shut down

Sekcia: Konfigurácia 06.02.2007 | 10:18
Pacmaga   Návštevník
caf .. pls viete mi niekto povedat co mam zapnut v jadre aby sa mi vypinal pc ako ATX (teraz ako AT vypise shut down a zastane)
.. z linuxom som zacal nedavno a este sa len kopec veci iba ucim ..pri kompilacii som pouzil config z jadra ktore uz bol v systeme (zmenil som chipset-y a vypol veci ktore urcite viem ze nemam)

vopred diky
-----------------------------------
Zenwalk 4,2
kernel 2.6.20
    • Re: shut down 06.02.2007 | 10:19
      Pacmaga   Návštevník
      ps. original jadro sa tiez vypinalo ako AT
    • Re: shut down 06.02.2007 | 16:36
      WlaSaTy   Návštevník
      zavisi od toho aku mas dosku. niekedy potrebujes vypnut apm a zapnut acpi a niekedy opacne. a obcas dokonca aj vyslat prikaz na vypnutie pomocou realneho modu ktory ma tak isto polozku v konfiguracii jadra, teda pokial to nezrusili od cias 2.6.12-gentoo ked som posledne osetroval podobnu vec na inteli :)
    • Re: shut down 06.02.2007 | 19:58
      qwertz   Návštevník
      myslim, ze zenwalk ma neco spolecneho se slackware.. ve slackware byla tato volba jako defaul a dalo se to zmenit v /etc/rc.d/rc.modules _ odkomentovanim /sbin/modprobe apm pak spust /etc/rc.d/rc.modules a hotovo (pokud to je ono :) )
      • Re: shut down 08.02.2007 | 16:55
        qwertz   Návštevník
        prominte za zvedavost, ale jak to teda dopadlo? (kdyby nahodou mel nekdo podobny problem..)
        • Re: shut down 09.02.2007 | 00:30
          Pacmaga   Návštevník
          Ja sa vam ospravedlnujem ale nedopadlo to nijak .. totizto menim pocitac (kupujem novy) a stary som postupil rodine .. takze som sa uz tymto problemom nezaoberal

          Kazdopadne dakujem za vase rady ..urcite ich este pouzijem (maval som problemi s vypinanim na roznych distrach ..niekedy to islo niekedy nie)

          Ohladne slackwaru tam som to vyriesil cez jadro (nemusel som zasahovat do rc-ciek) .. vtedy som mal config z predkopilovaneho kubuntu jadra ktory som len upravil (veci takajuce sa napajania som nememil teda islo mi to v pohode) .. netvrdim ze to cez rc nejde :) (na to mam chabe znalosti) ale ja som to urobit tak .. ale ako som hovoril teraz uz aspon viem v com konkretne sa mam hrabat ked to nepojde

          .. popripade vam dam vediet ako som dopadol ked to budem nastavovat na novom pc

          este raz dik obom