MSI a Linux

Sekcia: Hardware a Drivery 26.03.2007 | 19:53
skywaker   Návštevník
Kupil som novu dosku pre Pentium 4 - je to mAtX a ma integrovanu grafiku, chcem sa opytat ci niekto nema z nou skusenosti a ak ake. Zatial este nemam procak tak to nemam nazivo.

mam verziu s 3pci slotmi a agp. a S3 Unichrome 3d

distribucua Kubuntu... a este existuje aj 64bit verzia nejakeho linuxu na Intela teda nie amd64 ale ia64 ??
    • Re: MSI a Linux 26.03.2007 | 19:54
      skywaker   Návštevník
      A este oznacenie dosky

      MSI PM8M3-V
    • Re: MSI a Linux 26.03.2007 | 20:16
      WlaSaTy   Návštevník
      skusenosti z nou ma asi minimum ludi, vzhladom na to ze sa dosky vyrabaju z polotovarov bu bolo vhodnejsie pastnut vystup z lspci ziskaneho z akehokolvek novsieho LiveCD.

      a este co sa tyka ia64, tak ano. su distribucie aj pre dany procesor. otazne je ci mas itanium :)
    • Re: MSI a Linux 26.03.2007 | 20:52
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      amd64 je na intel64bit, ia64 je ako bolo napisane pre itanium
      sudo apt-get remove windows
      • Re: MSI a Linux 26.03.2007 | 21:13
        skywaker   Návštevník
        Dakujem za odpovede. Ta doska podporuje Pentium4 s jadrom Prescott (a tiez aj 65nm) takze ked si kupim Celeron D pre 775 socket tak budem mat 64bit system? a k tom 64bit linux teda na amd64, ktore je aj na intel?
        • Re: MSI a Linux 26.03.2007 | 21:30
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          V akej cene má byť PC (bedňa)?

          Zaujmalo by ma s kým si sa radil ohladne kúpy tejto dosky a ďalších komponentov? (som zvedavý)

          tomolc
          tomolc
          • Re: MSI a Linux 26.03.2007 | 22:45
            Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
            Osobne by som pouvažoval o kúpe inej dosky....

            Mimochodom Mandriva 2007/64 by to mala zvládnuť, ale najprv si pozri na stránke msicomputer.com, či máš podporu aj Linux a aký

            Prípadne iné stránky, pretože tá grafika....
            nechcem dýchací prístroj s windowsom
            • Re: MSI a Linux 27.03.2007 | 00:26
              Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
              Pri kúpe HW s úmyslom nasadenia linuxu platí pravidlo - najprv zystuj potom kupuj - ušetríš si tým vela problémov
              Skvor mi išlo o to aby dotičný tu dosku rýchlo zaniesol tam kde ju kúpil a vymenil jeňu za niečo normálne než abi utratil peniaze za ďalší HW pre tú dosku..... ale nechcel som to napísať takto priamo.
              V sérioznom PC obchode by to nemal by až taký problém s doplatkom za niečo lepšie to vymeniť...

              Takže môj názor je:

              Na písanie textu a pozeranie videa to postačí. Považujem však za zbytočné investovať peniaze do dnes už opustenej technológie AGP, nevhodnej integrovanej grafiky (v porovnaní s integrovanou NV GForce alebo ATI xpress). Má ta doska vobec SATA? (SATAII asi nie). P4 je dnes tiež už dosluhujúca záležitosť aj keď z pohladu ceny by sa dalo rozhodovať medzi P4 a ATHLON64 v podobnej ceťe.
              Ak nemáš vela peťazí investuj hlavne do dosky s LGA775 s podporou P4 aj Core2 alebo v prípade AMD AM2 (939 možno). Kúp do )ňej lacnejší CPU - dajme tomu Celeron D alebo Sempron (prípadne athlon64). RAM ti zatial bohato postačí 512MB neskvor dokúpiš viac. Disk povedzme 160 - 250 GB SATAII s NCQ.

              Skúsim ti napísať typ na zostavu:
              Predajna alzasoft - internetový obchod s možnostou prevziať tovar osobne v kamennej predajni. Študenti majú zlavu... (žiadna reklama len dobrý úmysel)

              PROCESOR DOSKA
              prípadne s integrovanou grafikou:

              Doska s VGA

              Doska by sa dala možno aj vhodnejšia ale na to už som unavený.

              RAM (CL4)
              RAM (CL ? - ale lacnejšia)
              DISK
              GRAFIKA (DDR3)

              Bedňa zo 400W drojom 1500 SK

              Celkom= 13263 aj s DPH

              (10763 ak si vyberieš dosku s integrovanou GF - na tom sa tiež aj zahraješ) (aj na linuxe sa dá drtit :-)

              Je to len moj typ. Zhodnotím to ako skromné multimediálne PC na ktorom sa aj zahráš. Ak chceš niečo lacnejšie tak kúp dosku s integrovanou grafikou (NV ATI) - ušetríš 2500. Ale račej by som trochu našporil.

              Prosím tento príspevok berte len ako radu a moj súkromný názor.

              tomolc
              tomolc
              • Re: MSI a Linux 27.03.2007 | 00:35
                Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                ešte som zabudol - ak si vyberieš dosku s integrovanou VGA a lacnejšiu ram tak to výde: cca 10063 SK aj s DPH a to už je zaujmavá cena.

                Ak sa obávaš nákupu cez internet tak skús nejaký PC obchod ale rátaj s tým že ceny tam môžu byť vyšie...

                tomolc
                tomolc
                • Re: MSI a Linux 31.03.2007 | 22:46
                  skywaker   Návštevník
                  Prve dojmy s tej dosky: vsetko slape ako ma zvuk+unichrome grafina+lan via rhine2

                  ale urcite to nie je borec a vykon nie je nic moc
                  • Re: MSI a Linux 31.03.2007 | 23:41
                    skywaker   Návštevník
                    viete mi niekto poradit aky balicek obsahuje glxgears ? instaloval som mandrivu 64bit ale s mini cdcka a dotahoval s netu balicky ale mesa balicek neobsahuje ho.
                    • Re: MSI a Linux 01.04.2007 | 00:51
                      Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                      x11-apps/mesa-progs :)
                      "IB, thy name is homework." -- IB