Co sa stalo s ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 18.03.2007 | 17:54
Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
Dobry den. Mam dost velky a cudesny problem s ubuntu. Cely system fungoval bez akychkolvek problemov az do dnesneho dna (pritom som do konfiguracie systemu nezasahoval). Znicoho nic nefunguje zvukovka (SoundBlaster PCI 128). Ak kliknem na ikonu ovladania hlasitosti, vyhodi to toto:
No volume control GStreamer plugins and/or devices found. Dalsi problem sa tyka menu (Gnome) system-sprava. Mam tam asi iba 5 poloziek(bolo ich tam od standardnej instalacie ovela viacej).V menu predvolby je vsetko ako ma byt. Dakujem za pomoc.
sudo apt-get remove windows
    • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 18:01
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Este nieco. Pred tym nez sa prihlasim sa este ozvu tamtami :) . Po prihlaseni zvuk nejde.
      sudo apt-get remove windows
      • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 18:03
        TomAsQo   Návštevník
        mnoo skus spustit nejake liveCD ktore mas; podla toho zistis, ci je chyba v softe abo v hardveri :)
        • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 18:26
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          Cez live ide vsetko v pohode. Neviem co sa mohlo stat
          sudo apt-get remove windows
          • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 18:42
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            Teras som si vsimol, ze v menu Applications mi zmyzlo aj add/remove applications
            sudo apt-get remove windows
        • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 18:41
          f0f0   Návštevník
          no tak asi v softveri, ked mu to najprv zahra...
          • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 18:42
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            Stalo sa to uz niekomu?
            sudo apt-get remove windows
            • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 18:44
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              zmaz konfig subory pre gnome v tvojom home adresary
    • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 18:51
      práva   Návštevník
      Podľa mňa to vyzerá na práva. Neprihlasuješ sa teraz ako obyčajný používateľ? Pozri sa, ako máš nastavené práva v "Users and groups" ("gksu users-admin"). Máš tam privilégia na používanie audio zariadení?
      • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 23:43
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Zdravim. Po zadani gksu users-admin to ziadalo heslo, no a po zadani hesla to napisalo toto:Failed to run users-admin as user root.

        The underlying authorization mechanism (sudo) does not allow you to run this program. Contact the system administrator.
        sudo apt-get remove windows
        • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 23:47
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          Je to mozne, ze to budu prava, lebo ziadna aplikacia,ktora vyzaduje heslo roota mi nieje pristupna. Ako zo seba opat spravim spravcu?
          sudo apt-get remove windows
          • Re: Co sa stalo s ubuntu 18.03.2007 | 23:57
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            spusti visudo a pozri ako to tam mas ponastavovane
            • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 00:13
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              po zadani visudo
              visudo: /etc/sudoers: Permission denied
              :( ja som z toho v ...
              sudo apt-get remove windows
              • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 00:17
                Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                po zadani sudo visudo sa nedeje nic :(
                sudo apt-get remove windows
              • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 00:17
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                sudo visudo
                • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 00:21
                  Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                  guba@debian:~$ sudo visudo
                  guba@debian:~$
                  sudo apt-get remove windows
                  • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 11:09
                    Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                    Zdravim. Problem sa mi nepodarilo zatial vyriesit a poviem pravdu som v koncoch. Nechce sa mi cely system instalovat na novo. Vie niekto poradit ako to vratim do povodneho stavu? Ma s takymto problemom niekto skusenosti? (proste som stratil prava roota, nefunguje nic co moze robit len root, ani apt-get.) Fakt budem vdacny za pomoc. Dakujem.
                    sudo apt-get remove windows
                    • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 11:41
                      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                      Az som skusil vymazat aj tie konf subory Gnome (vsetko co mohlo mat nieco spolocne s gnome) a nic :(
                      sudo apt-get remove windows
                      • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 12:18
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        boot z live, chroot, visudo + uprava dalsich veci
                        • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 18:23
                          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                          Rozhodol som sa, ze preinstalujem system. Nastal vsak dalsi velky problem. Data, ktore mam na pevnom disku som si chcel zalohovat na CD, no ani v Gnomebaker, k3b, CD/DVD-creator sa napalovat vobec neda. Co s tym? Dakujem.
                          sudo apt-get remove windows
                          • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 19:37
                            --   Návštevník
                            v bootovacom menu v grube by si mal mat moznost spustit system v rezime single user. ono ta to hned hodi do prikazoveho riatku roota. tam si skus vytvorit normalne konto root - myslim ze staci iba napisat prikaz passwd a zadat nove heslo pre roota. odteraz sa tvoj system vykasle na pouzivanie systemu sudo a budes moct pouzivat normalne konto root ako to robia ostatne distra. cize potom sa v grafickom prostredi v terminali prepens na rootovsky shell prikazom su a nasladnym zadanim hesla roota a nie svojho hesla
                            • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 21:50
                              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                              OK. Dakujem velmi pekne, som root. Mam este otazku. Ako si vytvorim novy ucet v ktorom budem root. Ikony z menu ako som hore napisal sa niekam podeli. Chce dostat vsetko do povodneho stavu (hlavne menu v Gnome). Dakujem
                              sudo apt-get remove windows
                              • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 22:02
                                Avatar borg Fedora  Administrátor
                                ucet root aktivujes cez sudo passwd
                                • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 22:15
                                  Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                  Takto. Ak som sa prihlasil pred tym (meno,heslo) bol som ako spravca systemu. Ako teda zo svojho byvaleho uctu (ktory uz nieje spravcovsky) urobim spravcovsky ucet. Potrebujem mat vsetko tak ako to bolo pred tym (moznost v grfickom prostredi nastavovat system), aj funkcny zvuk.Dakujem
                                  sudo apt-get remove windows
                                  • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 22:18
                                    Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                    PS: ja by som sa v podstate potreboval len dostat cez root terminal do programu v ktorom sa nastavuju prava uzivatelov a ucty. Je na to nejaky shell prikaz, pretoze velka cast poloziek z menu sa stratila. DIK!!!
                                    sudo apt-get remove windows
                                    • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 22:20
                                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                                      adduser, useradd, usermod, chmod, chown??
                                  • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 22:25
                                    --   Návštevník
                                    dufam ze ti poradi niekto kto ma ubuntu, hlavne ze si to rozbehal :-)

                                    bolo by vhodne pozriet sa v akych si skupinach (prikazom groups) ako je nastavene sudo (v subore /etc/sudoers) apod. skus hodit vypisy sem.

                                    mala pomoc: ak potrebujes instalovat programy cez graficky frontend tak z prikazovehio riadku ako root spusti synaptic (v kubuntu adept). kazda polozka v menu spusta nejaky nastavovaci program (skus sa popozerat v /usr/sbin, /usr/bin).
                                    • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 22:30
                                      --   Návštevník
                                      este jedno nudzove riesenie ak sa nepohnes bez grafickych menu: ked spustis gnome-panel z rootovho shellu tak tam budes mat prava pre polozky na spravu systemu (len ho potom budes musiet zabit xkill aby tio nezavadzal)

                                      keby ti nechcelo z rootovho prikazoveho riadka spustat graficke aplikacie tak ako obycajny pouzivatel zadaj xhost +localhost a tym to povolis
                                      • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 23:09
                                        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                        Uz som to s VASOU POMOCOU vyriesil :D!!! Predvcerom som si nainstaloval virtualbox, no a bolo potrebne pridat sa do skupiny uzivatelov vboxusers. Prikazom usermod -G vboxusers meno som sa tam pridal, no stratil som prava roota. Teda prikazom usermod -G admin meno som sa vratil spat. Vsetko ide ako ma (aj zvuk), len s ovladanim hlasitosti je problem: po kliknuti na ikonku ovladania hlasitosti so objavi hlaska: The volume control did not find any elements and/or devices to control. This means either that you don't have the right GStreamer plugins installed, or that you don't have a sound card configured.
                                        sudo apt-get remove windows
                                        • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 23:11
                                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                                          alsaconf
                                          • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 23:21
                                            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                            Hmm... command not found
                                            sudo apt-get remove windows
                                            • Re: Co sa stalo s ubuntu 19.03.2007 | 23:57
                                              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                              Vyriesene :) . Vsetko je v poriadku. FAKT VAM dakujem za pomoc!!! Este raz DIK!
                                              sudo apt-get remove windows