Stale znova treba instalovat net

Sekcia: Konfigurácia 20.02.2007 | 09:52
Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
Mám menší problém s netom. Robil som presne tak ako je v tomto návode: http://linuxos.sk/?show=KnowledgeBase_show_entry&id=8
Keď som to všetko dorobil, tak mi internet išiel hneď, dal som reštart PC a po spustení, som do terminálu napísal "sudo stdsl.sh start", ale net nešiel. Zistil som, že stále treba robiť znova od kroku 7... Neviem, či ja robím dačo zle, ale stále sa mi to nechce opakovať, jednoduchšie by bolo napísať sudo stdsl.sh start a všetko. Tak vie niekto poradiť?
Vďaka
    • Re: Stale znova treba instalovat net 20.02.2007 | 10:12
      Peter S.   Návštevník
      aha, teda vlastne by si potreboval uložiť súbor dsl-provider a nabudúce ho opätovne použiť bez znovu tej istej konfigurácie, rozumiem tomu správne?
      Ak je to tak, tak si jednoducho prekopiruj tento súbor na iný názov a uprav si skript stdsl.sh tak aby používal ten tvoj uložený súbor.

      Inak musím povedať že tie skripty nepoznám, takže tipujel len z popisu problému...
      • Re: Stale znova treba instalovat net 20.02.2007 | 13:37
        Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
        Heh, a ako mam upraviť ten skript? Linux mám druhý deň a to aj, čo som nainštaloval internet s tým návodom tak som mal problémy.
        • Re: Stale znova treba instalovat net 20.02.2007 | 13:47
          Peter S.   Návštevník
          1. dsl-provider je výstup z pppoeconf?
          predpokladám že áno, takže po nakonfigurovaní a úprave nic-nas0-> nas0 si ho skopiruj do napr. dsl-provider-1
          - to bude súbor ktorý by sa už nemal meniť..
          2. v súbore /usr/sbin/stdsl.sh si uprav príslušný riadok takto...
          pppd call dsl-provider-1
          3. podľa toho čo opisuješ problém je že sa ti zakaždým prepíše súbor dsl-provider (alebo stratí) a takto by si tento problem obišiel....
    • Re: Stale znova treba instalovat net 20.02.2007 | 15:55
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      V tom pppoeconf, ked sa ta opyta ci chces aby sa modem spustal automaticky pri starte pc (alebo nieco take) zadaj ano.
      • Re: Stale znova treba instalovat net 20.02.2007 | 19:48
        Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
        Už mam opravený ten problém a v tomto, čo ty píšeš chyba nebola, som urobil tak ako písal Peter. S a ide mi to, ale dik za ochotu. A vďaka Peter. S