Spomalenie internetu

Sekcia: Hardware a Drivery 18.02.2007 | 20:36
doubletux   Návštevník
Dobry den mam pripojenie ADSL (od ST) 1024 Kbps . Mam modem Vigor 318 a OS UBUNTU (a WinXP). Dnes som instaloval Ubuntu - internet sa mi podarilo rozbehnut ale ide to strasne pomaly rychlost je len 154.1 Kbps - cize download okolo 19.3 KB/sec. Ked som sa vratil do WinXP tam to ide rovnako. Avsak pri stahovani torrentov to taha akolo 145 KB/sec. Nemohol sa tym nastavenim netu v Ubuntu poskodit modem? Aka moze byt ina pricina? Dakujem
    • Re: Spomalenie internetu 18.02.2007 | 22:33
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Pravdepodobne chyba nastala u providera. Mal som raz podobny problem s poklesom prenosovej rychlosti, no problem nebol na mojej strane, ale na strane mobilneho operatora.
      sudo apt-get remove windows
    • Re: Spomalenie internetu 18.02.2007 | 23:42
      cc   Návštevník
      ten speedmeter ,ktorym si to meral je spolahlivy? Urcite nie , takze sa s tym netrap.
      inac , vypol si ipv6 , trochu si sa pohral s nastavenim prehliadaca , mas spravne nastavene DNS servery (co mas v etc/resolv.conf) ...?
      • Re: Spomalenie internetu 19.02.2007 | 00:02
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        hmm, neviem co mate proti IPv6?
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Spomalenie internetu 19.02.2007 | 14:06
          WlaSaTy   Návštevník
          my nic, ale niektory poskytovatelia ...
          • Re: Spomalenie internetu 19.02.2007 | 17:57
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            tak preco to vypinaju?
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Spomalenie internetu 19.02.2007 | 18:04
              111   Návštevník
              spomaluje nacitavanie stranok (?)
              • Re: Spomalenie internetu 19.02.2007 | 18:07
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                pokial nemas ziadne spojenie s IPv6 internetom, tak nema preco. v opacnom pripade rychlost zavisi od toho spojenia.
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Spomalenie internetu 19.02.2007 | 19:40
                  qw11   Návštevník
                  Ide o to ze linux je nastaveny najprv na hladanie stranok pomocou ipv6 co vacsinou nenajde a az potom ide po ipv4 strankach(alebo ako to nazvat) a v tom je to spomalenie a preto sa ipv6 odporuca vypnut. Samozrejme pokial ho s urcitostou nepotrebujes.
                  http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=7273
                  • Re: Spomalenie internetu 19.02.2007 | 20:40
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    > Ide o to ze linux je nastaveny najprv na hladanie stranok pomocou ipv6 co vacsinou nenajde

                    1) stranok? aha, www=internet
                    2) a kolko si myslis, ze mu potrva zistit, ze v routovacej tabulke nema ziadny IPv6 route?

                    > a v tom je to spomalenie a preto sa ipv6 odporuca vypnut.

                    ja som sa s takym problemom nikdy nestretol ergo problem lezi niekde inde (ma problemy len ubuntu, alebo sa to prejavuje aj inde? z vlastnej skusenosti vylucujem debian a fedoru)
                    Debian. apt-get into it…