kto vie anglictinu

Sekcia: Komunita 01.03.2007 | 14:20
neviem anglicky   Návštevník
skuste niekto prelozit totoq do sk/cz



The software is licensed, not sold. This agreement only gives you some rights to use the software. Microsoft reserves all other rights. Unless applicable law gives you more rights despite this limitation, you may use the software only as expressly permitted in this agreement. In doing so, you must comply with any technical limitations in the software that only allow you to use it in certain ways.
    • Re: kto vie anglictinu 01.03.2007 | 14:59
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      v skratke:

      software nemozes vlastnit, mozes si len kupit licenciu na jeho pouzitie. mozes len to co je explicitne v licencii povolene.
      Debian. apt-get into it…
    • Re: kto vie anglictinu 01.03.2007 | 15:08
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      Softver je licencovany, nie predany. Tato dohoda vam udeluje len nejake prava na pouzitie softveru. Microsoft si vyhradzuje vsetky ostatne prava. Pokial vam zakony udeluju viac prav napriek tomuto obmedzeniu, mali by ste pouzivat softver len ako je urcene v tejto dohode. pri tom musite suhlasit s akymikolvek technickymi ombedzeniami, ktore vam umoznuju pouzivat ho len urcitymi sposobmi
      • Re: kto vie anglictinu 01.03.2007 | 15:15
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        > Pokial vam zakony udeluju viac prav napriek tomuto obmedzeniu, mali by ste pouzivat softver len ako je urcene v tejto dohode.

        uplne naopak. zakony su nadradene licencii, pretoze by ta nemal kto stihat.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: kto vie anglictinu 01.03.2007 | 17:03
          Elven   Návštevník
          tak ma napadlo... v open svete je to viac menej to iste. len su tie podmienky uplne ine, a tiez nie su postihy a obmedzovanie... ehm... potom je to uz vlastne kusocek ine :)
        • Re: kto vie anglictinu 01.03.2007 | 18:31
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          to bol len doslovny preklad, ja sa v pravnych veciach velmi nevyznam

          uid, mohol by si to opravit?
          • Re: kto vie anglictinu 01.03.2007 | 19:16
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            > to bol len doslovny preklad, ja sa v pravnych veciach velmi nevyznam

            tiez IANAL, ale chybny je preklad ;)

            Unless applicable law gives you more rights despite this limitation, you may use the software only as expressly permitted in this agreement

            znamena: pokial ti zakony nedavaju viac prav, mozes pouzit software iba ako je popisane

            > mohol by si to opravit?
            ani keby som mal to pravo
            Debian. apt-get into it…