mplayer

Sekcia: Ostatné 19.04.2005 | 12:26
matelo   Návštevník
Zdravim mam taky "mensi" problem s mplayerom.Pouzivam Ubuntu a mplayer mam kompilovany zo zdrojakov. Nemam ani gui a pri spusteni z terminalu mi spusti iba zvuk. Kodeky mam urcite, len som tam nasiel hlasku, nïeco ako video output:cannot find working vidix driver. Neviete mi niekto poradit?
    • Re: mplayer 14.04.2005 | 12:34
      domi66   Návštevník
      No to ze nemas gui moze znamenat, ze nemas dostupny default skin v /usr/local/share/mplayer/Skin, alebo to bude skompilovane bez X window podpory. S akymi parametrami si spustil ./configure?
      • Re: Re: mplayer 14.04.2005 | 13:27
        matelo   Návštevník
        ja viem preco nemam gui... chcem ale vediet preco mi nejde ten obraz, ten myslim ma ist aj bez gui, nie?
        • Re: Re: Re: mplayer 14.04.2005 | 13:29
          Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
          no ved skus napisat presny postu ako si to kompiloval a hadam najdeme tu chybu. si si 100% isty tymi kodekmi?
          • Re: Re: Re: Re: mplayer 14.04.2005 | 13:32
            matelo   Návštevník
            klasika: ./configure make make instatll kodeky mam stiahnute zo stranok mplayeru a dal som ich do /usr/local/lib/codecs... ked dam configure tak mi ich tam najde. GUI mi nejde skompilovat lebo nemam libpng-dev...
            • Re: Re: Re: Re: Re: mplayer 14.04.2005 | 13:37
              Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
              tie kodeky budu v poriadku...skus zmenit typ video outputu. mplayer -vo help... inac niesom si isty ci sa mplayer kompiluje s gui ako default. gui pri kompilaci zapnes parametrom ./configure --with-x a taktiez nieje odveci si pozriet aj ./configure --help ak chces zapnut nejake dalsie features.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mplayer 14.04.2005 | 13:51
                Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                urcite s tebou suhlasim ten problem bude urcite v video ouput plugine ci ako sa to vola... mal som ten isty problem.... :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mplayer 14.04.2005 | 16:13
                  matelo   Návštevník
                  A ako si ho vyriesil? :-)
                  • Re: mplayer 18.04.2005 | 18:12
                    Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                    No v video ouput su asi 4 nastavenia, jedno (dve) z nich ti urcite pojdu ale neviem ako to nastavis ked nemas gui... :-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mplayer 18.04.2005 | 18:33
                Michal   Návštevník
                mplayer sa na 100% nekompiluje standartne s GUI, treba pouzit urcity parameter, "--enable-gui".
    • Re: mplayer 18.04.2005 | 22:31
      sekyt   Návštevník
      Taky jsem měl tenhle problém (v Ubuntu) - stačilo změnit v preferencích video drivers na xv (defaultně tam tuším bylo xmga, nebo xvidix). Ovšem já měl gui, nevím jak se to dělá přes terminál.
      • Re: Re: mplayer 19.04.2005 | 12:26
        domi66   Návštevník
        mplayer -vo xv