ovladace na Microcom inporte home

Sekcia: Hardware a Drivery 16.06.2005 | 23:48
Avatar palo   Používateľ
prosim o radu som novacik nainstaloval som si SUSE 9.2 a neviem spojazdnit internet mam interny modem Microcom inporte Home prosim poradte mi kdeby som mohol zohnat ovladace
    • Re: ovladace na Microcom inporte home 10.06.2005 | 23:48
      marek   Návštevník
      Ja ti poradim. Zmen modem ako som to urobil aj ja :).
    • Re: ovladace na Microcom inporte home 11.06.2005 | 02:49
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      Žiaľ, asi máte pravdu :-( Skúste v konzole napísať: lspci -vv. Pravdepodobne tam nájdete (pri modeme) číslo 048f. Tieto zariadenia v Linuxe nie sú, a asi ani nebudú podporované. Nie je to však zapríčinené linuxom, ako si niektorí myslia :-))) Týmto modemom chýba DSP chip, čo znamená, že podstatnú časť práce odvádza soft miesto HW. A keďže výrobca dodáva ovládače (v linuxe "moduly") iba pre Win* (z mne neznámych, možno až konšpiračných dôvodov :-) zostávajú v linuxe bez podpory. Chcem však upozorniť, že iní výrobcovia (napr. Dcom) vyrábajú cenovo porovnateľné (teda rovnako lacné :-) modemy, ktoré sa v linuxe dajú jednoducho rozbehať. Napríklad tento: D- com 56 k internal/lucent v2 som kúpil za cca 500,- Ak náhodou váš modem nie je z tých 048*, tak ovládače pre takmer všetky Winmodemynájdete na linmodems.org. Bližšie informácie o inštalácii ovládačov pre takmer všetky druhy HW nájdete na http://abclinuxu.cz .
    • Re: ovladace na Microcom inporte home 16.06.2005 | 12:18
      Peter Zilik   Návštevník
      Mal som od Microcomu Deskporte 56k/W s asi ESS chipsetom. Neslo to pretoze to bol tiez softwarovy modem. Potom som ho vymenil ze rovnaky ale s Lucent chipsetom a NO PROBLEM. Ovladace som stiahol zo stranky vyrobcu a slo to OK.
      • Re: Re: ovladace na Microcom inporte home 16.06.2005 | 23:48
        Marián Ščerbák   Návštevník
        Áno, máte pravdu a musím sa (vďakabohu) opraviť :-) Aj niektoré winmodemy od Microcomu v Linuxe bežia (práve iba s Lucentom, pokiaľ viem), porovnával som však iba cenovo najlacnejšie modely.