Samba server

Sekcia: Ostatné 25.04.2005 | 21:15
Tibor   Návštevník
Mam linux a som v sieti, kde maju vsetci windows. Nainstaloval som si Sambu a pokusil konfigurovat. Lenze kdeze mi robi problem nakonfigurovat ju z smb.conf tak som sa pokusil konfigurovat pomocou swat, ale to mi nefunguje. Tu na stranke pisu, ze si mam swat nainstalovat, ale ja som ho nikde na cd Mandrake 10.1 nenasiel. Tak mi poradte, ako mam rozbehat localhost:901 alebo ako poriadne nakonfigurovat Sambu, aby som mohol nieco nazdielat ostatnym
    • Re: Samba server 20.04.2005 | 00:40
      Peter   Návštevník
      Co konkretne tam chces nakonfigurovat? Samba je velmi rozsiahla, umoznuje autentifikaciu uzivatelov, zdielanie tlaciare, ale aj jednoduche zdielanie suborov.... Najlepsie prestudovat si oficialne stranky samba howto http://us1.samba.org/samba/docs/man/Samba-HOWTO-Collection/ a pouzit jeden z prikladov ktore su tam uvedene. Napriklad: Example 1.1. A minimal smb.conf [global] workgroup = WKG netbios name = MYNAME [share1] path = /tmp [share2] path = /my_shared_folder comment = Some random files
    • Re: Samba server 20.04.2005 | 00:43
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ja by som skor vsadil na rucne confovanie smb.conf nez confovanie cez swat. a ked uvidis, ake to je jednoduche, uz ti swat nepride ani na um. takze: 1.) v /etc/samba/smb.conf si na uvodnych riadkoch nastav workgroup a netbios name - podla chuti :) 2.) ostatne veci nemusis vobec menit, jedine co ti treba, je vytvaranie samotnych zdielani 3.) otvor si smb.conf pre zapis a na koniec suboru skus pridat nieco taketo(bez tych cisel a zatvoriek): (1) [hudba] (2) comment = moja hudba (3) path = /home/tibor/hudba (4) guest ok = yes (5) browseable = yes (6) writeable = no toto by malo stacit, aby si mal vytvorene jednoduche zdielanie. podme si popisat jednotlive riadky: 1 - nazov zdielania. je lubovolny, bude sa zobrazovat, ked si niekto klikne na tvoj pocitac v sieti 2 - komentar, ktory sa vypisuje k zdielaniu ; lubovolne 3 - musis nastavit cestu k adresaru, ktory xces zdielat 4 - znamena, ze sa nikto nemusi autentifikovat, aby si mohol prezerat dane zdielanie 5 - aby sa dali subory prezerat 6 - aby ti nik nemohol menit subory keby si xcel si vytvorit dalsie zdielanie, zas len pridas na koniec suboru: [nazov] . . . myslim, ze to bolo celkom jednoduche. samozrejme, samba ponuka neskutocne viacej moznosti, ale ako zaklad to myslim staci. ak mas otazky, sem s nimi. :))) a daj tiez vediet, ci ti to funguje . :) maj sa zatim
      • Re: Re: Samba server 25.04.2005 | 20:30
        Tibor   Návštevník
        No fungovat mi to funguje, len mam teraz tieto problemy. Na sieti sa normalne vidim a vidia ma aj ostatny, len ked sa chcem pozriet sam k sebe cez smb4k tak sa nedostanem, napise mi to Anonymous login successful 5178: tree connect failed: ERRDOS - ERRnosuchshare (You specified an invalid share name) SMB connection failed A taktiez mam problem, ked napr. niekto na windowsoch da nazdielat nejaky priecinok, a ja kliknem v smb4k na jeho meno, tak mi tam ten priecino neukaze a ukaze iba ake ma zapojene disky, ale to ukazuje vzdy. Takze neviem, vsetko som nastavoval, ako si pisal. A da sa dostat na siet aj cez konzolu?
        • Re: Re: Re: Samba server 25.04.2005 | 21:13
          andrew   Návštevník
          no k tej prvej chybe: asi si zadal zlu cestu k zdielanemu priecinku. no smb4k by ti mal dany adresar namountovat do /mnt/. ak to nemas ani tam, tak neviem. da sa namountovat aj cez konzolu. smbmount co xces mountovat sa zadava v tvare ///. kde xces namontovat si daj do /mnt/samba/
          • Re: Re: Re: Re: Samba server 25.04.2005 | 21:15
            andrew   Návštevník
            nejak zle mi zobrazilo ten prikaz. smbmount zdrojovy_adresar miesto_mountovania