dlhy loading grubu po hibernacii

Sekcia: Konfigurácia 11.03.2007 | 23:39
Avatar nardew debian  Používateľ
Zdravim.
Ako nazov napoveda, mam problem s velmi dlhym nacitavanim grubu po tom, ako bol nb hibernovany. proces stoji na Loading Grub, Loading stage 1.5 a k tabulke s vypisom OS na vyber sa dostanem tak po 15sec. Po obycajnom restarte/shutdowne nie su ziadne problemy.

sys-boot/grub-0.97-r3
sys-kernel/vanilla-sources-2.6.20

viete niekto preco to robi?
    • Re: dlhy loading grubu po hibernacii 12.03.2007 | 00:21
      pp   Návštevník
      Bohuzial neviem poradit, ale zaujima ma tato tema. Skusal som uz vsemozne distra, zakotvil som pri Kubuntu 6.10 (vsetka cest), ale ani tu mi nejde ani hibernacia, ani uspatie notebooku. Uspatie len "zhasne" monitor, ale ventilator huci dalej, hibernacia sice vsetko vypne, ale komp sa uz neda prebudit. Pod pojmom "neda" mam na mysli, ze po opatovnom zapnuti sa neudeje vobec nic (ani boot), iba ventilator sa roztoci ovela rychlejsie ako bezne. Jedina "oprava", ktora to vyriesi, je vybrat z laptopu baterku. Po tomto zakroku sa pocitac po zapnuti rozbehne normalne. Teda - od bootu. Po hibernacii ani stopy. Pozeral som na webe vselico, ale na nic som neprisiel. Resp. nic z ponukanych rad zatial nezabralo. Vie mi ktosi poradit, ako to rozchodit? Este typ kompu: mam ECS A535. Vopred dik. Palo
      • Re: dlhy loading grubu po hibernacii 12.03.2007 | 00:24
        Avatar nardew debian  Používateľ
        mozno upgrade biosu
      • Re: dlhy loading grubu po hibernacii 17.03.2007 | 23:37
        karol   Návštevník
        Mám HP nx6310 Mandriva 2007, hibernácia funguje, aj sa z nej preberie, no uspatie na disk spôsobí, že pri prebratí sa systém preberie, ale na displeji sa nerozsvieti osvetľovacia výbojka a tak je prd vidieť. Pomôže len silná lampa oproti dospleja a reboot.
        Dlhý štart pozorujem aj ja, ale to nie len pri hibernácii, ale pri každom korektnom vypnutí systému a ešte niečo - po korektnom vypnutí systému nejde spustiť BIOS, je to vraj spôsobené modulom psmouse, ktory je integrovaný do jadra a treba prekompilovať jadro tak, aby bol tento modul pri reboote alebo vypínaní systému odstránený z pamäte. Skúsim sa s tým pohrať podľa návodu z tohto fóra. Držím všetkým palce a veľa trpezlivosti.