Ako dat internet:)

Sekcia: Hardware a Drivery 11.02.2007 | 19:39
Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
Zaujimalo by ma, že keď si nainštalujem linux do PC, tak ako potom dam internet?Keby pomohlo, tak planujem si dat Ubuntu, alebo Mandrivu 2007 a net mam od T-Comu.
    • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 19:45
      Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
      Internet ide tak isto v linuxe ako aj vo windowse. Mozno bude problem rozbehnut modem, ale casom sa to poda.
      Vseobecne si pozri v google, ze co sa pise okolo toho. Ja som skusil na google: link
      Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
      • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 19:47
        Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
        Blby link. Sorry. proste hladaj nieco na gogole okolo: internet t-com linux
        a uvidis co ti vypluje.
        Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
    • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 19:47
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      vycerpavajuci popis, viac informacii sa tam asi uz ani nemestilo. akym zariadenim sa pripajas? (dsl modem, router)?
      • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 19:54
        Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
        No pripajam sa cez modem, problemom bude len ako nainštalovat ovladač.
        • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 20:02
          ---   Návštevník
          rozumies otazke? aky modem ? lebo je to dost velky rozdiel.
          Na otazku ake mas auto odpovedas , take cervene? urcite nie!
          • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 20:22
            Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
            Otazke rozumiem, bola akym zariadenim sa pripajam. Ked treba konkretne odpovedat, tak to je "Microcom ADSL USB modem AD 2622". Ešte ti tu dam i obrazok, aby si bol spokojny: http://www.t-com.sk/ktz/img/ad2622.jpg
            • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 20:25
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              precitaj si tieto prispevky v tomto fore
            • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 20:36
              ---   Návštevník
              mne nemusis pisat ziadne detaily ,ale potom mozes cakat ze ti niekto odpovie. Keby si si dal trochu namahy ,nasiel by si davno riesenie na tomto fore -vid odkaz vyssie.Len tolko som chcel
              • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 20:55
                Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
                Tak dufám, že sa mi to podarí rozbehnúť, lebo väčšine ľudí to nešlo... neskôr sa pozriem na tú stránku, lebo teraz mi ju nejde natiahnuť... tak vďaka.
            • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 21:13
              --   Návštevník
              tu nejde o to ze ci NIEKTO chce vidiet vsetky obrazky tvojho modemu ale o to ze TY potrebujes vyriesit problem. a ako by si chcel vyriesit problem ked neuvedies presne informacie o tvojom modeme? funguje to asi tak ze kedze nikto nevie co presne chces tak ti NIKTO TVOJ problem nepomoze vyriesit.
              • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 21:34
                Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
                Odkial mam sakra vediet, že treba podrobné informácie? Keď som s linuxom taky kkt robil... vo windowse stači vopchať kabel z modemu do PC, vložiť CD do mechaniky a je to hotové...
                • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 21:44
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  ked volas lekarovi a povies mu, ze ti je zle, myslis, ze ti povie co mas spravit? :)
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 22:30
                    Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
                    Ja to tu možem srať... namiesto toho, aby ste mi tu pomohli, len ma kritizujete, že som nenapísal aký to je typ modemu...Môžte zamknúť/zmazať toto téma, lebo mi nijak nepomohlo.
                    • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 22:42
                      --   Návštevník
                      nehnevaj sa pre nejaku hlupost. kazdy nejako zacinal :-)
                • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 22:22
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  mas pravdu, pri linuxe treba aj trosku rozmyslat, a to zase nie kazdy zvlada
                • Re: Ako dat internet:) 19.02.2007 | 18:40
                  Hooonza   Návštevník
                  V linuxu bývají s některými modemy problémy, jiné mají ovladače jen za peníze... A některými problém není, jen nainstaluješ systém a internet normálně jede:-)
    • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 22:02
      Stranger   Návštevník
      Ste sa do neho chudacika obuli. Napis adresu a ja Ti to pridem nainstalovat,ked budem mat cas.
      • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 22:38
        --   Návštevník
        no nie kazdy sa donho obul. ja som dal len dobre mierenu radu aby druhykrat vedel ako sa ma na nieco pytat :-) je mi luto ak to vyznelo negativne na jeho adresu alebo ak to zle pochopil. ved ucime sa na vlastnych chybach :-)))
        • Re: Ako dat internet:) 11.02.2007 | 22:42
          ---   Návštevník
          no on uz nazov threadu napoveda ze nieco nie je v poriadku , zrejme dotycny najlepsie spravi ked zostane pri windowse , linux zda sa je nad jeho sily ,kedze ma uz problem zvladnut aj otazku bez takychto slov "Ja to tu možem srať..." . Co bude nasledovat ,ked bude mat naozaj vaznejsi problem?
          • Re: Ako dat internet:) 12.02.2007 | 16:06
            Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
            Vidím, že tu pomoc nenájdem...myslel som, že sa tu pomáha nováčikom, ale mýlil som sa. Preto, lebo som tu nenspisal aký mám modem(nemyslel som, že to bolo potrebné) mi tu už navrhuješ, aby som ostal pri windowse. Nechápem prečo treba vedieť presný typ modemu, keď všetky sú rovnaké. Šak ako som písal, vo windowse stačí zapojiť hocijaký modem, vložiť CD s drivermi a niekoľkými kliknutiami už je to nainštalované...a myslím, že v linuxe je to podobne.
            A ohľadom toho "Ja to tu možem srať..." tam je slovko TU, čiže TU to možem srať, keď budem potrebovať pomoc, tu ju hľádať nebudem.
            Ďakujem tým prvým za snahu a ostatným za veľkú ochotu mi pomôcť.
            • Re: Ako dat internet:) 12.02.2007 | 16:17
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              linux neni windows. aby si mohol zaridenie sprevadzkovat, potrebujes nejake tie informacie o nom. to ze stacilo vo winoch vlozit len cd, to tu neplati. windows spolieha na hlupost/nevedomost svojich pouzivatelov.
            • Re: Ako dat internet:) 12.02.2007 | 18:21
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Aj v linuxe by to bolo rovnako, keby výrobcovia robili ovládače pre linux a dávali ich na CD s ovládačmi. A windowsu tiež nie je jedno aký to je modem. Potrebuje ovládače na každý iné. Takže každý modem nie je rovnaký
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Ako dat internet:) 12.02.2007 | 19:03
                Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
                Myslel som to inak, že každý modem je rovnaký, lebo plní tú istú funkciu. A ovladače sa v podstate inštalujú rovnako.
                • Re: Ako dat internet:) 12.02.2007 | 19:13
                  ---   Návštevník
                  preco myslis ,ze potom existuje tato stranka? Ako je podla toho vidiet ,rozdiely v instalacii su aj medzi roznymi verziami linuxu ,a stale sa jedna o ten isty hardver. A ked nechces hladat pomoc tu na fore , nikto ta nenuti.
            • Re: Ako dat internet:) 12.02.2007 | 19:04
              --   Návštevník
              velka vyhoda windowsu je v tom ze ovladace k hardveru sa dodavaju priamo s danym hardverom na instalacnych cd. pri linuxe si ovladace treba obycajne stiahnut z internetu takze je potrebne vediet presnu znacku a detailne udaje o danom hardveri aby sme vedeli aky ovladac nam treba. vo windowse tento problem za teba vyriesi vyrobca hardveru tak, ze ti tie ovladace doda na cd a ty ani nemusis potom zistovat aky hardver presne mas. keby sa s hardverom na cd dodavali ovladace pre linux a pre windows by sa nedodavali tak by sa problem obratil - v linuxe by si si nainstaloval ovladac 2 kliknutiami a vo windowse by ti nesiel ani za nic a musel by si hladat info na nete...
              • Re: Ako dat internet:) 19.02.2007 | 16:39
                Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
                Tak, podarilo sa :)
                • Re: Ako dat internet:) 19.02.2007 | 21:10
                  f0f0   Návštevník
                  srdecne Ti gratulujem, som rad, ze ta tito kolegovia neodradili. Ono treba byt trochu nad problemom, a az potom radit druhemu. Velmi rychlo zabudli ako zacinali...