simulacia chyby

Sekcia: Ostatné 21.02.2007 | 16:08
JaRik   Návštevník
Neviete ako by som mohol vyvolat umyselne daku chynu? potreboval by som rozne chyby. kriticku chybu, chybu kernelu atd. Akym prikazom,alebo ako by som to mohol urobit, ael nie zese nieco take, co mi znici pocitac uplne :-) .Chcem simulovat rozne chyby a zistit, ci ma moj vytvoreny program na to upozorni
    • Re: simulacia chyby 21.02.2007 | 16:14
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      posielaj rozne druhy vstupov napr.

      este lepsie je spustit dany program v debuggeri, hodit si breakpointy a prepisovat hodnoty premennych, registrov.
      • Re: simulacia chyby 21.02.2007 | 17:34
        JaRik   Návštevník
        Pocul som,ze sa da napr. dakym prikazom zahltit napr. sietovka a potom to vyhodi kriticku chybu
    • Re: simulacia chyby 21.02.2007 | 18:24
      WlaSaTy   Návštevník
      myslim ze staci odpojit chladic a pockat ... popripade tam vrazit staru vadnu pamet. pozor, tento postup sice nasimuluje rozne typy chyb ale moze viest k poskodeniu HW a SW + vedie k zarucenej strate dat. takze ak nemas testovaciu staru sunku ktoru mozes spalit a vyhodit, tak to neskusaj.

      PS.: zaujimalo by ma ako ti tvoj program odchyti kelner panic ak pri tekto chybe system prestane fyzicky pracovat.
      • Re: simulacia chyby 21.02.2007 | 23:07
        Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
        Tak toto by som chcel vedieť aj ja.
        There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
        • Re: simulacia chyby 22.02.2007 | 11:09
          WlaSaTy   Návštevník
          najdi si na internete video co na tom's hardware porovnavali durona s celeronom ze ktory vydrzi zlyhanie chladica ked hrali quakeIII, smiechu sa nezdrzis. take nieco sa nezabuda :-)

          celeron znizoval frekvenciu a sekal, duron dopadol srandovne.

          • Re: simulacia chyby 22.02.2007 | 11:18
            Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
            ROFL
            There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
            • Re: simulacia chyby 22.02.2007 | 13:55
              WlaSaTy   Návštevník
              k tym vadnym pametiam sa uz nevyjadrujem, to nestoji za rec. o tom uz kazdy vie.

              ale spomenul som si aj na dalsi HW problem ktory sa v poslednej dobe omiela, skus najst dosku s vypuknutymi kondikmi pri procesore, to je tiez znakom ze sa hardware odobera do kremikoveho neba. teda ze je chybove ... o vadnych diskoch pouzivanych na swap uz tiez pomlcim :-)
    • Re: simulacia chyby 22.02.2007 | 18:38
      Avatar srigi   Používateľ
      nahraj si do systemu kniznice v inych verziach ako app vyzaduje.