obava z KDE 4, podpora graf. kariet

Sekcia: Hardware a Drivery 04.02.2007 | 19:36
clone   Návštevník
ja ako novacik v linuxovej komunite sa obavam ze po uvedeni KDE 4 sa prestanu podporovat 2-4 rocne graf karty a hadam kde nebude mat take naroky jak windows vista

tak by som ziadal o vyslovenie nazoru komunity
    • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 04.02.2007 | 19:37
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      podpora gr. karty je zalezitostou ovladaca, nie KDE. to ze nove KDE moze byt narocnejsie na prostriedky, je nieco ine.
      • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 04.02.2007 | 19:40
        clone   Návštevník
        ale myslite si ze karty typu FX5x00 a Raden9x00 128 mb budu stihat kde 4 lebo vo viste velmi nestacia
        • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 04.02.2007 | 20:06
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          keby nestihalo, to by som sa tak zasmial na KDE :D

          ale nepredpokladam...
          Debian. apt-get into it…
        • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 09.02.2007 | 16:55
          Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
          KDE 3.5.4 mi bezproblemovo ide na karte nvidia geforce4 440 MX AGP 8X, ktora ma 64MB, takze nemyslim, ze by sa tak brutalne zdvihli naroky (este dodam, ze dlhu dobu som nevedel nainstalovat ovladac a KDE islo mi to v pohode aj bez neho)
    • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 09.02.2007 | 17:03
      Elven   Návštevník
      KDE nie je len tak jeden malicky programcek. kedze ma vela funckii, tak logicky musi mat aj vela nastaveni. A co sa da zapnut, to sa da z pravidla aj niekde vypnut... :)

      Jednoduchy priklad je pri instovani kubuntu do ubuntu, teda:
      sudo apt-get install kubuntu-dektop

      docieli sa tym to, ze pri naslednom spusteni KDE sa objavi sprievodca s rychlym nastavenim. A je tam tiez nastavenie ake rozne graficke vymysli maju byt ON a OFF... takze myslim ze KDE4 urcite bude mat nejakeho sprievodcu...
      • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 11.02.2007 | 13:06
        ogonok   Návštevník
        Stanko....no tak, prestan trepat chujoviny...zamysli sa nad sebou a nad tvojim manualom :D
        • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 11.02.2007 | 14:48
          Elven   Návštevník
          co trepem? pokial viem tak normalizovane odpovedam na otazku. tak ako sa da nastavit kde3 tak sa da aj kde4. teda aspon dufam :)
    • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 11.02.2007 | 12:24
      Avatar srigi   Používateľ
      To je IMHO blbost, lebo podporu grafickeho HW ma nastarosti Xorg.
      • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 11.02.2007 | 18:33
        skywaker   Návštevník
        KDE4 by malo byt od základu prerobené a malo by využívať opengl.... takže určite bude naročnejšie aspoň čo som vydel na nete porovnanie Cairo/Gtk využivané v Gnome a Qt4 na ktorom bude nové KDE4.

        ak sa mylim opravte ma.


        a ešte niečo čo viem tak kwin bude obsahovat prvky compizu teda akcelerovany desktop bude priamo intergovany do KDE4
        • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 11.02.2007 | 19:16
          --   Návštevník
          tak toto by uz na majitelov starsich pocitacov nejaky vplyv malo. (pouzivajte fvwm, fluxbox, xfce... a taketo problemy nebudete mat ;-)
          • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 11.02.2007 | 20:02
            skywaker   Návštevník
            Podľa mňa až také strašné to nebude. Ale pravdou je že Xfce4.4 je naozaj realna alternatíva. Ja mam GeForce4 mx440 64mb agp8x a už nejako viem čo môžem dostať zo svojej grafiny- aky vykon a myslim si ze na Qt4/KDE4 by to malo stacit. samozrejme budem musiet mat nainstalovane Legacy drivere od NVidie lebo Gf4 uz nie je v novych podporovana :)
          • Re: obava z KDE 4, podpora graf. kariet 11.02.2007 | 20:02
            skywaker   Návštevník
            Podľa mňa až také strašné to nebude. Ale pravdou je že Xfce4.4 je naozaj realna alternatíva. Ja mam GeForce4 mx440 64mb agp8x a už nejako viem čo môžem dostať zo svojej grafiny- aky vykon a myslim si ze na Qt4/KDE4 by to malo stacit. samozrejme budem musiet mat nainstalovane Legacy drivere od NVidie lebo Gf4 uz nie je v novych podporovana :)