fetchmail

Sekcia: Konfigurácia 20.03.2007 | 21:43
jako   Návštevník
Zdarec,

naco sluzi fetchmail? vie mi to dakto objasnit?

sluzi fetchmail napr. na nieco taketo?

mam jeden domenovy kos na domenu: test1.sk
a mam jeden postovy server s domenou test2.sk

a chcel by som aby postovy server sa napojil do schranky s domenou test1.sk stiahol z tade emaily a rozhadzal ich uzivatelom do schranok v domene test1.sk?
sluzi na to fetchmail?
    • Re: fetchmail 20.03.2007 | 21:45
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      ano presne tak sa to da cez fetchmail
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: fetchmail 21.03.2007 | 00:17
        jako   Návštevník
        supis,
        ale nema to nic spolocne s courier maildrop a podobne, teda neposerie mi to dorucovanie mojim virtualnym uzivatelom?
    • Re: fetchmail 22.03.2007 | 16:43
      jako   Návštevník
      zdarec
      som tu zase,

      ja mam ten postovy server spraveny tak ze tam nemam lokalnych uzivatelov iba vyrtualnych v MySQL, pocita fetchmail s niecim takymto?
      • Re: fetchmail 22.03.2007 | 18:50
        WlaSaTy   Návštevník
        a je to potrebne?

        fetchmail zvycajne nastartuje procmail takze fetchmailu je to jedno.
        • Re: fetchmail 22.03.2007 | 19:49
          jako   Návštevník
          ja mam courier maildrop
          dufajme ze aj to bude fetchmajlu jedno :)
    • Re: fetchmail 22.03.2007 | 21:13
      jako   Návštevník
      este takto, vsade citam ze mam umiestnit konfiguracny
      subor .fetchmailrc do mojho home adresara.
      avsak nie je mi jasne ze ked zapnem fetchmail ako demona
      START_DEAMON=yes

      ako bude vediet kde ma hladat ten moj konfig?

      • Re: fetchmail 22.03.2007 | 22:57
        jako   Návštevník
        jasne uz viem

        pouzijem prepinac -f a nebude mi bezat ako demon ale budem ho spustat z crontabu...
        • Re: fetchmail 22.03.2007 | 23:21
          WlaSaTy   Návštevník
          potom sa ozvi ked ti niekto zasle spravu ktoru nestihnes stiahnut za 5 minut, gigovy mailbox uz nie je vynimka a pozvanky na gmail su davno zbytocne. presne koli tomu dali tu funkcionalitu daemon.

          mimochodom, nema fetchmailrc nahodou v manuali navod ako mu napisat konfigurak pre viacerych uzivatelov? jedina nevyhoda je ze hesla potom uvidi root, ale ten ho uvidi ajtak.
          • Re: fetchmail 22.03.2007 | 23:27
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            to sa uz riesi v inom threade
            • Re: fetchmail 22.03.2007 | 23:35
              WlaSaTy   Návštevník
              kolko krat za mesiac?
              • Re: fetchmail 22.03.2007 | 23:37
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                tolkokrat kolkokrat sa bfu budu pytat
                • Re: fetchmail 23.03.2007 | 00:01
                  WlaSaTy   Návštevník
                  tiez pravda. pokial bfu budu obladat umenie ako sa vyhnut citaniu manualov, tak im tie manualy niekto za nich precita.

                  zelam ti vela zdaru.
                  • Re: fetchmail 23.03.2007 | 00:04
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    samozrejme ze som to myslel ironicky
                    • Re: fetchmail 23.03.2007 | 00:20
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Co, to ako si koli nemu precital manualovu stranku a pripravil to ako odpoved? No, priznam sa malo kto ma tak dobre srdce ze setri namahu istym sposobom na ukor svojho volneho casu.
                      • Re: fetchmail 23.03.2007 | 00:24
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        ee, nic som necital, bolo to myslene tak ze bfu tu budu stale tak take otazky tu budu stale dokola.
                        • Re: fetchmail 23.03.2007 | 00:41
                          WlaSaTy   Návštevník
                          citujem
                          do /etc/fetchmailrc pridat pre kazdeho user toto:
                          ...
                          nezabudni klauzulu "is ... here"

                          to okolo toho bol vynatok z manualovej stranky ktora je dostatocne zrozumitelna,
                          bru noc.
                          • Re: fetchmail 23.03.2007 | 00:46
                            Avatar borg Fedora  Administrátor
                            wtf? to ze som pastol cast mojho konfigu neznamena ze som kvoli nemu hned cital manual.

                            jj, chod radsej spat...
                            • Re: fetchmail 23.03.2007 | 00:55
                              WlaSaTy   Návštevník
                              jj, manual, example, ...

                              mimochodom, ja by sommu tam dal este nieco ako:
                              and wants mda "/bin/true" keep
                              je to pekne popisane, dokonca tak pekne ze sa to neoplati ani do slovenciny prekladat.
                          • Re: fetchmail 23.03.2007 | 16:17
                            jako   Návštevník
                            klauzula "is...here" mi je na dve veci, kedze je to POP konto kde mi chodia spravy pre viacero prijemcov...
                            • Re: fetchmail 23.03.2007 | 16:31
                              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
                              zjaven tomu moc nerozumies :-) respektive principom .. odporucam man fetchmailrc
                              • Re: fetchmail 23.03.2007 | 16:41
                                jako   Návštevník
                                zjavne nie :(

                                ale oprav ma ak sa mylim,
                                poll pop.provider.net proto pop3
                                user "jsmith", with password secret1, is "jsmith" here;

                                toto znamena ze uzivatel "jsmith" je aj lokanym prijemcom spravi
                                takze vsetky spravu co sa stiahnu s pop3 konta sa automaticky dorucia jemu

                                ale v mojom pop3 konte nie su vsetky spravy urcene len jedinemu prijemcovi na lokale, takze tam asi tazko pouzijem "is"
                                true or false?
                                • Re: fetchmail 23.03.2007 | 16:55
                                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                                  tak si to skus naklikat vo fetchmailconf
                                  • Re: fetchmail 23.03.2007 | 17:09
                                    jako   Návštevník
                                    nemam Xka...

                                    ale zda sa mi, ze ani niektori z vas co ste tu ako poradcovia v tom nemate celkom jasno...

                                    tie hodnosti pri vasich menach, vam tam niekto urcuje alebo sa vam navysuju s poctom odpovedi???
                                    niektore odpovede by tomu inac zodpovedali ;)
                                    • Re: fetchmail 23.03.2007 | 17:25
                                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                                      tak si zaplat support...
                                    • Re: fetchmail 23.03.2007 | 17:39
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      pokial stahujes cez pop3/imap nejaky domenovy kos pre viacerych uzivatelov, tak to predaj lokalnemu mda, napriklad procmailu a ten to potom rozhodi na dalsich uzivatelov. predpokladam ze antivirovu kontrolu a spam filter uz riesi poskytovatel.
                                      • Re: fetchmail 23.03.2007 | 18:06
                                        jako   Návštevník
                                        ano, to je vyriesene u poskytovatela,
                                        stale mi vsak nie je jasne, ked to predam aj tomu lokalnemu mda,
                                        odkial ten bude vediet ako to ma roztriedit?
                                        nechapem tomu ako bude vediet ze napriklad fetchmail stiahne z pop konta(POP3KONTO@mail.sk) email
                                        jozkomrkvicka@domena1.tld a ten sa ma rovnat jozkomrkvicka@domena2.tld
                                        alebo o to sa uz postara fetchmail a preda to tomu lokalnemu mda v rozumnej forme?

                                        dik
                                        • Re: fetchmail 23.03.2007 | 19:05
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          takmer, fetchmail to preda v standardnej forme lokalnemu dorucovaciemu agentovi na postu, tak je to pisane v manuale, a lokalny dorucovaci agent to roztriedi podla jemu definovanych kriterii. ci si nastavis plnohodnotny postovy uzol tak ako to ma nastavene tvoj (a hociktory iny) poskytovatel alebo ti bude bezat fetchmail ako daemon pod jednoucelovym uzivatelom ktory to cez procmail (man procmailrc) rozdeli do ostatnych schranok je len na tebe.

                                          zial z tvojich popisov nie je jasne co chces dosiahnut a ani ako by si si to predstavoval takze ...
                                        • Re: fetchmail 23.03.2007 | 19:14
                                          jako   Návštevník
                                          asi som sa zle vyjadril, mne sa jedna o toto

                                          mam DOMENA1 a DOMENA2 v domene jedna mam uzivatela

                                          peterklobasa@DOMENA1
                                          v domene 2 mam takeho isteho uzivatela ale s domenou2!!! cize
                                          peterklobasa@DOMENA2
                                          a to sa chcem opytat, dokaze toto fetchmail nejako sparsovat?
                                          ze stiahne s domenoveho kosa(obycajne POP3 konto)
                                          vsetky spravy,
                                          zobere 1 majl pozrie aky je tam prijemca: najde tam peterklobasa@domena1
                                          takze domena1 nahradi domena2 a vznikne nam teda peterklobasa@domena2
                                          a takto upraveny email odovzda mojmu postovemu serveru...
                                          A ten uz samozrejme peterklobasa@domena2 pozna tak vie co s nim dalej...

                                          Vie toto urobit fetchmail, alebo ten len sluzi na stiahnutie z uctu a predanie dalej, a teda opravovat majlovu adresu prijemcu si musim inde?
                                          • Re: fetchmail 23.03.2007 | 19:33
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            :dokaze toto fetchmail nejako sparsovat?

                                            ide ti o to ze peterklobasa je na kazdej domene niekto iny alebo o to ze potrebujes prepisovat dorucitela (teda prepisat domenu1 za domenu2)?

                                            kazdopadne s spravne nastavenym MDA je to mozne, ci to vie fetchmail zavisi od toho co po nom pozadujes. niekedy si na to fetchmail zoberie niekoho ineho.

                                            PS.: MDA je mail delivery agent a nie monile digital asistant.
                                            • Re: fetchmail 23.03.2007 | 21:25
                                              jako   Návštevník
                                              ide mi o to ze potrebujem prepisat domenu1 za domenu2
                                              v kazdej domene je peterklobasa jeden a ten isty uzivatel...

                                              PS.: co je to monile difital asistant?
                                              • Re: fetchmail 23.03.2007 | 21:44
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                aha, takze ty chces prepisat cast adresy, menovite domenu. no to je lepsie nejakym plne konfigurovatelnym transparentnym filtrom i ked fetchmail ma aj na to parameter, myslim ze D. je to krasne popisane v manuale, nie je na teba ten manual dlhy?

                                                ps.: mobile digital asistant, teda pda krizene s mobilom.
                                                • Re: fetchmail 23.03.2007 | 22:40
                                                  jako   Návštevník
                                                  jo ten manual je dobry, ale malo prikladov je tam...
                                                  inak je dost dlhy to je pravda, a nie vsetkemu rozumiem, predsa len mi huba narastla aby rozpravala nie speakovala ;)

                                                  PS: aha MDAcko mas na mysli, no, doteraz som ani netusil co ta skratka znama, iba ze je to ako ty vravis bastard(pda krizene mobilom) :) ale bral by som takeho bastarda :D
                                                  • Re: fetchmail 24.03.2007 | 00:44
                                                    jako   Návštevník
                                                    jo, takze mi nezabera ani smtpaddress
                                                    mozno to pisem blbo

                                                    poll pop3.server.sk no dns proto POP3 tracepolls
                                                    aka pop3.server.sk
                                                    user "USER" password "HESLO"
                                                    smtpaddress MENO.MOJSERVER.sk

                                                    shit, a tak som sa spoliehal na ten fetchmail :(
                                                    asi to budem musiet vymysliet nejako uplne inak :(((
                                                    • Re: fetchmail 25.03.2007 | 17:31
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      otazne je ci je fetchmail urceny na prepisovanie niecoho ineho ako postovej obalky, menovite hlavicky posty. skus sa zamysliet nad tym co chces a potom jednoducho usudis ako sa to da dosiahnut.
    • Re: fetchmail 24.03.2007 | 14:14
      jako   Návštevník
      hmm,

      na nieco som narazil, ked spustim fetchmail aby stiahol spravy, tak i ich vsetky doruci postmastrovi, kedze nenasiel zhodneho prijemcu, ked sa vsak pozriem na hlavicku spravy
      ktoru mi doruci fetchmail postmastrovi je tam takato zaujimava hlaska:
      X-Fetchmail-Warning: adresa prijemce adresa@server.sk neodpove­dala ziadnemu mie­stne­mu menu

      kdezto adresa@server.sk je vlastne
      majlova adresa POP3 konta,

      co pouziva fetchmail?
      Toto?
      Resent-From: adresa@server.sk
      Resent-To: adresa@server.sk


      Alebo toto?
      From: adresa@server.sk
      To: <jankomrkvicka@domena1.sk>