Mali by ste záujem o prenájom virtuálneho servera?

Sekcia: Hardware a Drivery 06.04.2007 | 14:37
Avatar Slavo Ubuntu  Používateľ
Bola tu anketa ohladom virtualneho servera. Kedy budu ceny? Uz funguje?
Ubuntu 9.04 Beta Atholon 6000+ 2G Ram Nvidia 8600GTS
    • Re: Mali by ste záujem o prenájom virtuálneho servera? 06.04.2007 | 15:21
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Funguju :) napr. LinuxOS.sk bezi na jednom z virtualnych strojov. Cennik je na www.prenajmemsiserver.sk, zatial je to len na rychlo spravene, 1.5. by tam mal byt uz normalny web a tak isto to pojde objednat priamo z linuxos.sk.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Mali by ste záujem o prenájom virtuálneho servera? 06.04.2007 | 21:43
        Zaujemca   Návštevník
        Ja by som sa chcel spytat, ako to tam funguje. Teda, poviem si, ze chcem debian. Mam tam nieco predinstalovane, alebo mozem zacat na "holom systeme"? Mozem pristupovat iba cez SSH, alebo aj VNC a pod.?

        Ako je to so spravou portov? Ma to na starosti cisto zakaznik?

        Connectivita?

        Nemal som este nikdy prenajaty samotny server, vzdy som sa spoliehal na sluzby niekoho ineho, tak sa mi to prosim snazte tak aj vysvetlit :)
        • Re: Mali by ste záujem o prenájom virtuálneho servera? 06.04.2007 | 22:04
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          je to zakladny system + opensshd -> viacej len ako platena sluzba (takmer cokolvek vieme rozbehat).

          Dostupna je verejna IP s plnou kontrolou (tj clovek moze robit co chce, plati aj pre firewall/porty).

          Nainstalovat sa da akykolvek 32/64bit linux.

          Connectivita je 1Gbit/s, ale s agregaciou (deli sa medzi virtual servra), Ak by trebalo zvysit - nie je problem, v podstate vzdy by mal server zvladat, co potrebuje - na zaklade potreby budeme zvysovat prepojenie.

          Na tej stranke chyba podstatna vec - 1 CPU = Intel Xeon 3.00 Ghz EMT64, agregacia max. 1/4 (tj, deli sa max. medzi 4 virtual. servre, zatial je 6 CPU absolutne nepouzivanych), ale v podstate pri normalnej cinnosti (nie BOINC a podobne), sa nikdy nedokaze zatazit na 100% - disky viac neprepustia... (citanie 100MB/s, zapis okolo 80MB/s) Takze vykon velmi vysoky.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte