scanner

Sekcia: Hardware a Drivery 07.02.2007 | 11:23
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
neviete mi poradit nejaky scanner v rozumnom pomere cena/vykon, s ktorym niesu problemy v linuxe, specialne kubuntu 6.06 (tym myslim ze su dostupne ovladace a sw pre linux a je plug&play)?
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: scanner 07.02.2007 | 11:39
      WlaSaTy   Návštevník
      skus upresnit poziadavky alebo prejst databazy HW na abclinuxu.cz

      odpoved typu Acer Vuego Scan Brisa SCSI s konektorom SCSI-1 DB25 (macintosh old style) a radicom do ISA slotu ta asi nepotesi i ked je podporovany vsade:
      Host: scsi0 Channel: 00 Id: 00 Lun: 00
        Vendor: Color    Model: FlatbedScanner_4 Rev: 0107
        Type:   Scanner                          ANSI SCSI revision: 02
      
      • Re: scanner 07.02.2007 | 12:18
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        to je pravda, do scannerov sa totizto vobec nevyznam,
        potreboval by som od neho skenovanie A4 formatu monochromaticky, farebne a nejaku srandu na prevod zoscanovaneho textu na editovatelny text. (tie A4 by som chcel scanovat v priblizne 900dpi). A teda ze ci vobec pod linuxom existuje nejaky prgram co to dokaze, a s akou znackou scannerov pracuje bez zadrhelov.
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: scanner 07.02.2007 | 13:09
          WlaSaTy   Návštevník
          a, to poznam.

          prevod skript alebo ucebnic do elektronickej formy aj s obrazkami. Problem je v tom ze 900DPI bude na OCR asi vela takze to budes musiet rucne editovat a hrat sa s obrazkami koli dvom dovodom:
          1. text vyzaduje mensie dpi ako obrazky
          2. free/gnu ocr spracovavaju texty a neriesia formatovanie dokumentov alebo aspon ja o tom neviem ale pevne verim ze ma niekto opravi zo svojimi skusenostami, je nas viac co by sme tuto informaciu privitali
          :-( na to staci starsi scanner, kludne aj na scsi zo starym kompom, editacia dokumentu bude na normalnom workstejsne. idealne bude ak tam budes mat aj podavac papiera pokial nie su tie papiere moc pokrcene ... takze odporucam skontrolovat dostupne financne prostriedky a pozriet sa po bazaroch alebo recyklacnych strediskach. CB scanner je v dnesnej dobe rarita ale stare farebne scannery su vecsinou do pohody podporene. blizsie info je aj na stranke sane-project.
          • Re: scanner 07.02.2007 | 14:57
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            nerobi mi problem zoskenovat najprv text a potom obrazky. Ten podavac mi bude asi tiez dost zbytocny, pretoze zvacsa budem skenovat zviazane doumenty.

            Sane stranku som po sturani sa v abclinuxu objavil, porovnaval scennery v predaji v obchodoch (chcem zaruku, ked uz za to vysolim moje tazko zarobene prachy:))) A padol mi do oka canon lide25. Je uvedeny na stranke sane, ze je podporovany, je napajany cez USBcko a mysli, ze by mi mohol stacit. Ked kupi, dam vediet ako som s nim spokojny.

            Zatial dakujem za pomoc.
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: scanner 07.02.2007 | 21:46
      martin   Návštevník
      mne funguje bez problemov EPSON PERFECTION 2480 PHOTO (navod na sprevadzkovanie v linuxe)
      • Re: scanner 09.02.2007 | 11:55
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        ok, takze som si kupil ten canon lide25 a som s nim velmi spokojny, vsetko fici bez problemov. Podla mna dobra volba
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: scanner Canon Lide25 07.02.2008 | 20:02
          Marcel   Návštevník
          Ahoj prosim ta, ty si len zastrcil ten tvoj scaner do usb nastartoval ubuntu 7.10 a spustil Xsane a okamzite ti detekol HW a mohol si zacat skenovat? A skutocne skenujes? No ja som to urobil presne tak a tiez mam Ubuntu 7.10 no Xsane mi akoze samo scanuje. Tvari sa ako keby scenoval ale skener sa v skutocnosti ani nepohne. Skusal som ho rozbehat vo Win a isiel ako hodinky. Netreba nahodou kopirovat nejake subory s CD? Ja som ho dnes kupil... Potom ho som skusil pripojit do novej instalacie Ubuntu 7.4 na notebooku a ten isty dej. Xsane sa tvari ze scanuje dokonca aj ulozi subor ale je len cierny. Podotykam ze ani v jednom pripade sa ani len nerozsvieti snimaci prvok a to nehovorim o pohuti mechaniky.... pomozete mi nejak vyriesit moj problem prosim?
          • Re: scanner Canon Lide25 07.02.2008 | 20:16
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            mne xsane tiez obcas blbol ale ked som nainstaloval program KOOKA tak ten mi skenuje bez problemov (dokonca aj z web kamery)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: scanner Canon Lide25 07.02.2008 | 22:46
              Marcel   Návštevník
              Tak som to spojazdnil. Stacilo zadat :
              scanbuttond -r 1000000
              xsane
              killall scanbuttond

              alebo:
              scanbuttond -r 1000000
              kooka
              killall scanbuttond
              Kazdopadne som si urobil z toho skript:
              #!/bin/sh
              scanbuttond -r 1000000
              xsane
              killall scanbuttond .... a teraz to spustam cez ikonu na ploche.... super
              • Re: scanner Canon Lide25 07.02.2008 | 23:28
                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                zaujimave, mne na kubuntu 7.10, 7.04, 6.10 a ubu 7.10 (ine som neskusal) po pripojeni a naslednom spusteni ci uz xsane, alebo kooka funguje ako hodinky uz vyse roka, teda raz bol zadrhel, este pod kubu 6.10, ale ten som vyriesil odinstalovanim a odstranenim vsetkych konfiguracnych suborov programov na scanovanie a po opatovnom nainstalovani isiel bez problemov.
                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Canon Lide25 07.02.2008 | 20:24
          Marcel   Návštevník
          Este dodatok:
          # scanimage -L
          device `plustek:libusb:002:002' is a Canon CanoScan LiDE25 flatbed scanner
          ---------------------------------------------------------
          # sane-find-scanner

          # sane-find-scanner will now attempt to detect your scanner. If the
          # result is different from what you expected, first make sure your
          # scanner is powered up and properly connected to your computer.

          # No SCSI scanners found. If you expected something different, make sure that
          # you have loaded a kernel SCSI driver for your SCSI adapter.

          found USB scanner (vendor=0x04a9 [Canon], product=0x2220 [CanoScan], chip=LM9832/3) at libusb:002:002
          # Your USB scanner was (probably) detected. It may or may not be supported by
          # SANE. Try scanimage -L and read the backend's manpage.

          # Not checking for parallel port scanners.

          # Most Scanners connected to the parallel port or other proprietary ports
          # can't be detected by this program.
          --------------------------------------------------------------------------------

          # xsane -v
          xsane-0.991 (c) 1998-2006 Oliver Rauch
          E-mail: Oliver.Rauch@xsane.org
          balík xsane-0.991
          kompilované s GTK-2.12.0
          s podporou GIMPu, kompilované s GIMP-2.4.0-rc3
          Výstupné formáty XSane: jpeg, pdf(compr.), png, pnm, ps(compr.), tiff, txt