postfix maskarada

Sekcia: Konfigurácia 05.02.2007 | 00:15
nuxill   Návštevník
chcel by som od postfixu jednu vec a neviem ako na to:
Mam svoju lokalnu siet a na jednom pocitaci bezi postfix server. Kedze odosielam z lokalnych pocitacov mail cez tento pocitac s postfixom, adresa odosielatela v kazdom maili je nieco ako "uzivatel@host.tux-net" (tux-net je pracovna skupina v LAN) a ked ho postfix dostane tak sa ho snazi poslat na adresu prijemcu, napr. "uzivatel@orangemail.sk" ale neuspesne. V message queue postfixu sa mi tento mail zobrazi takto:

adresa odosielatela je uzivatel@host.tux-net
Adresa prijemcu je uzivatel@orangemail.sk
a Status je: "host magni.orange.sk[213.151.200.40] said: 450 <nuxill@detska.detska-net>: Sender address rejected: Domain not found (in reply to RCPT TO command)"

pravdepodobne si smtp server orangeu kontroluje adresu odosielatela a pokial zisti ze domena odosielatela neexistuje ( v mojom pripade uzivatel@host.tux-net) tak vrati spravu postfixu)
otazka je ako mam nastavit aby mi postfix prepisal adresu odosielatela na nejaku taku aby mi to kazdy verejny smtp server zobral kedze si to kontroluje
    • Re: postfix maskarada 05.02.2007 | 00:28
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      no tux-net neni korektna domenova adresa. prepisuj tux-net na nejaku normalnu. napr. ja na servery prepisujem domenu cast adresy za firemnu, aj ked mail server mame celkom inde.
      • Re: postfix maskarada 05.02.2007 | 00:55
        nuxill   Návštevník
        ale v tom pripade musi existovat taka domena... to znamena ze si tam mozem hodit napr. azet.sk?
        ale kde to mam potom akoze napisat?
        nefunguje mi to ani v myorigin ani v masquerade_domains