Ako na vlastnu distribuciu?

Sekcia: Ostatné 20.04.2005 | 12:55
dvh   Návštevník
Ahoj. Uz dlhsie sa chystam spravit si vlastnu distribuciu linuxu. Mala by byt taka mini (do 10 MB) ale s XWindows. Nasiel som jednu distribuciu s xwin na 2 diskety (2-DiskXWindow). Neviete niekto o nejakych podrobnejsich info ako si spravit vlastnu distribuciu, pripadne nechceli by ste sa do tohoto projektu zapojit... Zaklady viem len by som potreboval co mozna najviac info v kompaktnej forme aby som uz neriesil niekolko hodin nejaky vyrieseny problem... Idea: V podstate to budu dve distribucie. Jedna bude LIVE na CD - to bude instalator ktory po spusteni z CD na disku vytvori particie, ext2 filesystem, swap, nakopiruje jadro (vsetko bude na CD)+ ovladace + zakladny softver + xwin. Po restarte pocitaca uz nabehne z disku (to bude uz ta skutocna distribucia). dvh.tosomja@post.sk p.s.: no flame p.s.: mrknite na http://www.thepub.nildram.co.uk/mirrors/2diskxwin/2diskXwin.htm
    • Re: Ako na vlastnu distribuciu? 18.04.2005 | 19:18
      titanik   Návštevník
      slax.linux-live.org aj tam je nieco na vytvorenie vlastnej live-CD distrubucie
      • Re: Re: Ako na vlastnu distribuciu? 18.04.2005 | 19:22
        L3Go   Návštevník
        nieje spatny napad. tiez som sa stouto myslienkou pohraval nejaku dobu ale netrufol som si nakoniec...
    • Re: Ako na vlastnu distribuciu? 18.04.2005 | 19:51
      peter golis   Návštevník
      >(do 10 MB) ale s XWindows tak to bude hardcore. ak by tam mali byt standardne XWindows, tak tie zvyknu mat okolo 100Mb. skor to vidim na male cdcko ktore ma velkost 3.5 floppy a cca 200Mb. inac existuju aj orezane verzie ako linux bbc (bootable busines card).
      • Re: Re: Ako na vlastnu distribuciu? 20.04.2005 | 00:29
        L3Go   Návštevník
        damn small linux.. 50MB. viva FluxBox
        • Re: Re: Re: Ako na vlastnu distribuciu? 20.04.2005 | 12:55
          peter golis   Návštevník
          no, ona ese existovala podpora direct frame buffer s vlastnym x servrom a opegl. a to bolo veelmi male. directfb