instlal windows na linux

Sekcia: Ostatné 18.04.2005 | 12:56
man   Návštevník
mam naistalovany linux a potrebujem bohuzial doinstalovat winXP.Zevraj to prepise mbr.jak to dam zas dokopy?som zaciatocnik pls trosku podrobnejsie :-P dakujem
    • Re: instlal windows na linux 16.04.2005 | 15:00
      m0d0r   Návštevník
      hmmmm :) to je dost zaujimave :) ale napr. takto 1. nainstalujes windows :) 2. stihnes daku live distro :) napr gentoo mininal cd,knoppix, damn small linux etc :) to zavisi na tebe:) 3. spomenies si na akom /dev/hdxy mas root particiu :) 4. naboootujes livecd :) 5. vytvoris /mnt/moje_distro 6. mount /dev/hdxy /mnt/moje_distro ak mas boot particiu tak tu mount /dev/hdxy /mnt/moje_distro/boot 7. mount -t proc none /mnt/moje_distro/proc 8. chroot /mnt/moje_distro /bin/bash 9. install lilo || grub :) a mas :) PS : moze sa to mozno aj lahsie :) ale ja to robim takto :)
      • Re: Re: instlal windows na linux 16.04.2005 | 15:19
        L3Go   Návštevník
        mno bachnes tam napriklad Mandrake 1CD, pri boote das parameter RESCUE a das tam prepisat LILO spat...
      • Re: Re: instlal windows na linux 16.04.2005 | 15:19
        d   Návštevník
        ide to lahsie :). 1. nabootujes tvoj linux distro cd/dvd 2. das opravit instalaciu 3.opravit lilo/grub 4.hotovo
        • Re: Re: Re: instlal windows na linux 16.04.2005 | 15:21
          m0d0r   Návštevník
          hmmm to co som napisal by malo ist na vacsine distrier ale neviem ako by ste Vy takto opravovali take gentoo :)
          • Re: Re: Re: Re: instlal windows na linux 16.04.2005 | 15:39
            L3Go   Návštevník
            mno ako by som ho opravoval to neviem ale vonku je dost teplo :D
          • Re: Re: Re: Re: instlal windows na linux 16.04.2005 | 20:26
            d   Návštevník
            gentoo asik nie. ale uprimne, niekto kto by instaloval na disk s gentoom win Xp si nezasluzi nasu pomoc ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: instlal windows na linux 16.04.2005 | 21:07
              m0d0r   Návštevník
              to akoze preco ?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instlal windows na linux 17.04.2005 | 01:08
                peter golis   Návštevník
                ak ma tie windows legalne, tak suhlasim.
    • Re: instlal windows na linux 16.04.2005 | 21:19
      mam   Návštevník
      no naistaloval som ten win. dal som potom cd FC3(moja distr.) a tam len ze update systemu.tak som to dal a vypisalo chybu ze nemoze pripojit hda5(taky odiel ani nemam) a pise nieco o nenaformatovanom mieste... ale dostal som sa do zachraneho shelu a mam primontovany stary system v /mnt/nieco jak teraz nato? dik za kazdu radu
      • Re: Re: instlal windows na linux 16.04.2005 | 21:36
        m0d0r   Návštevník
        hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :)
        • Re: Re: Re: instlal windows na linux 17.04.2005 | 16:01
          mam   Návštevník
          ehm..na co je ten chroot? jak instalnem grub,mam FC3,teda RPM,to mam odobrat a zas naistalovat rpm balicek grubu?
          • Re: Re: Re: Re: instlal windows na linux 17.04.2005 | 19:42
            csantibo   Návštevník
            NABUDUCE TO ROB OPACNE DAJ SI NAJPRV WIN A POTOM INSTALUJ LINUX
        • Re: Re: Re: instlal windows na linux 18.04.2005 | 12:56
          mam   Návštevník
          no isiel som podla tych tvojich krokov a dostal som sa az k install grub. zadal som v konzole grub a root (hd0,0) a ono to vypisalo eror skusal som aj setup (hd0,0) a ties eror