ati 3D + beryl

Sekcia: Hardware a Drivery 25.02.2007 | 01:59
borg   Návštevník
Cavte.
Chcem sa opytat mam (Ubuntu 6.10 ati 9600 procesor 2400 a ram 512) mam nanom nainstalovane ovladace ati 3D. V spravach na tomto vebe som cital ze su uz nove. Ako ich spravne preinstalovat treba odstranit stary a dat novy alebo instalovat novy a ten stary sa prepise sam?
Chcel by som skusit aj nainstalovat beryl. To musim mat ovladace 3D od ati alebo ten beryl je vlastne ovladac sam osebe a musim odinstalovat ati ovladace 3D? Zatazi beryl velmi system? Postaci moja konfiguracia na normalny chod PC?
    • Re: ati 3D + beryl 25.02.2007 | 02:14
      borg   Návštevník
      Postaci moja konfiguracia na normalny chod PC zo spustenym berylom?
      • Re: ati 3D + beryl 25.02.2007 | 10:11
        Attila   Návštevník
        Tvoja konfigurácia postačí, to neboj, ..no ovladače by som nemenil, ak nemáš nejakú závažnú potiaž, lebo tie nové nepriniesli adekvátny rast výkonu, len podporu pre daľšie karty, takže to by som neriešil. A s tým erylom, ono ide vlastne len o presun procesov z procesora na grafickú kartu. XGL spojazdníš s fglrx ovladačom od ATI, aiglx spojazdníš s opesource ovladačom ati radeon, le s berylom nemám skúsenosti a babrať sami s ým osobne ani nechce, ale pozri i googl.
    • Re: ati 3D + beryl 25.02.2007 | 10:28
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Pred pár mesiacmi som mal ATi Radeon 9200 SE (Šmejd edition). Beryl sa tam dal síce rozbehať, ale boli dosť veľké problémy s 3D (blender a podobne) a videom (tvtime).
      Čo sa týka záťaže neskúšal som vtedy s ATi, ale s Nvidiou ide krásne a záťaž pri presune okna neprekračuje 1%.
      • Re: ati 3D + beryl 25.02.2007 | 11:50
        borg   Návštevník
        Vdaka asi necham ten beryl na pokoji a nebudem to skusat lebo mi moje ubuntu ide perfektne ba dokonca aj 3D hry mi idu perfektne bez sekania.