unable to open the display!

Sekcia: Ostatné 17.08.2005 | 20:10
Avatar cas Fedora, SuSE  Používateľ
Zdravicko! Na uvod: Pouzivam linux uz par rokov (RH 8, 9, Fedora Core 2...a momentalne cerstvo SuSE 9.2), a volaco aj viem, ale... ...mam problem s exportovanim okien z inych servrov na moj notebook Acer TravelMate 4502LMi. Predosle distribucie slapali jedna radost, ale v poslednom case to akoby islo dole vodou. Napr. FC3 mi neexportovala ona, nesiel z nej ziaden zvuk, a ani nedetekovala DVD mechaniku! Len druhy den mam nainstalovany SuSE 9.2 Pro Eval (zmena neuskodi :) ), vsetko ide ako hodinky, no iba ten export okien nie a nie rozchodit. Klasicke prikazy xhost +servername alebo export DISPLAY="localhost:0.0" vobec nepomahaju. Vzdy sa mi zobrazi 'unable to open the display' alebo 'Error: Can't open display:' a neviem si s tym rady. Volakde som cital, ze treba vypnut firewall...aj to som spravil a bez pozitivneho efektu. Nema niekto este iny napad? M.
    • Re: unable to open the display! 17.04.2005 | 18:57
      chembro   Návštevník
      co tak skusit do konzoly xhost +local:
    • Re: unable to open the display! 19.04.2005 | 22:18
      The Fox   Návštevník
      export DISPLAY=\"localhost:0.0\" ?? prečo localhost? do DISPLAY sa dáva adresa X servera, na ktorom chceš pracovať. Teda na notebooku spustíš X (prípadne tam spustíš xhost +servername (niekde to netreba)), na serveri (na ktorom spúšťaš aplikáciu) export DISPLAY=notebookname:0.0 (ak je to server 0 a screen 0) a potom by to už malo ísť. Práve som uvedený postup odskúšal na kombinácii slack & slack :-).
      • Re: Re: unable to open the display! 17.08.2005 | 17:21
        aurel   Návštevník
        mam ten isty problem. Az do RedHat-u 9 to slo bez problemov. Fedoru 1,2 som nemal az vo Fedore 3,4 to vobec nemozem rozchodit. Tusim v tom bude neaka pekelna bezpecnost. Inac vo Fedore 4 mi nejde zapnut sluzby pre telnet, rsh a ine. Firewall aj SeLinux mam vypnute. Kazda rada je vitana. D.
    • Re: unable to open the display! 17.08.2005 | 20:09
      Avatar habib slack, gentoo, arch  Používateľ
      dalsia moznost, ktora ma napadla: kvoli bezpecnosti sa niekedy X server spusta s parametrom "tcp no listen", teda ze nepocuva na tcp porte (standartne 6000). aby si si bol isty, skus zo servera oskenovat port 6000 na nb (alebo sa aspon pozriet na nb cez "netstat -nl" ci mas otvorenu 6000ku, ale tym scanom so servera najrychlejsie vylucis problem spojenia) ak je to ten problem, tak potom zalezi na tom, ako ten X server spustas.
      • Re: Re: unable to open the display! 17.08.2005 | 20:10
        Avatar habib slack, gentoo, arch  Používateľ
        a sakra s/so servera/zo servera...