Hrozny linuxovy sen

Sekcia: Ostatné 12.03.2007 | 18:03
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den.Chcel by som zalozit tuto temu, ci mate nejake zazitky, vidiny alebo sny z linuxoveho prostredia s ktorymi by ste sa chceli zdoverit :D. Mne sa tuto noc ( ale teraz netrepem ) snival posahany sen. V tom sne sme dostali novy pocitac ( ja a sestra ) a prisiel som zo skoly a tam bol. 2 GB RAM, 300 GB HDD a pod. proste uplne nadupany pocitac ( videl som ho v casopise shark computers ) A sestra nanho nainstalovala cracknutu ( ako vsetcia vieme paradoxom ) Vistu. Slo to tam nehorazne rychlo, a ked som sa jej spytal, ako to tam vsetko je, povedala ze Vista zerie 40 GB , ze dalsich 160GB chce pre svoje filmy a ja mozem mat 100GB pre linux. A tak stastny nahodim ubuntu, s tym ze si aplikujem vsetky mozne efekty do berylu a pojde mi to fakt rychlo, kedze teraz mam 256MB RAM 80 GB HDD ( 60 GB zozrala sestra ) a CPU 1.7GhZ. Dal som dnu liveCD a po bootnuti to tak sekalo ako na tom najslabsom minimalne 6 rocnom pocitaci. Skusal som aj textovy rezim a ten mal odozvu okolo 38 sekund. Viem ze to nieje realne, ale bol to najhorsi sen :D ( teda okrem toho co som pozeral ako 9 rocny nocnu moru z elm street [ nightmare on elm street alebo tak dajak, viem ale doteraz za tam je Fredy Crooger ] :D. Tema je plne otvorena.. prijemnu zabavu :P
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 18:12
      klokan   Návštevník
      a kukovi si uz napisal?
      • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 18:39
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        vsetko je v pohode :D
        sudo apt-get remove windows
    • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 18:44
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      daj si rohypnol a nebudes mat take problemy so snami ;)
      • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 19:23
        tommy   Návštevník
        alebo cervene vino, minuly tyzden som si vzdy pri kodeni popijal, a problemy so snami som nemal. Kedze vino doslo, dnes v noci sa mi snivalo o C# , pritom C# kod som este v zivote nevidel ale v tom sne vyzeral ok :)
        • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 20:02
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          zatial som nemal tu cest, ale viem, ze C# nie je zly - ale preco, povedz mi preco ked existuje tolko skvelych jazykov? python frameworky a ruby on rails (okolo ktoreho je tolko povyku :))
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 20:17
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            C# je fajn jazyk a asi to najlepsie co microsoft vytvoril.
            • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 21:42
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              C# je hlavne tak strasne zbytocny jazyk. a je nechutny, pretoze jeho vystup je (AFAIK) len PE format
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 22:03
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                ani by som nepovedal, neni zbytocny pre .net framwork. zbytocne su managed c++ a rozne ine .net jazyky.
                • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 22:30
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  v jednom mas pravdu, basic bude zbytocny vzdy - dotnet-nedotnet :)
                  Debian. apt-get into it…
              • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 22:18
                Marian   Návštevník
                Sefe, vidim, ze si odbornik :) ja mam za sebou viacrocnu programatorsku prax pocas ktorej som pracoval okrem ineho s C++, Java, C#, PHP, .... a C# patri medzi najlepsie programovacie jazyky ake su v sucasnosti dostupne. Je na to vela dovodov: pri jeho navrhu sa vychadzalo z Javy, co je dobry zaklad a v C# su odstranene mnohe nedostatky Javy. Zalezitost ako PHP nikdy nedosiahne uroven technologie ASP.NET, .... to vsak pochopis az ked budes detailne poznat obe technologie a absolvujes niekolko rozsiahlych projektov na oboch technologiach. PHP je len dielo nadsencov, zacinalo to ako maly projekt. ASP.NET je profesionalne vedeny projekt hned od zaciatku, pricom ludia co to tvorili vedeli ze vytvaraju velky framework. Platforma .NET vo verzii 3.0 priniesla technologie ake vo svete Javy zatial nemaju ekvivalent, .... . Takze nesnaz sa hodnotit C# na zaklade PE formatu, .... . Mimochodom C# je len jazyk, v .NET je to potom prekladane do MSIL kodu a az potom do PE. Vyskusaj si pracovat rok s kazdou technologiou a potom to porovnaj, ....
                • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 22:27
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  1) programovanie webov neznasam.
                  2) neviem preco do toho tahas PHP, ked sa bavime o ozajstnom programovani...
                  3) nemusis ma presviedcat, ja sa s velkou radostou vyhybam aj Jave
                  Debian. apt-get into it…
            • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 16:55
              Avatar titanik mint  Používateľ
              C# je cista kopia Javy len su prepisane nazvy aby sa to nepodobalo
              • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 17:04
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                neobhaujem teraz C#. tak aj java kopia C++, len bol pridany garbage collector.
                • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 17:16
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  a obaja pritom nemate pravdu
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 17:17
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    nebud sebec a prezradz nam ju.
                    • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 17:50
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      no proste nie je pravda, ze to su iba kopie. to je vsetko
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 17:56
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        to da rozum, kedze vsetky boli vyvijane od zaciatku svojimi spolocnostami. len beru zo seba myslienky, pripadne nieco vylepsuju/doplnuju.

                        to je vsetko
                        • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 18:04
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          a samozrejme myslis vyvoj standardu ci referencnej implementacie (pretoze keby nie, kludne by mohli "kopirovat" :))
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 21:05
                            Avatar srigi   Používateľ
                            BTW ked uz o jazykoch, co by ste pouzili, keby ste kceli kodit multi-platformovo. Bruce Eckel (autor Thinking in C++) sa nedavno prihovaral za flash, co mi prijde ako pi****na.
                            • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 21:10
                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                              vtip dna, flash je aj programovaci jazyk? ten trapny pokus action script nepocitame. cital si to dobre? :)
                              • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 00:05
                                Avatar srigi   Používateľ
                                ano.
                            • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 21:25
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              v tom pripade som za PHP. LOL

                              a zalezi to od toho co chces robit.
                              Debian. apt-get into it…
                              • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 22:11
                                Avatar borg Fedora  Administrátor
                                zavisi od projektu
                              • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 00:07
                                Avatar srigi   Používateľ
                                Kcem pustat aplikacie lokalne. Ide mi hlavne o Linux / Win32 aplikacie. Najvyhodnejsie mi zatial vychadza Java. Sta ci ak ma dotycny naistalovany VM a nemal by byt problem.
                                • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 00:17
                                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                  podla mna mat nainstalovany VM je dost problem (aspon pre mna, povedal by som - neprekonatelny).

                                  podla toho co pozadujes by som volil C s Gtk+ a gettext (na graficke, lahko lokalizovatelne, vykonne a vcelku bez problemov prenositelne programy).
                                  Debian. apt-get into it…
                                  • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 00:28
                                    Avatar srigi   Používateľ
                                    Mozes to rozviest s tou Javou? Preco je to pre Teba problem?
                                    • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 14:50
                                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                      pretoze si ju nebudem instalovat
                                      Debian. apt-get into it…
                                      • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 15:02
                                        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                                        Neviem, čo na to poviete, ale vcelku prijateľný vyzerá byť aj SDL. Dá sa tam programovať hudba, obraz,...a je tuším k dispozícii pre Linux aj pre Windows.
                                        • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 16:12
                                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                          Hej. Ide to parádne. Práve sa cez to čosi s kamošmi snažíme.
                                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                          • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 16:22
                                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                            aj by som pomohol, ale bulanci ma nebavia :)

                                            ak mas zaujem, mozem ti poslat nejake zdrojaky pouzivajuce SDL, verim ze tam najdes veci, ktore sa mozu zist (je to len taky engine, ktory som pred par rokmi pisal vo volnom case).
                                            Debian. apt-get into it…
                                            • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 16:25
                                              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                              Neboj. Bulánci to nebudú. Zatiaľ nebudem špecifikovať bližšie. Už mám toho dosť naprogramovaného ale nejaké tie zdrojáky nikdy neuškodia. Môj mail nájdeš v profile :)
                                              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                            • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 16:28
                                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                              ups, zda sa, ze to je niekto iny. len viem, ze sa objavuje aj tu. tak nic :)
                                              Debian. apt-get into it…
                                        • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 16:19
                                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                          sdl ma dost specificke vyuzitie
                                          Debian. apt-get into it…
          • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 20:31
            tommy   Návštevník
            Ved prave to progamoval som v Jave,JSP a snivalo sa mi o C# ktory som v zivote nevidel :),aj ked vraj maju podobnu syntax
      • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 23:32
        jann   Návštevník
        skôr njaky ten diazepan by bodol??:)
    • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 19:22
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      drogy jsou spatne, anoooooooo
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 19:26
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      ...a mne sa - ked Slovan (Trencin, Kosice... dosad si svoj oblubeny tim) prehral - zasa zvyklo snivat, ze napokon vyhral. Ale to bolo davno, to som bol este teenager. Netreba veci nedolezite tak intenzivne prezivat.
    • Re: Hrozny linuxovy sen 12.03.2007 | 20:35
      Avatar juraj GNU/Linux / FSF priority  Používateľ
      Akosi som nepochopil co ma tento thread spolocne s linuxom, skor to patri do psychologickej poradne, tych je na nete niekolko...

      Jedna pani povedala, ze babke sa prisnilo, ze vnukov pocitac je kus bravcoveho, tak zobrala nan tlcik, ved bude na rezne....
    • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 03:38
      Dybbuk   Návštevník
      Mne sa snivalo ze Linux funguje, ale hned som vedel ze je to iba sen, lebo nefunguje.
      • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 17:18
        kapusta   Návštevník
        hej Dybbuk, chces vyvolat total flameframebrutalmegapeckabombackovushitobushovogatesovu vojnu? Chces? Hmm, Ozaj to chces?
        Windowsy nefunguju aby si vedel...

        :)))))

        ryyyychlo dopostielok macko z plysu spieva vaaaam...
        • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 17:38
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Windows nefunguje ale všetci windowsáci si myslia, že áno. Linux funguje a všetci windowsáci tvrdia, že nie.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 17:51
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          do not feed the troll. navrhujem toto heslo (v mnoznom cisle) dat na vrch stranky, nech kazdy vie ako sa zachovat
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 21:07
            Avatar srigi   Používateľ
            Ked uz SK stranaka, tak po slovensky.
            • Re: Hrozny linuxovy sen 13.03.2007 | 21:26
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              nech sa ti paci, skus to prelozit
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 00:10
                Avatar srigi   Používateľ
                Nedrazdi hada bosou nohou :) LOL.
                • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 14:54
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  tak to je uplne mimo...
                  Debian. apt-get into it…
    • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 23:07
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      O com je tato diskusia? Kazdy si sem mrdne co chce?
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Hrozny linuxovy sen 14.03.2007 | 23:43
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        :D tak jest :D
        sudo apt-get remove windows
    • Re: Hrozny linuxovy sen 15.03.2007 | 09:34
      sLaNina   Návštevník
      'Normalnemu' cloveku sa sniva o babach a niekomu o linuxe, ci kodeni...:) Uprimnu sustrast...
      • Re: Hrozny linuxovy sen 15.03.2007 | 10:43
        Avatar srigi   Používateľ
        Tym najstasnejsim sa sniva o sexe.
        • Re: Hrozny linuxovy sen 15.03.2007 | 15:14
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          alebo nic? hoci obcas si nieco pamatam... prebudit sa z pekneho sna veru nie je pekne...
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Hrozny linuxovy sen 15.03.2007 | 21:10
            Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
            ked sme už pri tych snoch :D tak mne sa snivalo to iste (i ked dej bol troška iny ) čo priatelka jeden den sme boly spoločne na dovolenke v taliansku. a druhy den že sme boly v kine... asi sme dobre naprogramovany :D inak fakt dobra tema kazdy si povie čo chce :D
    • Re: Hrozny linuxovy sen 18.03.2007 | 09:30
      Dybbuk   Návštevník
      Kapusta a spol, ja neutocim na Linux, len naznacujem ze v porovnani so skutocnym operacnym systemom ako je windows trochu zaostava, ale inak je to v pohode alternativa a ked jedneho dna najdem medzi milionom distribucii jednu, ktoru na pocitaci rozbeham skor ako za mesiac a bez toho aby som vypisoval na vsetky mozne fora, tak ho budem plnohodnotne vyuzivat. Dokonca by som ho velmi rad pouzival, vsak nezaskodi naucit sa nieco nove, ale on nefunguje.
      • Re: Hrozny linuxovy sen 18.03.2007 | 11:40
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        uz som to sem pisal. drogy jsou spatne, anoooo

        zaloz si vlastny topic, ktory mozu zamknut...
        Debian. apt-get into it…
      • Re: Hrozny linuxovy sen 18.03.2007 | 11:41
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        PEBKAC
      • Re: Hrozny linuxovy sen 18.03.2007 | 12:45
        Avatar srigi   Používateľ
        FUD, FUD, FUD. Na tvoju skodu, toto na nas neucinkuje.
        • Re: Hrozny linuxovy sen 18.03.2007 | 12:57
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          na nas nie, na teba zjavne ano
          You have been trolled. You have lost. Have a nice day.
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Hrozny linuxovy sen 19.03.2007 | 19:28
            Avatar srigi   Používateľ
            preco takto Ty ku mne? :) Preco som "trolled"?
            • Re: Hrozny linuxovy sen 19.03.2007 | 19:57
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              sa pozri na co reagujes a v akom kontexte to bolo zaslane. chytil si sa
              Debian. apt-get into it…
      • Re: Hrozny linuxovy sen 18.03.2007 | 12:56
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Včera som pomáhla na diaľku "rozbehávať" kamošovi mint linux na notebooku HP nx7400. Aj s inštaláciou to trvalo pol hodiny (to som mu len poradil kam to má nainštalovať a ako dopísať do grubu windows a ako nastaviť v toteme "správne" kódovanie na titulky). A už spokojne pozeral film.
        Takže, nemyslím si že linux nefunguje. Keď si spomínam, že s windowsom som sa bavil pol dňa, kým som nainštaloval všetok potrebný soft až ma zamrazí.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Hrozny linuxovy sen 18.03.2007 | 12:57
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Podotýkam, ten kamoš videl linux len u mňa. A nikdy predtým s ním nič nerobil
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Hrozny linuxovy sen 18.03.2007 | 15:17
          Dybbuk   Návštevník
          Tak to by si mohol (mohla?) pomoct aj mne, uvidime ci by to nezabralo aspon pol dna. Je pravda ze samotna instalacia je ovela rychlejsia ako pri windowse, ale potom to spojazdnit, hroza. U mna konkretne nenacita zvukovku pri boot a nie ze by sa na nu vysral a pokracoval dalej v boot, ale on debil zastane, a caka aj dva dni ked ho necham. Vravim si vporiadku, ideme krok za krokom, prajete si spustit sluzbu sound? - nie, hura ideme dalej, ale pozor obrazovka naco to je? asi na nic - nic tam nezobrazim a samozrejme ostanem stat, vsak uzivatel uz nieco urobi, lebo ja som linux som stavany len na skolenych odbornikov.
          No ak ma niekto chut riesit takyto problem uvitam kazdu (pozitivnu) reakciu a problem popisem aj do detailov, len sa pytajte.
          • Re: Hrozny linuxovy sen 18.03.2007 | 15:20
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Mohol (nie mohla) :) Niekedy píšem rýchlejšie ako myslím. Čo už. No asi nejaký exotický hardware. Čo máš za zvukovku a grafiku? A aký linux. Skús niečo k tomu pohľadať tu na fóre. Možno už niekto niečo také riešil. Ale napíš, čo je to za HW a uvidíme
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Hrozny linuxovy sen 19.03.2007 | 08:22
              Dybbuk   Návštevník
              No zvukovku by sa mozno dalo nazvat exotickou: realtek hd audio a gafika nvidia 6100. Mam (presnejsie chcel by som mat) Mandrivu 2007 a tu na fore som nasiel uz podobny problem v teme pod nazvom drajvre realtek HD audio, kde dotycnemu robilo problem rozbehat realtek audio pod mandriva 2006, ale zvuk by ma zatial netrapil, dolezitejsi je obraz. Ide iba textovy rezim, pri prepnuti do grafiky (alt+F7) ostane tma...
              • Re: Hrozny linuxovy sen 19.03.2007 | 14:15
                Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                Skus na zaciatok inu distribuciu - napr. Ubuntu.
                • Re: Hrozny linuxovy sen 21.03.2007 | 19:19
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Dakujem. Z mojho stupidneho sna ste vytvorili najdiskutovanejsiu temu, myslel som tak najviac 15 komentov, pecka ;)
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: Hrozny linuxovy sen 21.03.2007 | 23:50
                    Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                    Vacsina PC userov zacina s windows. Nikto si pritom neuvedomuje, kolko casu musel stravit pri PC, kym tu kopu nestastia zacal aspon trochu chapat (este, ze boli po ruke skusenejsi useri, ktorych sme mohli otravovat :) )!!! Keby to bolo naopak, teras by bola KOPA fór, na ktorych by sa riesili problemi s tou kopou nestastia!!! apt-get install LINUX!!!
                    sudo apt-get remove windows
                • Re: Hrozny linuxovy sen 27.03.2007 | 02:25
                  Dybbuk   Návštevník
                  Ubuntu - live som chcel nedavno vyskusat, ale nesiel. Uz ani neviem preco , ale pamätam si ze sa ani nespustil.
                  • Re: Hrozny linuxovy sen 27.03.2007 | 14:46
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    Pravdepodobne to bolo zle napalene
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: Hrozny linuxovy sen 28.03.2007 | 09:56
                      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                      ja viem co s tym bolo
                      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                      • Re: Hrozny linuxovy sen 28.03.2007 | 15:26
                        Roman   Návštevník
                        Aj ja som prežil viac Linuxových snov,chcel som prejsť z Windowsu na Linux no pre nejednotnosť distribúcií,zháňanie inštalač.balíčkov,nemožnosť zpojazdnenia graf.karty a tieto dôvody čo sú v tomto článku http://www.zive.cz/h/Byznys/F.asp?ARI=130314&CAI=2034&HID=14 som to vzdal a ostal pri Windowse.Nie som proti nemu vôbec zaujatý a mal som snahu sa do neho dostať,skúšal som prve Mandrivu 2007.potom Ubuntu,Suse,Zenwalk no žiaľ...Máte plno distribúcií,ste roztrieštený v komunitách a ak chce bežný užívateľ jednoducho ako bol naučený vo Windowse niečo nainštalovať (exe,nainštalovať,užívať) tak má čo robiť.
                        • Re: Hrozny linuxovy sen 28.03.2007 | 15:30
                          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                          no neviem ako by si sa tvaril keby si bol zvyknuty pouzivat linux a chcel skusit windows :-P
                          Everything is proceeding as I have foreseen.
                        • Re: Hrozny linuxovy sen 28.03.2007 | 15:31
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          teda, este som nepocul, ze by bolo tazke privykat na vacsi komfort :)
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: Hrozny linuxovy sen 28.03.2007 | 15:43
                            Roman   Návštevník
                            Vidíš komfort v tom že v Ubuntu som mohol zháňať len deb. balíčky ak bol zaujímavý program v rpm mal som smolu,mám novú grafickú kartu ktorú som obživil len v Ubuntu našťastie. V Mandrive a v iných distribúciách si ani nevrzla.Znova opakujem že nie som zaujatý voči Linuxu no monopol Windows programov asi nejakú dobu ešte potrvá...
                            • Re: Hrozny linuxovy sen 28.03.2007 | 16:51
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              ja hovorim z vlastnej skusenosti, nepresvedcis :) a to nespominam ako windows svojou neschopnostou privadza do nepricetnosti. strasne nieco
                              Debian. apt-get into it…
                              • Re: Hrozny linuxovy sen 28.03.2007 | 21:01
                                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                Uvaha: Tak ma napadlo, co ked spravili widle tak, ze skumanim vypocitali cas, ako dlho bude windows ludi bavit, a za ako dlho budu chciet nieco nove,ine cool, a tak kazdych X rokov vyrabaju nove X verzie, ako teraz Hlista... Predstavte si, ze ste bill gejts, a zrazu vam pride email od nbusr@paradox.com , ze vam hackli vistu, a ze dali na internet navod... :D mna by to zabilo :D ( hlavne ked je vista tak neskutocne zasrane draha ) Ale spet ku teme. Co ked vypocitali, ze kazdych 5 rokov bude novy windows, pretoze za 5 rokov ludi omrzi XP (ehm, asi nemozne, take mozgy vo firme nemaju :D ), tz. ze si aj za cenu celeho majetku, aby deti boli stastne, kupia vistu, k tomu si kupia novu grafiku, ramku, procesor a zvacsia HDDcko, pretoze im to na starom compe nebude fachat... Nezda sa vam to ako jeden velky zasrany pocitacovy trh, kde vsetko spolu na seba nadvazuje? Predsa pocitace maju byt pre seba. ASi pred rokom ma zarazilo ( to este mama mala v robote '98 ) ze jej vyblikla na ploche bublinka s oznamom, ze prestali vyrabat bezpecnostne zaplaty pre '98 , pretoze to pouziva uz len minimum ludi, s podpisom billyho. Tak si kupila XPcko, s tym aj novy monitor, RAMku, harddisk a procesor.. A nehovorte mi, ze to nema nejaku spojitost :D
                                OT: vedeli ste ze NBUSR da 36 milionov do zabezpecenia systemu?
                                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                • Re: Hrozny linuxovy sen 28.03.2007 | 21:07
                                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                                  nema to ziadnu spojitost. zvycajne nove programy su narocnejsie na hw zdroje. a s tymi vypoctami je to obdobne, blbost. a zaplaty na starsi software, to je normalne ze sa prestanu vydavat. aj software ma svoj zivotny cyklus.
                                  • Re: Hrozny linuxovy sen 29.03.2007 | 11:28
                                    Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
                                    tak ano , hry nech maju naroky ake chcu ,o programe a systeme už treba uvažovat napr ma dojalo ked nejeden program potrebuje nainstalovany ie. ako neviem načo ale pohoda , a ked nejaky program pohlti večšiu čast disku ,ramku,a potrebuje super grafiku tak bud je ten program aneb system niečo prevratne nove a nedokazu to upravit na normalne požiadavky alebo je to sračka ( priklanam sa skorej k tej druhej možnosti)
                                    čo sa tyka aktvalizacie je to bežne ze velmi stare veci zanikaju a nove zas znikaju normalny cyklus. ako ale dnes ma dojala aktvalizacia vo firme windowsu xp ze aktvalizacia overenia originality systemu (čislo pc a ipčka budu zasielane do centraly microsoft) ako načo neviem . debilita microsoftu nema hranic