MDA s linuxom???

Sekcia: Hardware a Drivery 03.04.2007 | 20:35
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
neviete nahodou o nejakom MDA, ktore by malo v sebe podporu pre t-mobilacke simkarty a tym padom aj fungujuce telefonovanie, smsky, mmsky, net, nejaky ten fotacik by nebol na skodu, GPS navigaciu, a samozrejme s OS na bazi linuxu, do ktoreho mozem instalovat programy, ktore mi ficia na desktope (nejake kancelarske zalezitosti, plus nejaky ten amarok a napriklad mplayer), mal by vystupy medzi inymi aj klasicky sluchatkovy a aby to vsetko bez problemov fungovalo, takisto aj synchronizacia kalendaru a podobnych zalezitosti s desktopom na ktorom mam linux.

Nemam prehlad co sa tyka tychto technologii, ale zda sa mi zbytocne mat vo vrecku tri alebo styri pristroje, ked mozem mat len jeden. Ked som sa spytal nejaku blbost, tak sa ospravedlnujem.
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: MDA s linuxom??? 04.04.2007 | 00:28
      Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
      pda s GSM modulom a nativnym linuxom zatial neni, vsetky tieto stroje maju CE, robia sa uz sice porty, ale stale nie su kompletne funkcne ovladace, asi najlepsie je si zohnat nejaky IPAQ (su najlepsie podporovane) s bluetoothom a preflashovat ho a pripajat sa na net cez mobil, osobne to takto mam vyriesene a mozem povedat ze to stoji zato, CE nema sancu. Tu si pozri list podporovanych zariadeni pre familiar distro, je to debian-based, graficke prostredia mas na vyber GPE-gtk a OPIE-qt.
      • Re: MDA s linuxom??? 05.04.2007 | 20:54
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        a nevies nahodou aj o nejakom linku s navodom na to, ako flashnut IPAQ a na ktorych typoch to funguje najlesie, atd. S takymito vecami nemam moc skusenosti, takze navod jak pre debila by som poprosil:)))

        BTW nemas nahodou nejake fotky s takto nabehnutym ipaq?
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: MDA s linuxom??? 06.04.2007 | 02:37
      Mario   Návštevník
      pokial ti to nehori coskoro bude dostupny takyto MDA www.openmoko.org
      • Re: MDA s linuxom??? 06.04.2007 | 11:04
        Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
        vsetky potrebne veci vcetne screenov najdes na handhelds.org, a tu je zoznam podporovanych zariadeni, doporucil by som hx4700, ma vynikajuci hardver a plnu podporu familiaru, samotne flashovanie sa robi cez seriovy port (minicom) alebo cez cf kartu, bootloader sa prepise este z CE, a co sa tyka openmoka tak to je ina platforma