ALSA - master

Sekcia: Hardware a Drivery 25.02.2007 | 12:32
Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
Zdravím všetkých,

Mám notebook Asus A8JN, Ubuntu 6.06 a menší problém so zvukom.

Zvuk mi ide, všetko je OK, až na to, že nemám MASTER vo VOLUME CONTROL. Klávesové skratky na stlmenie, zvýšenie a mute zvuku fungujú pre kanál Headphone. Headphone sa správa ako MASTER, ale keď odpojím repráky (alebo slúchadlá), tak mi hrajú repráky na notebooku - preto potrebujem master.

Viete mi niekto pomôcť, pls?
    • Re: ALSA - master 25.02.2007 | 13:11
      qw11   Návštevník
      Skus kliknut na ikonu repraku pravim a daj nastavenia. Tam si vyber ktore zariadenie chces ovladat a ktoru polozku v nom.
      • Re: ALSA - master 25.02.2007 | 22:55
        Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
        Dakujem, ale asi sme sa nepochopili / žiadny master sa tam nenachádza. A ja chcem, aby sa tam zobrazoval a aby normálne fungoval

        pomôže mi niekto pls?
        • Re: ALSA - master 26.02.2007 | 17:05
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial nespecifikujes co je to za zvukovku (lspci) a ake moduly k nej natiahlo jadro (lsmod), popripade aj ci si skusal dat update systemu - najme kernel (mozno to uz fixli) tak je len mala pravdepodobnost ze sa najde clovek s takou istou reviziou daneho notebooku ktory pouziva taku istu distribuciu :-((
          • Re: ALSA - master 26.02.2007 | 18:25
            Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
            Okay, ospraveldnujem sa za malo udajov, nech sa paci:

            - Kernel je stiahnuty z netu (nekompiloval som ho sam).
            - kompiloval som ALSA, verzia 1.0.13

            Tu je este niekolko vypisov:

            lspci:
            0000:00:1b.0 0403: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 02)

            uname -r
            2.6.15-28-686

            cat /etc/modprobe.d/alsa-base
            # autoloader aliases
            install sound-slot-0 modprobe snd-card-0
            install sound-slot-1 modprobe snd-card-1
            install sound-slot-2 modprobe snd-card-2
            install sound-slot-3 modprobe snd-card-3
            install sound-slot-4 modprobe snd-card-4
            install sound-slot-5 modprobe snd-card-5
            install sound-slot-6 modprobe snd-card-6
            install sound-slot-7 modprobe snd-card-7

            # Cause optional modules to be loaded above generic modules
            install snd modprobe --ignore-install snd $CMDLINE_OPTS && { modprobe -Qb snd-ioctl32 ; : ; }
            install snd-pcm modprobe --ignore-install snd-pcm $CMDLINE_OPTS && { modprobe -Qb snd-pcm-oss ; : ; }
            install snd-mixer modprobe --ignore-install snd-mixer $CMDLINE_OPTS && { modprobe -Qb snd-mixer-oss ; : ; }
            install snd-seq modprobe --ignore-install snd-seq $CMDLINE_OPTS && { modprobe -Qba snd-seq-midi snd-seq-oss ; : ; }

            # Cause optional modules to be loaded above sound card driver modules
            install snd-emu10k1 modprobe --ignore-install snd-emu10k1 $CMDLINE_OPTS && { modprobe -Qb snd-emu10k1-synth ; }
            install snd-via82xx modprobe --ignore-install snd-via82xx $CMDLINE_OPTS && { modprobe -Qb snd-seq ; }

            # Load saa7134-alsa instead of saa7134 (which gets dragged in by it anyway)
            install saa7134 modprobe --ignore-install saa7134 $CMDLINE_OPTS && { modprobe -Qb saa7134-alsa ; : ; }
            # Prevent abnormal drivers from grabbing index 0
            options snd-bt87x index=-2
            options snd-atiixp-modem index=-2
            options snd-intel8x0m index=-2
            options snd-via82xx-modem index=-2
            options snd-hda-intel model=3stack
            • Re: ALSA - master 26.02.2007 | 22:01
              WlaSaTy   Návštevník
              no vidis, hned je to lepsie :-)

              este tak zistit ci je model 3stack ten pravy a nemal by tam byt nejaky iny ...
              • Re: ALSA - master 27.02.2007 | 02:12
                Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
                noo, mám iba 2 jack konektory - mikrofón a slúchadlá

                skúšal som aj iné modely ako 3stack, ale nepomohlo (nevyskúšal som však všetky)
                • Re: ALSA - master 27.02.2007 | 15:04
                  WlaSaTy   Návštevník
                  tak skus aj ostatne a popripade ak by to nepomohlo, skus ci nie je update na kernel a na alsa pre tvoje distro, moze byt ze je to uz vyriesene ale az v novsich updatoch ...