cd a dvd mechaniky

Sekcia: Ostatné 20.04.2005 | 21:28
Avatar nardew debian  Používateľ
Zdrawim. Mam taky problem: Na kompe mam ako secondary master dvd rw a ako secondary slave cd rw. avsak ked xcem doinstalovavat nejaky soft cez control centrum, vysuva mi cd mechaniku, a ja potrebujem, aby vysunulo dvd. neviete kde sa to da zmenit? vo /etc/fstab som skusal, ale neslo to dobre. pouzivam mdk10.1 dik
    • Re: cd a dvd mechaniky 20.04.2005 | 18:25
      peter golis   Návštevník
      ak sa nemylim, tak by sa malo dat nastavit odkial sa instaluju baliky. ale to zavisi od pouziteho programu. normalne to otvara /dev/cdrom ktora ukazuje asi na /dev/hdb a nie na /dev/hdd co je dvdcko.
      • Re: Re: cd a dvd mechaniky 20.04.2005 | 18:45
        Avatar nardew debian  Používateľ
        no devedecko je ako secondary master, cize byt to malo byt hdc, nie?
        • Re: Re: Re: cd a dvd mechaniky 20.04.2005 | 19:35
          peter golis   Návštevník
          asi ano. ide o to ze instalacny framework ma nakonfigurovany zdroj bud /dev/cdrom alebo /mnt/cdrom alebo co to vlastne ukazuje na cdrom. a to je treba prepnut na dvd v jeho konfiguracii.
          • Re: Re: Re: Re: cd a dvd mechaniky 20.04.2005 | 19:40
            andrew   Návštevník
            ok, ale ako sa to robi :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: cd a dvd mechaniky 20.04.2005 | 20:11
              peter golis   Návštevník
              normalne sa to robi dvoma sposobmi: 1) pouzijeme manual dodavany k distribucii, kludne aj v elektronickej forme 2) pozrieme sa na internete ci na to uz nespravil niekto navod skus spustit man 5 urpmi.cfg a pozri sa na dokumentaciu. myslim ze by sa malo jednat o prepis v /etc/urpmi/urpmi.cfg alebo tak nejak.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: cd a dvd mechaniky 20.04.2005 | 21:28
                andrew   Návštevník
                uz som to poriesil. bolo treba pomenit v rpmi.cfg. dik