nich urobit pdf verziu (clanky za mesiac), tak ako to maju na abclinuxu.cz, ktore vydava abicko.
      • Re: Casopis a internetova komunita 31.01.2007 | 19:28
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        mne ide o to, ze mnoho ludi o linuxe ani nevie, a preto nenavstivia tento portal aby sa dozvedeli nieco z historie alebo o linuxovych systemoch...
        Preto by som chcel oboznamit ludi vplyvom casopisu alebo nejakeho media ktore by si uz len zo zaujmu precitali / nejakym sposobom pozreli. Viete, naco trepat do databazy znalosti alebo niekde historiu a cim je linux lepsi, ked to navstevnici tochto portalu urcite vedia.Tu ide o to, oboznamit ludi o tom, o com v zivote nepoculi. Ja by som to tu kludne vlozil, ale komu by to naco bolo? Tu chodia ludia nato, aby vyriesili problem, dozvedeli sa nieco nove z dajme tomu unixoveho sveta a nieco nove nasli. No ja sa pokusim spravit nejake tie clanky napr. recenzie programov, alebo do databazy znalosti a tak, ale urcite to nebude pre tych, ktori o linuxe este nepoculi, a prave tym sa treba venovat.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Casopis a internetova komunita 31.01.2007 | 21:15
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pozri, linuxos.sk hlada autorov, tak napis nieco pre zaciatocnikov, posli im to a potencialnych pouzivatelov odkaz sem.
    • Re: Casopis a internetova komunita 31.01.2007 | 21:54
      Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
      Dobry casopis, ktory poziciavam aj znamym, ktorych takymto sposobom zoznamujem s Linuxom, je LinuxExpres. Skoro kazdy si potom odo mna zoberie aj instalacku:-) (rozdavam Kubuntu). Po dlho-dlhom case je to casopis, ktory som si predplatil.
      Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
    • Re: Casopis a internetova komunita 31.01.2007 | 23:53
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Toto nevidím ako dlhodobo fungujúci nápad. Najlepšie to má abclinuxu zo svoim abéčkom - ako tu už bolo spomenuté...

      Osobne si myslím že najlepšie je sústrediť sily, komunitu a laikou na tento portál.
      Ak pribudne článkou možno správcovia posúdia možnost vydávať PDF každý mesiac alebo dva.
      Ten si potom možeš vytlačiť a rozdávať kamošom. Ja rozdávam abéčko a rôznu GPL doc ako PDF - kždý kto kumne dojde s usb klúčom a vidí linux - mu hned pribalím moj "propagačný baliček"

      tomolc
      tomolc
      • Re: Casopis a internetova komunita 01.02.2007 | 00:00
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        no vytlacit a rozdavat, no este su tu aj nejake autorske prava :)
        • Re: Casopis a internetova komunita 01.02.2007 | 14:07
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          nechápem
          vysvetkli mi to ...

          aký je rozdiel medz tým že ja a dvadsať ludí si stiahne PDF z abclinuxu alebo ja ho stiahnem vitlačím a rozdám tým istým 20 ludom v rámci propagácie?

          tomolc
          tomolc
          • Re: Casopis a internetova komunita 01.02.2007 | 15:04
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            no ak by bola vhodna licencia a autori a vlastnici portalu by s tym suhlasili, tak by nebol problem to distribuovat
            • Re: Casopis a internetova komunita 01.02.2007 | 21:51
              Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
              Prosim ta ak vieš niečo o tom - možeš mi obiastnit teda ako je to s abéčkom?

              Teraz som s toho fakt zmetený....

              Možem si ho stiahnut ale nesmiem ho dať kamošovi?

              Ako to je?

              tomolc
              tomolc
              • Re: Casopis a internetova komunita 01.02.2007 | 21:56
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                ja som to myslel vseobecne, nie kontretne na abicko. samozrejeme ze ho mozes dat kamosovi ;)