Detekcia LCD monitora

Sekcia: Konfigurácia 28.02.2007 | 17:44
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdraví všetkých

Akým príkazom v konzole zystím typ alebo model Monitora pripojeného k PC? - stačí aj minimálne info.

Hlavne potrebujem aby tam bolo či to je LCD alebo CRT monitor.

Skúšal som lspci ale to je asi len pre pci zariadenia.

Prosím poradte nejaké príkazi čo vypíšu hard v PC a periférie...

tomolc

PS: neriešte prosím načo to potrebujem :-)
tomolc
    • Re: Detekcia LCD monitora 28.02.2007 | 21:06
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      mc a potom /var/log/Xorg.log
      pre zmenu /etc/X11/Xorg.conf
      - ale to už asi vieš.
      • Re: Detekcia LCD monitora 28.02.2007 | 22:59
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        hej v logu som našiel zmienku o tom aký monitor je pripojený ku VGA (u mna teda CRT)

        problém je v tom že log sa generuje pšas štartu X a teda v tady neje možné upraviť nastavenia v xorg.conf

        ide o to že moj skrypt má zisti či je prítomný LCD alebo CRT monitor a podla toho zmeniť v xorg.conf obnovovaciu frekvenciu - aby som to nemusel editovať pokaždé ručne...

        tomolc
        tomolc
        • Re: Detekcia LCD monitora 01.03.2007 | 10:51
          WlaSaTy   Návštevník
          ten vtip co sa tu omiela pravidelne niekolko krat za tyzden uz poznas. LCDcka nemaju preco hovorit o sebe na akej frekvencii pracuju kedze maju fixed 60Hz a rozne rozlisenia ktore automaticky nezistis. Stare CRT to zas nevedia a nove CRT pouziva dnes malo kto (su velke jak krava) takze si tam mozes nehat strukturovany dialog: mam LCD (60Hz), rozlisenie (1024x768,1280x....) mam crt zvladajuce ...

          alebo mozes vyhekovat i2c zbernicu, ale ako sa k nej dostanes, to bude sranda ...