Zvuk v Slackware 11

Sekcia: Hardware a Drivery 19.03.2007 | 22:43
sam12   Návštevník
ahoj, nepodarilo sa mi poapsovat s problemom zvukovky v Slack11-ke

zvuk mi normalne funguje ked je tam kernel 2.4.33;
v pripade, ze som instaloval kernel huge26.s (2.6.17.13) mi nenajde zvukovku;
alsaconf mi nenajde nic;
zvlastne je, ze v /lib/modules/ je len adresar 2.4.33.3;
vypis z lspci:
00:14.2 Audio device: ATI Technologies Inc SB450 HDA Audio (rev 01)

je tu aj podobny link z fora(sam neviem naco to sem davam :)) - http://www.linuxos.sk/index.php?show=forum&id=7574
    • Re: Zvuk v Slackware 11 19.03.2007 | 22:49
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a balicek kernel-modules mas nainstalovany? asi nie
      • Re: Zvuk v Slackware 11 19.03.2007 | 23:04
        Avatar srigi   Používateľ
        jj, treba naistalovat moduly pre kernel-2.6 Mountnes si instalacne DVD, prejdi do adresara extra\linux-2.6.17.13 a tam staci nainstalovat balicek s modulmi installpkg kernel-modules-2.6.17.13-i486-1.tgz
        • Re: Zvuk v Slackware 11 20.03.2007 | 09:42
          sam12   Návštevník
          takze, dal som nainstalovat kernel-modules, restartoval som X, nic sa nestalo... restartoval som pocitac a ten zdochol, secondary master hdd error... je to uplne novy book asus a9rp... chytam sa slamky, ma niekto nejaky napad? uff
          mam skusit nejaku live-ku? alebo rovno do reklamacie?
          • Re: Zvuk v Slackware 11 20.03.2007 | 10:50
            martiN   Návštevník
            ked si vyberies kernel huge26.s tak po instalacii staci dat

            #upgradepkg kernel-source-2.6.17.13-noarch-1.tgz
            #upgradepkg kernel-modules-2.6.17.13-i486-1.tgz
            #upgradepkg kernel-headers-2.6.17.13-i386-1.tgz

            - nachadzaju na druhom cd v adresary /extra/linux-2.6.17.13/
            • Re: Zvuk v Slackware 11 20.03.2007 | 13:01
              sam12   Návštevník
              po nainstalovani kernel-modules podľa Srigiho mi ľahol disk o ktorom som uz pisal... ale ozivil sa (sice som snim robil hara-kiri, rozne odpajanie baterky a nabijacky) :)
              lenze je tu dalsi problem... pri spustani systemu po inicializovani pcmcia mi pise toto
              hdc: dma_timer_expiry: dma status == 0x24
              hdc: DMA interrupt recovery
              hdc: lost interrupt

              opakuje to x-krat az tak ze mi to zaplna celu obrazovku(a dalej...) :)
              1.) ako to odstranit / cim to je zapricinene?
              2.) ci je to chyba s ktorou sa linux nejako popasuje, ale system bezi dalej na chybnom hardware-i, alebo to standardne treba osetrit
              3.) cim by som mohol skontrolovat disk(nieco ako scandisk)?

              ps: sytem aj X mi potom nabehne normalne ale cely ten cirkus trva 30min
              • Re: Zvuk v Slackware 11 20.03.2007 | 13:15
                sam12   Návštevník
                este doplnim, ze zvuk a konecne aj touchpad sa rozbehol thanx, ale ten predosly problem este treba doriesit...
                • Re: Zvuk v Slackware 11 20.03.2007 | 13:36
                  sam12   Návštevník
                  mylil som sa, trva to viac nez hodinu... :(

                  obavam sa ze keby som to preinstaloval tak by sa to stalo znovu

                  fsck som skusit zatial nemohol lebo este nie som stale v konzole...
              • Re: Zvuk v Slackware 11 20.03.2007 | 14:13
                Avatar srigi   Používateľ
                po nainstalovani kernel-modules podľa Srigiho mi ľahol disk

                Ja sa na to radenie asi fakt vykaslem, to je uz 3x tento mesiac, co som svojou radou odsterlil HDD ubohemu "askerovi".
                • Re: Zvuk v Slackware 11 20.03.2007 | 15:13
                  sam12   Návštevník
                  nejde o to... :)
                  ten comp sa tam snazi nieco robit co by nemal... tvoje meno som tam uviedol aby kazdy kto chce dat radu vedel, co som robil predtym... ten disk zije akurat neviem co snim lebo sa nechce nabootovat... inac: mam tam loader lilo, s moznostou Linux(uplne standardne nastavenie ktore neviem naspamat+hpet=disabled) editovat sa to neda, alebo aspon neviem, ako tam dohodit nodma... boot disk nemam :'-(
                  • Re: Zvuk v Slackware 11 20.03.2007 | 20:49
                    Avatar srigi   Používateľ
                    BTW v tom EXTRA adresari je aj GRUB, skus ho nainstalovat ako balicek, potom ho skus zapisat na HDD (forum/search pomoze). Lilo ide editovat iba cez LiveCD a chroot, co je trocha narocnejsie.
                    • Re: Zvuk v Slackware 11 21.03.2007 | 08:55
                      sam12   Návštevník
                      ahoj, cital som hladal som, ale nemam na to aby som preinstaloval grub :)... este snad skusim doma ten super grub disk
                      neviete teda kvoli comu po nainstalovani noveho jadra a modulov vypisuje tie hlasky dokola?
                      • Re: Zvuk v Slackware 11 22.03.2007 | 14:40
                        sam12   Návštevník
                        takze sa stalo ako som myslel... so super grub diskom som to nezvladol :))

                        ked bude mat niekto nejaky napad tak prosim napiste sem do fora a keby som si to neodsledoval tak mi aj prosim poslite maila: roscoe@zoznam.sk
                        • Re: Zvuk v Slackware 11 22.03.2007 | 18:57
                          Avatar srigi   Používateľ
                          Dokazes nabootobat ten system tak, ze sa dostanes ku loginu (mozes sa prihlasit ako root)? Ak ano sptav tak, chod do /etc/rc.d a zober eXecute priznak suboru co ma pcmcia v nazve.
                          • Re: Zvuk v Slackware 11 23.03.2007 | 17:03
                            sam12   Návštevník
                            nie, ono sa to ani nenabootuje, tie hlasky idu kol-dokola minimalne hodinu... potom som uz nemal nervy a preinstaloval som system (minimalne 5 krát)

                            vsimol som si ale, ako keby sa sekol s PCMCIA kartou, skusal ju povedzme ze "detekovať" nejakých 15minút, potom sa dostal na nejaké iné zariadenie(uz si nespomeniem ktoré), a tam tie hlasky pokracovali znovu istý čas... atď...
                            • Re: Zvuk v Slackware 11 24.03.2007 | 07:30
                              Avatar srigi   Používateľ
                              Skus nabootovat aktualne LiveCD Slax.