Jadro a preinstalovanie (!?)

Sekcia: Ostatné 22.04.2005 | 13:14
LinuxFTP   Návštevník
Chcel by som sa opýtať ako sa kompiluje nové jadro na SuSE 9.0. A taktiež kde ho môžem zohnať. Dakujem. PS: pozrite sa mi ešte na tému Video a Zvuk ktoru som napísal vo fóré. DAKUJEM.
    • Re: Jadro a preinstalovanie (!?) 21.04.2005 | 13:28
      LinuxFTP   Návštevník
      Je rozdiel medzi jadrami? Teda som na www.kernel.org a chcem stiahnut myslím 2.6-ku ale mám slovensku verziu Linuxu. či to nevadí a neprepíše mi ho na Anglický....kujeeem
      • Re: Re: Jadro a preinstalovanie (!?) 21.04.2005 | 14:29
        Tibor   Návštevník
        Jadro je uplne nezavisle, s jazykom nema nic spolocne. Slovenske mozes mat akurat Kde alebo Gnome, ale jadro nema s prekladom nic spolocne, tak kludne stahuj
        • Re: Re: Re: Jadro a preinstalovanie (!?) 21.04.2005 | 14:47
          Tibor   Návštevník
          Jenom vedet kde. pretoze ten odkaz ani FTP mi nefunguje :-((( a za druhe neviem ako to mam preinstalovat.
          • Re: Re: Re: Re: Jadro a preinstalovanie (!?) 21.04.2005 | 15:08
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            ftp.sk.kernel.org alebo www.sk.kernel.org, okrem toho Linux je iba jadro, a zvysne user aplikacie (window managers, office soft atd) je distribucia.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Jadro a preinstalovanie (!?) 21.04.2005 | 16:36
              Peter   Návštevník
              Mas v zasade dve moznosti. 1. stahnut novsi rpm balicek a nainstalovat skopilovane jadro 2. Stiahnut si z www.kernel.org zdrojove kody a kompilovat sam. Staihnuty subor rozbalis do /usr/src/Linux/ prikazom tar xzvf /subor.tar.gz v novom adresari urobis make menuconfig (alebo make xconfig ak pouzivas X) potom: make dep make clean make zImage make modules make modules_install v adresari /usr/src/Linux/arch/i386/boot/zImage najdes nove jadro. V adresari /lib/modules nove moduly. Uz len upravit lilo.conf alebo grub.conf... Odporucam pouzit toto http://www.google.com/search?q=linux+kernel+compile
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jadro a preinstalovanie (! 21.04.2005 | 20:21
                d   Návštevník
                a kde by som mohol najst predkompilovane jadro v rpm balicku?? mam suse 9.2
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jadro a preinstalovani 22.04.2005 | 12:47
                  Peter   Návštevník
                  Na SUSE presne neviem, mozes skusit pogooglovat. Vela robim s Fedorou. Tam mam celkom fajn skusenost s yum (yellow dog updater) ktory to stahuje a updatuje. Adresa pre updatovane balicky pre fedorku je http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/core/updates/
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jadro a preinstalovani 22.04.2005 | 13:01
                  Peter   Návštevník
                  Nic som nenasiel pre SUSE..... Na co sluzi YAST v suse? Tam nemas taku moznost? Nevyznam sa v SUSE a graficke prostredie nepouzivam :-( sorry
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jadro a preinstalovani 22.04.2005 | 13:14
                  Peter   Návštevník
                  A zasa ja... Nasiel som nieco na Suse http://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update/9.2/rpm/i586/