ppp po restarte systemu nabehne, ale internet nejde

Sekcia: Konfigurácia 30.03.2007 | 22:33
Avatar dmicuch   Používateľ
po restarte vzdy nabehne sluzba ppp

ps -ef .....
root 1083 1 0 21:13 ? 00:00:00 /usr/sbin/pppd call dsl-provider

ifconfig.......

ppp0 Link encap:Point-to-Point Protocol
inet addr:85.237.21.195 P-t-P:85.237.16.1 Mask:255.255.255.255
UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST MTU:1492 Metric:1
RX packets:4018 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:3108 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:3
RX bytes:5243791 (5.0 MiB) TX bytes:188789 (184.3 KiB)

ale internet nejde.

ak chcem pustit net, tak musim poff a potom pon.

bez problemov nabehne.


    • Re: ppp po restarte systemu nabehne, ale internet nejde 31.03.2007 | 00:08
      WlaSaTy   Návštevník
      no, pokial pri nahrani ovladacov nahravas aj firmware, tal by si po nom mohol aj zopar sekund pockat inac sa asi hardware nestihne zinicializovat. a tym padom budes asi musiet upravit startovacie skripty ...
      • Re: ppp po restarte systemu nabehne, ale internet nejde 31.03.2007 | 16:25
        Avatar dmicuch   Používateľ
        S tymto tvojim tvrdenim len suhlasim. Vsetko tomu nasvedcuje.

        Ako by sa to teda dalo riesit ? cronom ?

        - po starte systemu(zobrazenie login) pockat 2 minuty a potom nastartovat PPP sluzby - ako to spravit?
        • Re: ppp po restarte systemu nabehne, ale internet nejde 31.03.2007 | 16:45
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          no na zaciatok toho init skriptu, ktorym sa pripajas daj
          sleep 120s
          bude cakat 2 minuty. ale prave rozmyslam, ze ci to nezastavi aj vykonavanie inych skriptov. asi hej.
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: ppp po restarte systemu nabehne, ale internet nejde 31.03.2007 | 16:49
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            lepsie by bolo ten skript dat vykonat ako posledny, po inicializacii hw. v System V init skriptoch mu dat predponu S99, aby bol vykonany ako posledny.
            • Re: ppp po restarte systemu nabehne, ale internet nejde 31.03.2007 | 17:20
              WlaSaTy   Návštevník
              alebo zavriet pppon do zatvoriek a spustit ho na pozadi aj s tym sleep :-)

              rieseni je niekolko, otazkou je ktore vyde vyhovovat najlepsie.
              • Re: ppp po restarte systemu nabehne, ale internet nejde 31.03.2007 | 19:26
                Avatar dmicuch   Používateľ
                aby som poskytol vysvetlenie.

                ked sme tak spolocne uvazovali o tom spomaleni pri vytacani, napadlo ma jedno. Co ked sa antena wimax (cez ktoru som napojeny) potrebuje chvilu nabudit a az potom dokaze vytacat.? (co je jasne ze potrebuje - len som necakal ze to trva dlhsie ako bootovania linux servera a on teda nedokaze uskutocnit korektne spojenie)

                pri pc s windowsom sa mi to nikdy nestalo, lebo start xp po 2 rokoch nainstalovania a instalovania sw trva dlhsie ako vytunovavy linux server.:) tu i prichadza to "ahaaaaa ".... no tak som nechal chvilu nech sa antena zobudi, potom som zapol linux server a vsio beha, bez problemov, bez 2 cakania cakania na spustenie scriptu...


                dik hosi. toto bola konstruktivna tema :)