Nedetekovana sietovka

Sekcia: Hardware a Drivery 23.02.2007 | 22:46
harvey   Návštevník
Zdravim vsetkych, mam notebook asus F5R, nahodil som si dreamlinux 2.2 multimedia. no system mi nedetekoval sietovku a neviem ako ju mam pridat. tak isto by som potreboval aj nejake drivre na grafiku, no taktiez neviem, co si s tym pocat. vie niekto poradit? dikes.
    • Re: Nedetekovana sietovka 23.02.2007 | 22:53
      Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
      najlepsie by bolo keby si udal aku mas sietovu kartu a aku graficku kartu tak ušetriš cas nam i tebe :)
      • Re: Nedetekovana sietovka 23.02.2007 | 23:03
        harvey   Návštevník
        ok, jasne, sorry :) tak grafika je ATI Xpress 1100, sietovku hned zistim
        • Re: Nedetekovana sietovka 23.02.2007 | 23:12
          Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
          ok no s ati som nerobil ale tiež by to nemala byt veda na stranke http://ati.amd.com/support/driver.html si sitahni potrebne ovladace.. nemalo by vadit ked je aj vysia verzia grafiky (aspon u nas Nvidiakov je to jedo :) ) keby si si s tym nevedel poradit ako to nahodit bud skus pozriet na fore v hladani alebo mozem nato mrknut :)
          • Re: Nedetekovana sietovka 25.02.2007 | 20:58
            harvey   Návštevník
            diki za radu, pozrel som tam, ale zatial som nemal cas na to mrknut (mam 6 dnoveho synceka :)), ale pozriem na to za par dni. tak isto som zistil aku mam sietovku : Attansic L2 Fast Ethernet, no na to som drivery nevedel najst. Neviem, ze ci to nie je sucastou dosky alebo tak nejako. Este na to popozeram a ak by to neslo, tak opat poziadam o radu :)
            • Re: Nedetekovana sietovka 05.03.2007 | 12:55
              Tondo   Návštevník
              Zdravim, tiez mam taky isty notebook, a samozrejme tie iste problemy. Grafiku zatial neriesim, ale ta sietovka ma hneva. V YaStu v informaciach o HW ju pekne vidi, ale ked si chcem nakonfigurovat sietovku tak v tom zozname nie je. Skusal som to oklamat ze som si nainstaloval driver pre Attanasic L1. Zaviedol som aj modul atl1 pomocou modprobe ale nic sa nezmenilo. Vypis ifconfigu mi zobrazil iba rozhranie lo, co asi bude len daka lokalna slucka, o zariadeni ethx tam nebolo nic. Skusal som to nastartovat aj pomocou ifconfig eth0 up ale vypisalo ze take zariadenie neni. ak ste to uz dako vyriesili tak ma prosim nasmerujete.
              Dakujem
              • Re: Nedetekovana sietovka 28.03.2007 | 20:29
                Iqik   Návštevník
                Skus pridat do /etc/modprobe.conf
                alias eth0 atl1
                potom este bude asi treba novy interface nakonfigurovat aby vznikol v /etc/sysconfig/network-scripts subor ifcfg-eth0. V tomto nie som velmi zbehly na fedore to robim cez prikaz setup kde je na to take udelatko.
    • Re: Nedetekovana sietovka 28.03.2007 | 16:30
      Avatar saper   Používateľ
      There is a driver from Attansic available, see http://www.abclinuxu.cz/forum/show/170807.

      Pozdrowienia,

      Marcin (Polska)
      • Re: Nedetekovana sietovka 02.04.2007 | 00:03
        Tondo   Návštevník
        Zdravim, skusali ste niekto ten driver pre tu sietovku? Mne bohuzial nejde ani zkompilovat.
         Tondo:~/Desktop/L2-linux-driver/L2-linux-driver/src # make install
        make -C /lib/modules/2.6.18.2-34-default/source O=/lib/modules/2.6.18.2-34-default/build SUBDIRS=/root/Desktop/L2-linux-driver/L2-linux-driver/src modules
        make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.18.2-34'
          CC [M]  /root/Desktop/L2-linux-driver/L2-linux-driver/src/at_main.o
        In file included from include2/asm/page.h:142,
                         from include2/asm/thread_info.h:13,
                         from /usr/src/linux-2.6.18.2-34/include/linux/thread_info.h:21,
                         from /usr/src/linux-2.6.18.2-34/include/linux/preempt.h:9,
                         from /usr/src/linux-2.6.18.2-34/include/linux/spinlock.h:49,
                         from /usr/src/linux-2.6.18.2-34/include/linux/capability.h:45,
                         from /usr/src/linux-2.6.18.2-34/include/linux/sched.h:44,
                         from /usr/src/linux-2.6.18.2-34/include/linux/module.h:9,
                         from /root/Desktop/L2-linux-driver/L2-linux-driver/src/at.h:11,
                         from /root/Desktop/L2-linux-driver/L2-linux-driver/src/at_main.c:1:
        /usr/src/linux-2.6.18.2-34/include/asm-generic/page.h:7:24: error: linux/log2.h: No such file or directory
        In file included from /root/Desktop/L2-linux-driver/L2-linux-driver/src/at_main.c:1:
        /root/Desktop/L2-linux-driver/L2-linux-driver/src/at.h:69:5: warning: "DBG" is not defined
        /root/Desktop/L2-linux-driver/L2-linux-driver/src/at_main.c:104: warning: initialization from incompatible pointer type
        make[3]: *** [/root/Desktop/L2-linux-driver/L2-linux-driver/src/at_main.o] Error 1
        make[2]: *** [_module_/root/Desktop/L2-linux-driver/L2-linux-driver/src] Error 2
        make[1]: *** [modules] Error 2
        make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.18.2-34'
        make: *** [default] Error 2
        Neviem preco, to nefunguje. Mam oepen suse 10.2 a jadro 2.6.18.
        Ak niekto viete co s tym, dajde prosim vediet.
        Dakujem